Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow Falzmann, FOZZ arrow Co będzie jeżeli Żemek zacznie w końcu sypać ?
Sunday 12 July 2020 14:21:33.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

Nie wybierajcie z szamba! Cejrowski. 1 min. 

SPRAWDZAĆ,czy są dwie pieczęci na karcie. Jeśli brak – wstrzymać pracę Komisji, wymusić kontrolę z góry wszystkich kart – nie oddawać DOWODU RZECZOWEGO.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Co będzie jeżeli Żemek zacznie w końcu sypać ? Drukuj Email
Wpisał: Stanislas Balcerac   
16.10.2011.

Co będzie jeżeli Żemek zacznie w końcu sypać ?

Czy ITI zapłaci za Żemka ?

Stanislas Balcerac

Grzegorz Żemek, skazany na 12 lat więzienia za aferę FOZZ, ma oddać 207 milionów PLN w ramach tzw. "obowiązku naprawienia szkody". Czy Mariusz Walter zacznie przesyłać Żemkowi mandaty "Western Union" z Hiszpanii ?

Chyba przewidujemy na co pójdzie część kasy ze sprzedaży pakietu TVN przez ITI.

Więzień Grzegorz Żemek pomimo upływu lat nie naprawił wyrządzonej szkody, wynoszącej - z odsetkami - niemal 200 mln PLN. W 2005 roku sąd nakazał ją naprawić, czyli zwrócić Skarbowi Państwa zagarnięte i roztrwonione sumy.

Niedawno Sad Apelacyjny w Warszawie nakazał Żemkowi zapłatę dodatkowych 7 milionow PLN. Razem rachunek Żemka wynosi teraz 207 milionow PLN.

Jak podaja media, pomimo korzystnego dla FOZZ wyroku, z zasądzonego odszkodowania Żemek jak dotąd spłacił jedynie kilkaset PLN. "Zaczął płacić po 100 PLN miesięcznie, gdy rozpoczął starania o warunkowe przedterminowe zwolnienie, i usłyszał, że jak dotychczas nie okazał żadnej skruchy i torpeduje postępowanie egzekucyjne", powiedziała niedawno dziennikarzom Iwona Stanaszek, likwidatorka FOZZ.

Żemek jest złodziejem i aferzysta, ale nie jest głupi. Do tej pory Żemek milczał będąc pewien ze po wyjściu z wiezienia będzie mógł korzystać z hojnego prywatnego funduszu emerytalnego ulokowanego w Szwajcarii.

No tak, ale 12 lat w wiezieniu to długi okres czasu, szczególnie kiedy widzi sie byłych kolegów opalających sie na jachtach, podróżujących prywatnymi jetami, rozdających sobie nawzajem statuetki na prowincjonalnych kiczowatych galach czy tez brylujących mądrością dobrotliwego przedsiębiorcy -filantropa na pierwszych stronach gazet.

Byc może w pewnym momencie Żemek stwierdzi w swojej więziennej celi, ze nie bedzie dalej robil za kozła ofiarnego. Tym bardziej ze lata nieubłaganie lecą, prostata moze nawalić, a perspektywa życia, nawet jako szwajcarski emeryt, z hipoteka 207 milionów PLN, wygląda mało atrakcyjnie.

Co będzie jeżeli Żemek zacznie w końcu sypać ?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.