Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 44 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow POLSKA po "wyborach" arrow Warszawa ściekami zalana
Wednesday 26 February 2020 22:55:49.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Warszawa ściekami zalana Drukuj Email
Wpisał: ekonews   
21.10.2011.

Warszawa ściekami zalana


2011-10-20 http://www.ekonews.com.pl/pl/?aid=9452&test=true

 

Jedynym miastem w Europie i w Polsce, które wpuszcza ścieki z setek tysięcy domów prosto do rzeki jest niestety Warszawa. Stolica pozbywa się śmierdzącego kłopotu w samym centrum miasta, niedaleko Zamku Królewskiego i nowoczesnego Centrum Nauki „Kopernik” – jak podaje TVN 24.

Mieszkańcy przyznają, że nie da się nie zauważyć i wyczuć smrodu i syfu. Urzędnicy również zauważają problem i przyznają racje, że jest to wstyd. Warszawa to jedyna europejska stolica, i duże miasto w Polsce, które wypuszcza prosto do rzeki wszystko to, co leci z umywalek, zlewów i toalet.

Śmierdząca prawda


„Do tej pory ścieki spływały tylko na obrzeżach miasta, teraz płyną w sercu stolicy. Wszystko przez rozbudowę oczyszczalni "Czajka" – jednej z dwóch w Warszawie. Na ten czas trzeba było ścieki skierować gdzie indziej.

- Żeby kontynuować prace budowlane w tej komorze, musieliśmy maksymalnie ograniczyć przepływ ścieków w tym miejscu, a to wiąże się z tym, że większą ilość ścieków, zostaje zrzucana do Wisły w centrum Warszawy – tłumaczy kierownik robót Piotr Gajownik.

A rzecznik MPWiK dodaje: - Te ścieki, mówiąc obrazowo, muszą być wcześniej wypuszczone w nurt rzeki. Nie ma innej możliwości, jak zrzut na odcinku śródmiejskim.

Jeszcze trochę


Problem ma być rozwiązany w ciągu roku, kiedy pełną parą ruszy wspomniany kolektor i rozbudowana oczyszczalnia ścieków "Czajka".

We Włocławku, w Toruniu i Gdańsku już się cieszą, bo Wisła będzie wreszcie czystsza, ale niesmak pozostanie zapewne na długo.” – informuje Serwis TVN24.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.