Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 go¶ci
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeĽ niewini±tek arrow Jak nas widz± - raport CIA
Friday 30 October 2020 12:15:05.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarno¶ć konowała+” pod szydliw± nazw± „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie nosz± maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń ro¶nie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rz±d nie przyzna za nic w ¶wiecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chc± nam powiedzieć celebryci, okraszaj±cy informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, no¶cie maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacaj± Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jak nas widz± - raport CIA Drukuj Email
Wpisał: Jerzy Ja¶kowski   
15.10.2011.

Jak nas widz± - raport CIA

 

Współczynnik dzietnoci kobiet wynosi 1.3 na kobietę i stawia nas to na 208 miejscu na wiecie. Spadek współczynnika dzietnoci poniżej 1.4 powoduje, że społeczeństwo takie skazane jest na wymarcie

dr Jerzy Jakowski

 

 

Mas media w Polsce dziwnie działaj±. Przez większo¶ć  roku wynajduj± sztuczne problemy tzw. fakty medialne i na nich skupiaj± cał± uwagę. Tylko po co? Ani jeden PT dziennikarz nie poruszył w debatach przedwyborczych poniższych tematów.

 

Jak Rz±d odwraca uwagę to wiadomo, że co chce ukryć. A co może Ukochany Rz±d  z umiłowanymi Przywódcami i Komisjami Sejmowymi do spraw specjalnych, chcieć w tej Zielonej Wyspie [nie w głowie] ukryć przed miłuj±cym społeczeństwem [tak rzekomo wynika z rozmaitych prac biur dezinformacji zwanych Badaniami Opinii Społecznej.]?

 

Wyjania to chyba dokładnie i łopatologicznie raport CIA o Polsce :

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/pl.html

 

I tak w dziale Ludzie i społeczeństwo znajdujemy zaskakuj±ce dane, daleko odbiegaj±ce od HURRRA OPTYMIZMU władzy.

 

Opis kraju wskazuje, że pod względem ludnoci zajmujemy 34 miejsce na wiecie z 38.441.588 ludzi. ¦rednia wieku wynosi 38.5 lat z tym, że kobiety żyj± przeciętnie o 4 lata dłużej od mężczyzn. Wydaje się, że to jest włanie przyczyna zmasowanego ataku na ustawę emerytaln± i chęć wydłużenia czasu pracy dla kobiet. Niech umieraj± równo mężczyĽni i kobiety.

 

Schody zaczynaj± się przy następnych parametrach, np.  przyrost naturalny w 2011 roku wynosił 0.062% i stawia nas to jako kraj, na 200 miejscu na wiecie.

 

WskaĽnik urodzeń wynosi 10.1/1000 mieszkańców [dane z 2011] i stawia nas to na 191 miejscu na wiecie!!!

WskaĽnik zgonów wynosz±cy 10.17/1000 mieszkańców [także w 2011] stawia nas na nieco lepszym bo 52 miejscu na wiecie.

 

Ze wskaĽnikiem migracji wynosz±cym 0.47/1000 jestemy na 135 miejscu, na wiecie co akurat jest dobr± pozycj±.

Ale teraz zaczynaj± się jeszcze gorsze rzeczy. Współczynnik dzietnoci kobiet wynosi 1.3/na kobietę i stawia nas to na 208 miejscu na wiecie. Spadek współczynnika dzietnoci poniżej 1.4 powoduje, że społeczeństwo takie skazane jest na wymarcie. Nie będzie miało siły rozwoju.

 

Można przyj±ć z prawdopodobieństwem granicz±cym z pewnoci±, że jedn± z głownych przyczyn takiego stanu rzeczy, była reforma Balcerowicza- Sachsa [lub odwrotnie ]  przeprowadzona w 1990 roku. Reforma ta  zmniejszyła wydatki na służbę zdrowia z 10.5% w stanie wojennym do oficjalnie 7.1% PKB w 2009 roku. Rzeczywiste wydatki s± jeszcze miejsce albowiem jak podała to Medycyna Praktyczna, kolejki na leczenie osi±gaj± 433 dni. http://www.mp.pl/kurier/?aid=62741

http://prawo.mp.pl/wywiady/show.html?id=62286

http://www.mp.pl/kurier/?aid=62599

Co ciekawe, z gęstoci± łóżek - 6.62 na 1000 mieszkańców plasujemy się na 16 miejscu na wiecie. Innymi słowy kolejki na leczeni nie s± spowodowane brakiem łóżek czy szpitali ale limitowaniem procedur przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Czyli celowym działaniem.

 

Wi±że się to  bezporednio z wydatkami na edukację wynosz±cymi 4.9% PKB, co stawia nas na 65 miejscu na wiecie. Ale kolejne reformy edukacji od 1990 roku spowodowały, że większo¶ć młodzieży kończy naukę w 15 roku życia.

Ciekawe czy PT przyszli Posłowie o tym wiedz±? A może by tak kursy organizować?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.