Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 116 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow ZAMKNIĘCIE FABRYKI WYTWARZAJĄCEJ PALIWO MOX
Tuesday 07 April 2020 11:08:03.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
ZAMKNIĘCIE FABRYKI WYTWARZAJĄCEJ PALIWO MOX Drukuj Email
Wpisał: Sigma   
19.10.2011.

ZAMKNIĘCIE FABRYKI WYTWARZAJĄCEJ PALIWO MOX w W. BRYTANII

Japoński przemysł energetyczny stracił wiele miliardów jenów z powodu zamknięcia w Wielkiej Brytanii fabryki paliwa MOX, czyli mieszanych tlenków plutonowo-uranowych.

Renowacja zlokalizowanej w Sellafield fabryki została sfinansowana przez dziesięć japońskich przedsiębiorstw energetycznych. Fabryka znajduje się na terenie dawnej elektrowni jądrowej i stanowi własność powiązanego z rządem brytyjskim Nuclear Decommissioning Authority. Strona brytyjska po katastrofie w Fukushimie uznała, że Japonia na pewno nie będzie już chciała używać paliwa MOX.

Przedsiębiorstwa japońskie wydały miliardy jenów na renowację fabryki, tak aby wydobywać pluton z dostarczanego z japońskich elektrowni jądrowych zużytego paliwa nuklearnego i przerabiać go na paliwo MOX.

Z przyczyn bezpieczeństwa Japonia mogła polegać tylko na fabryce w Sellafield, jeśli chodzi o produkcję paliwa MOX. [Dlaczego?? MD]

Straty finansowe w ostatecznym efekcie zostaną przerzucone na japońskich konsumentów energii elektrycznej w postaci wyższych rachunków.

Japonia wysyłała zużyte paliwo nuklearne do Sellafield od 1969 roku, jednak do tej chwili fabryka nie była w stanie wyprodukować żądanego paliwa z powodu całej serii problemów technologicznych.

Japońskie przedsiębiorstwa energetyczne zgodziły się na zamknięcie fabryki w Sellafield, w związku z czym nie mogą dochodzić strat za złamanie umowy.

3 sierpnia 2011 brytyjskie Nuclear Decommissioning Authority wydało oświadczenie, że “zrewidowało swój pogląd na fabrykę paliwa MOX w Sellafield pod kątem tragicznej katastrofy nuklearnej w Fukushimie i uznało, że jedynym słusznym rozwiązaniem problemu będzie zamknięcie fabryki MOX w Sellafield”.

opracowane na podstawie:
Kyodo Oct. 19, 2011 http://www.japantimes.co.jp/text/nn20111019a4.ht...

Uwagi w nawiasach autorstwa prof. Dakowskiego.
Katastrofa nuklearna w Sellafield (pożar elektrowni jądrowe w Windscale w 1957 roku ) stanowiła najpoważniejszą katastrofę nuklearną aż do tej w Three Miles Island.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.