Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 103 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Oszustwa wyborcze partyjniackie- przepisy arrow stawiali masowo dwa krzyżyki?
Sunday 29 November 2020 14:29:57.31.
migawki
 

                                                                                                                              29.11.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy:

- W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
stawiali masowo dwa krzyżyki? Drukuj Email
Wpisał: Dr hab. prof. PAN Przemysław Śleszyński   
05.10.2011.

Dlaczego stawiali masowo dwa krzyżyki?

 

„(…) tak jakby mieszkańcy Mazowsza mieli hobby w postaci stawiania dwóch krzyżyków. Tuż za granicą województwa – wyborcy zachowują się normalnie”

http://wolnemedia.net/polityka/dlaczego-stawiali-masowo-dwa-krzyzyki

05.10.2011  [piękne , uzasadniające te tezy MAPKI w : wpolityce.pl MD]

 

 W 2010 roku w wyborach samorządowych w województwie mazowieckim wyborcy masowo oddawali nieważne głosy, stawiając na karcie dwa krzyżyki – wynika z alarmującej analizy, którą publikuje portal wpolityce.pl. Dostawienie przez członka komisji albo przez inną osobę krzyżyka do ważnego głosu to najłatwiejszy sposób na fałszowanie wyborów.

Dr hab. prof. PAN Przemysław Śleszyński opracował mapę, na której dane na temat rodzajów nieważnych głosów na Mazowszu wyglądają szokująco w zestawieniu z innymi województwami.

„(…) tak jakby mieszkańcy Mazowsza mieli hobby w postaci stawiania dwóch krzyżyków. Tuż za granicą województwa – wyborcy zachowują się normalnie” – pisze portal wpolityce.pl.

Liczba wydanych kart do głosowania w woj. mazowieckim wyniosła 2118091, oddano tam 1814740 głosów ważnych. Z prostego wyliczenia wynika, że aż 303 tys. osób oddało głos nieważny.

Przypomnijmy: w wyborach samorządowych w woj. mazowieckim Platforma Obywatelska uzyskała 518, 254 tys. głosów czyli 28,56 proc., a Prawo i Sprawiedliwość – 432, 765 tys. głosów, czyli 23,85 proc. Różnica to 85,5 tys. głosów.

 

„Nie sugeruję ani nie wykluczam żadnych hipotez, które nasuwają się przy interpretacji przestrzennej rozkładu głosów nieważnych. Jest to zbyt poważna sprawa i tym bardziej powinna być rzetelnie objaśniona. Podobne mapy należy sporządzać po każdych wyborach powszechnych” – pisze w swoim oświadczeniu prof. Przemysław Śleszyński.

Opracowanie: Marek Nowicki Na podstawie: wpolityce.pl  Źródło: Niezależna.pl

 

Zmieniony ( 06.10.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.