Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 123 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow "Starsi bracia" ?? arrow Koszerne przejścia dla pieszych w Londynie&
Monday 06 April 2020 19:46:43.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Koszerne przejścia dla pieszych w Londynie& Drukuj Email
Wpisał: bibula   
04.10.2011.

“Koszerne” przejścia dla pieszych w Londynie…

 

2011-10-3 http://www.bibula.com/?p=44830

 

W Londynie zainstalowany został, pierwszy tego rodzaju w Wielkiej Brytanii, specjalny system ulicznej sygnalizacji świetlnej, umożliwiający korzystanie z przejść dla pieszych przez Żydów podczas szabasu.

“Koszerne” przejścia dla pieszych nie wymagają używania przycisków mających zmieniać światła na zielone dla pieszych, lecz w czasie trwania szabasu, czyli przez całą dobę od zachodu słońca w piątek, cyklicznie zmieniają światła co 90 sekund.

Nowa sygnalizacja świetlna w Londynie ułatwi Żydom korzystanie z przejść dla pieszych na ruchliwych ulicach, położonych niedaleko synagogi North Circular  i Henlys Corner.

Jak zapewniają wykonawcy instalacji “nie będzie ona powodowała chaosu”, jakkolwiek obiektywne spojrzenie na natężeniu ruchu w tym rejonie, nie może nie brać pod uwagę znacznego utrudnienia ruchu drogowego.

System zainstalowany został w ramach przebudowy skrzyżowania, kosztującej 8 milionów funtów i przewidzianej do oddania do użytku w grudniu br. Jak wyjaśniają przedstawiciele miasta, zaadaptowanie wniosku o wprowadzenie specjalnego systemu świetlnego dla Żydów, skierowanego przez przywódców pobliskiej synagogi Finchley United Synagogue, “nie zwiększył kosztów projektu”.

Żydowskie prawo talmudyczne zabrania podczas szabasu m.in. dokonywania jakiejkolwiek czynności mogącej być uznaną jako załączanie bądź rozłączanie obwodu elektrycznego. Aby jednak korzystać z wielu urządzeń – a w praktyce obejść przepisy rabiniczne – instytuty izraelskie, w tym znany Zomet Institute wydający certyfikaty koszerności, opracowują najdziwniejsze urządzenia, jak np. szabasowe skutery z tajemnicznymi załącznikami, czy expressy do kawy, z nieustannie, przez całą dobę lejącą się gorącą kawą.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

“Koszerne skutery” i inne samooszustwa talmudyczne

Produkty koszerne najpopularniejszym segmentem żywności w Stanach Zjednoczonych, czyli zgoda Amerykanów na “Podatek koszerny”

Podatek koszerny

Koszer-Nostra

Szwajcarscy naukowcy: 80% światowej gospodarki zarządzanej jest przez zaledwie garstkę osób

Przypadek uniwersytetu w Wisconsin rzuca światło na koszty koszerności

Żydzi w Wielkiej Brytanii: Automatyczne wyłączniki na klatkach schodowych naruszają prawa człowieka

 

 Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com  - na podstawie The Daily Mail (Oct 03 2011 )

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.