Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow GMO arrow GMO: Postawił rolny minister Marek i Bogu świeczkę, i diabłu ogarek
Sunday 17 January 2021 02:03:47.31.
migawki
 

17.01.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
GMO: Postawił rolny minister Marek i Bogu świeczkę, i diabłu ogarek Drukuj Email
Wpisał: Demon GMO   
07.10.2011.

GMO: Postawił rolny minister Marek
i Bogu świeczkę, i diabłu ogarek

Demon GMO z szyderczym śmiechem porwał ministrów rolnictwa i środowiska


2011-10-06  agronews

Jasnego stanowiska w sprawie upraw GMO od ministrów rolnictwa i rozwoju wsi i od ministra środowiska domagali się we wtorek przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa przeciwnicy GMO.

Konferencję prasową zorganizowało Stowarzyszenie „Polska Wolna od GMO”, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi oraz Koalicja „Polska Wolna od GMO”.

Uczestnicy happeningu apelowali do ministrów koalicji PO-PSL, aby „natychmiast przerwali kampanię dezinformacji społeczeństwa i zdecydowanie określili swoje stanowisko w sprawie upraw GMO w Polsce, wydając odpowiednie rozporządzenia zakazujące tych upraw”.

Ministrowie koalicji PO-PSL muszą NATYCHMIAST przerwać tę grę z opinią publiczną i zdecydowanie określić swoje stanowisko w sprawie upraw GMO w Polsce, wydając odpowiednie rozporządzenia zakazujące upraw GMO – apelują organizatorzy konferencji.


Domagali się od ministrów także „rozpoczęcia proces przekształcania Europy w kontynent wolny od GMO od własnego podwórka od Polski, a nie przerzucali gestem Piłata odpowiedzialności za nasz kraj na Komisję Europejską”.

Dosyć obietnic czas na działania – skandowali.

Protestujący złożyli petycję w sprawie natychmiastowego wydania rozporządzeń zakazujących obrotu i uprawy: genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy MON810 i ziemniaków Amflora (jedynych upraw dopuszczonych w UE), którą w ciągu tylko jednego miesiąca podpisało około 17 tysięcy wyborców i ponad 250 organizacji reprezentujących kolejne tysiące wyborców.

Artyści odśpiewali Ministrowi Środowiska, w postać którego wcieliła się olbrzymia kukła, poloneza:

”Piękna nasza Polska cała...
Żeby jeszcze GMO zechciała! -
Sprawa to szczególnie bliska
Ministrowi Środowiska.

Ktoś tu mocno nim pokręcił,
więc mu wierzyć nie mam chęci -
mimo biegów, mimo krzyków
całej armii urzędników!”

a Ministrowi Rolnictwa skandowali:


”Postawił rolny minister Marek
i Bogu świeczkę, i diabłu ogarek.

A w którą jutro pójdzie stronę?
Tam, gdzie ma lepiej zapłacone.

Zawsze mu się do tego przyda
komplecik twarzy światowida,

bo od wieczora aż do świtu
szefuje związkom wciskaczy kitu”.


Na koniec pojawił się diabeł, WIELKI DEMON GMO, który z szyderczym śmiechem zabrał ze sobą obydwu ministrów.

Badania opinii publicznej wykazują, że średnio 70 % Polaków nie chce GMO w żywności, paszach i na polach uprawnych.

W dziewięciu krajach UE jest już zakaz upraw genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy MON 810 i transgenicznego ziemniaka Amflora. Większość Polaków, podobnie jak inni mieszkańcy UE, wyraźnie oczekuje od Ministra Sawickiego i Ministra Kraszewskiego dodania Polski do tej listy. Wzmocniłoby  to na forum UE te grupy, które dążą do całkowitego zakazu upraw GMO w UE  i zakazu sprzedaży nasion  GMO –  mówi Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.

– Żywność jest towarem strategicznym. Kto kontroluje żywność ten kontroluje świat. Genetycznie modyfikowane organizmy są patentowane i należą do wielkich korporacji. Nie będziemy mieli wyboru jeśli dopuścimy do upraw GMO bowiem z czasem nastąpi zanieczyszczenie upraw tradycyjnych przez GMO. JEST TO PROCES NIEODWRACALNY. Pozostaniemy bez wyboru zarówno rolnicy jak i konsumenci. Najwyższy czas powiedzieć DOSYĆ!
– dodaje Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel) odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Redakcja AgroNews

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.