Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow ZAMKNIĘCIE FABRYKI WYTWARZAJĄCEJ PALIWO MOX
Wednesday 08 July 2020 05:18:26.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Powiadomiono mnie, że część zwolenników Konfederacji, proponuje "skreślenie obu kandydatów". Jest to wyjątkowo egoistyczna głupota, bo promuje faceta ewidentnie poddanego rozkazom sił zła, kłamstwa. Zapytajcie go: „Kto spalił Jolantę Brzeską”.

 
W Y S Z U K I W A R K A
ZAMKNIĘCIE FABRYKI WYTWARZAJĄCEJ PALIWO MOX Drukuj Email
Wpisał: Sigma   
19.10.2011.

ZAMKNIĘCIE FABRYKI WYTWARZAJĄCEJ PALIWO MOX w W. BRYTANII

Japoński przemysł energetyczny stracił wiele miliardów jenów z powodu zamknięcia w Wielkiej Brytanii fabryki paliwa MOX, czyli mieszanych tlenków plutonowo-uranowych.

Renowacja zlokalizowanej w Sellafield fabryki została sfinansowana przez dziesięć japońskich przedsiębiorstw energetycznych. Fabryka znajduje się na terenie dawnej elektrowni jądrowej i stanowi własność powiązanego z rządem brytyjskim Nuclear Decommissioning Authority. Strona brytyjska po katastrofie w Fukushimie uznała, że Japonia na pewno nie będzie już chciała używać paliwa MOX.

Przedsiębiorstwa japońskie wydały miliardy jenów na renowację fabryki, tak aby wydobywać pluton z dostarczanego z japońskich elektrowni jądrowych zużytego paliwa nuklearnego i przerabiać go na paliwo MOX.

Z przyczyn bezpieczeństwa Japonia mogła polegać tylko na fabryce w Sellafield, jeśli chodzi o produkcję paliwa MOX. [Dlaczego?? MD]

Straty finansowe w ostatecznym efekcie zostaną przerzucone na japońskich konsumentów energii elektrycznej w postaci wyższych rachunków.

Japonia wysyłała zużyte paliwo nuklearne do Sellafield od 1969 roku, jednak do tej chwili fabryka nie była w stanie wyprodukować żądanego paliwa z powodu całej serii problemów technologicznych.

Japońskie przedsiębiorstwa energetyczne zgodziły się na zamknięcie fabryki w Sellafield, w związku z czym nie mogą dochodzić strat za złamanie umowy.

3 sierpnia 2011 brytyjskie Nuclear Decommissioning Authority wydało oświadczenie, że “zrewidowało swój pogląd na fabrykę paliwa MOX w Sellafield pod kątem tragicznej katastrofy nuklearnej w Fukushimie i uznało, że jedynym słusznym rozwiązaniem problemu będzie zamknięcie fabryki MOX w Sellafield”.

opracowane na podstawie:
Kyodo Oct. 19, 2011 http://www.japantimes.co.jp/text/nn20111019a4.ht...

Uwagi w nawiasach autorstwa prof. Dakowskiego.
Katastrofa nuklearna w Sellafield (pożar elektrowni jądrowe w Windscale w 1957 roku ) stanowiła najpoważniejszą katastrofę nuklearną aż do tej w Three Miles Island.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.