Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 go¶ci
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrowie a Szczepienia arrow Szczepionki przeciw grypie a powikłania - sercowo - naczyniowe
Friday 03 July 2020 01:11:06.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gor±ce modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Szczepionki przeciw grypie a powikłania - sercowo - naczyniowe Drukuj Email
Wpisał: dr Jerzy Ja¶kowski   
10.10.2011.

Szczepionki przeciw grypie a powikłania - sercowo - naczyniowe

 

dr Jerzy Jakowski

 

            Jak co roku, w okresie jesiennym mobilizuj± sie różne sekty szczepionkarskie do działań nazywanych dobrotliwie profilaktycznymi czyli zapobiegaj±cymi zachorowaniom szczególnie przeciwko grypie. Nie ma dla nich specjalnego znaczenia, że dotychczasowe ich działania nie  wykazały ani poprawnoci naukowej ani medycznej celowoci. Pieni±dz musi pracować.

 

            Do lat 90-ych ubiegłego wieku, medycy organizowali się w towarzystwa maj±ce pomagać w wymianie informacji niezbędnych w leczeniu ludzi. Powstawały więc towarzystwa chirurgiczne, internistyczne, dermatologiczne itd. Zawsze głównym tematem ł±cz±cym lekarzy był np. narz±d ludzki np. układ kr±żenia- kardiolodzy, skóra- dermatolodzy, interna - leczenie zachowawcze, chirurgia- leczenie zabiegowe, rękoczyn, ale dotycz±cy całoci człowieka.

            W latach 90-tych powstało jedyne w swoim rodzaju towarzystwo wierz±ce w jedn± metodę leczenia skuteczn± na wszystko, zwane m±drze z  łaciny wakcynologicznym, czyli uznaj±cy szczepionki jako najlepsz± metodę w zapobieganiu chorobom - wszystkim.

 

            To nic, że brak do tej pory nawet w stosunku do chorób zakaĽnych wskaĽnika, miary dlaczego jedni ludzie choruj± a inni nie.  Przez ponad 250 lat, tj. od czasów pierwszych szczepień  przeciwko ospie zapocz±tkowanych  i wypróbowanych m. inn na carycy Katarzynie II w 1768r. [ dokładnie: szczepienie przeprowadził lekarz o nazwisku  Dimsdale  26 paĽdziernika 1768r. Swojego syna kazała zaszczepić Katarzyna II  22 listopada 1768r. w cerkwi Matki Boskiej Kazańskiej. To były pocz±tki a nie jak podaje wikipedia 1801 Anglia. Tak to ówczeni wielcy rozumieli swoj± przywódcz± rolę . Doktor Dimsdale  otrzymał tytuł barona i honorowego lejb-medyka w korpusie sanitarnym za ;Katarzyna II autor; K.Waliszewski 1929.] nauka, pomimo wydania miliardów dolarów,  nie potrafiła odpowiedzieć na najprostsze pytanie dlaczego jedni choruj±  po zaatakowaniu ich organizmu przez bakterie czy wirusy, a inni nie choruj±??

Natomiast grupa ludzi zrzeszona w organizacji wakcynologicznej wie, że najlepszym lekarstwem  na te dolegliwoci s± szczepionki.  Oczywicie dla wszystkich. Przecież wraz ze wzrostem populacji kupców szczepionek wzrasta dochód. A najlepiej stosować przymus tak jak np. w wojsku szczepienia żołnierzy przed wyjazdem do ciepłych krajów, czy w domach starców. Jest już tych szczepionek ponad 250, na wszystko, ł±cznie z niemożnoci± zajcia w ci±żę czy zachorowaniem na raka.

 

            Oczywicie szczepienia s± absolutnie bezpieczne i nie wywołuj± żadnych powikłań czy tak eufemistycznie zwanych objawów ubocznych [ ciekawe z jakiego boku??]

            Wielkim więc zaskoczeniem dla tych PT Ludzi będzie praca która ukazała sie w Ann Med 2007. 39, 392 [Liuba P.] 

            Otóż autorzy  tej pracy stwierdzili, że po szczepieniach dzieci przeciwko grypie  zostaje uszkodzona funkcja ródbłonka naczyniowego i zaburzone  utlenianie LDL.  Dla przeciętnego obywatela najistotniejsza jest odpowiedĽ jak zwykle na proste pytnie: jakie s± konsekwencje takiego uszkodzenia?

            Otóż autorzy tej pracy twierdz±, że  zaburzenie funkcji naczyń krwiononych i utleniania LDL [ cholesterol] może utrzymywać się  przez co najmniej 2 tygodni  po szczepieniu przeciwko grypie. Może to wyjaniać wczeniej zgłaszany wzrost ryzyka objawów sercowo - naczyniowych  obserwowany  w ci±gu pierwszych tygodni po szczepieniach.

 

Czyli rodzice uważajcie, czy lepszy jest katarek czy zmiany sercowo-naczyniowe?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.