Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 89 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Oszustwa wyborcze partyjniackie- przepisy arrow 790 wyborców - protest wyborczy do Sądu Najwyższego
Monday 25 May 2020 21:35:02.29.
W Y S Z U K I W A R K A
790 wyborców - protest wyborczy do Sądu Najwyższego Drukuj Email
Wpisał: nowyekran.pl   
20.10.2011.

790 wyborców - protest wyborczy do Sądu Najwyższego

W środę 19 października 2011 o godzinie 15.04 Nowy Ekran złożył do Sądu Najwyższego protest przeciwko ważności wyborów do Sejmu i Senatu RP przeprowadzonych w dniu 9.10.2011. Protest podpisało 790 wyborców.

Protest wyborczy liczący 19 stron zawiera 11 poważnych i udokumentowanych zarzutów złamania Kodeksu Wyborczego przez PKW, Sąd Najwyższy i inne organy państwa. Protest został złożony przez 790 wyborców, którzy podpisali się na 109 kartach załączonych do protestu, oraz przez Pawła Pietkuna pełnomocnika wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelskich List Wyborczych Nowego Ekranu. Dokument, który wraz z załącznikami miał objętość segregatora, zawiera m.in. udokumentowany zarzut pozbawienia biernego prawa wyborczego kilkuset kandydatów do Sejmu i Senatu, którym OKW i PKW bezprawnie odmówiło rejestracji, oraz potwierdzony przez Sąd Najwyższy (w wygranym procesie przeciwko PKW przez Nowy Ekran) niekonstytucyjnego działania Państwowej Komisji Wyborczej, która mi.in. pozbawiła Komitet Wyborczy Nowej Prawicy - Janusza Korwin-Mikke, możliwości zarejestrowania Listy Ogólnopolskiej.

Pojawiły się też zarzuty dotyczące fałszerstw wyborczych i dostępu osób nieuprawnionych do informatycznego systemu liczenia głosów.

Nad redakcją protestu pracowały wspólnie m.in. UPR, KNP Janusza Korwin-Mikke, Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka, Wierni Polsce Suwerennej i szereg innych komitetów wyborczych oraz organizacji skupionych w tzw. Sztabie Wolnych Wyborów. Wyborcy swoje podpisy złożyli osobiście odpowiadając na apel opublikowany na www.NowyeEkran.pl

Sąd Najwyższy ma 90 dni, czy świeżo wybrany parlament zostanie rozwiązany? Być może rzeczywistość nas zaskoczy i sprawiedliwości stanie się zadość.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.