Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 109 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow POLSKA po "wyborach" arrow HGW Watch kończy działalność
Friday 22 January 2021 17:28:51.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
HGW Watch kończy działalność Drukuj Email
Wpisał: Budyń78   
25.10.2011.

HGW Watch kończy działalność

"Kopanie się z koniem, który od 5 lat, z roku na rok, jest silniejszy, przy obojętnej publice, przestało być zajęciem ciekawym".

 

Michał Pretm zakończył dziś prowadzenie swojego bloga "HGW Watch", znanego chyba bardziej jako "Bufetowa watch". To kolejna porażka społeczeństwa obywatelskiego pod rządami partii, która obywatelska jest tak samo, jak milicja.

Strona poświęcona działaniom Hanny Gronkiewicz-Waltz była prawdopodobnie pierwszym i najwytrwalej prowadzonym w Polsce blogiem typu "watch". Twórcom innych bądź to nie starczało zaparcia (zwłaszcza twórcom licznych blogów mających zajmować się PiS, które padały po kilku wpisach), bądź formuły trzymały się dosyć luźno.

Pretm tymczasem swojego bloga konsekwentnie prowadził przez 5 lat, stając się zmorą i obiektem kilku śledztw urzędników z warszawskiego ratusza. Dla wielu osób był stałym źródłem informacji, jednak w czasach miłości krytyka nie jest towarem specjalnie poszukiwanym, podobnie jak rzetelna informacja skazana jest na porażkę w starciu z propagandą sukcesu. Po zdobyciu przez HGW drugiej kadencji bloger rozważał rezygnację, ostatecznie zdecydował się na kontynuację swojej pracy, jednak notki pojawiały się coraz rzadziej. Dziś pisze "Kopanie się z koniem, który od 5 lat, z roku na rok, jest silniejszy, przy obojętnej publice, przestało być zajęciem ciekawym". Czy trudno się dziwić? Pytany o powody swojej decyzji przez dziennikarzy TVN24 dodaje: "- Dziwi mnie to, jak niewielu ludzi oburza się na skandaliczne wydarzenia w Warszawie. Weźmy np. przekładanie z biurka na biurko papierów w sprawie przesunięcia pomnika Czterech Śpiących, łatanie dziury budżetowej podwyżkami, czy sprzedaż SPEC w ekspresowym tempie. Skoro nikomu to nie przeszkadza, to po co mam o tym pisać? - pyta retorycznie i konkluduje: - Brak społecznego sprzeciwu oznacza, że ludzie akceptują taką politykę. Tym samym nie potrzebują tego rodzaju monitoringu postępowania władz miasta.".

Myślę, że to nie jedyny problem. Władze, w koalicji z mediami, wmówiły ludziom, że nie odpowiadają za żadne problemy, za to im właśnie zawdzięczamy sukcesy. Działa to na każdym szczeblu - i lokalnym, i państwowym. Kilka miesięcy temu w sklepowej kolejce byłem świadkiem solidarnego narzekania na rosnące ceny, które skończyło się, gdy jedna pani zaczęła winić za drożyznę rząd. Wówczas druga uznała za punkt honoru obronę władzy - "Czy pani myśli, że to rząd odpowiada za kryzys? Za ceny?". Zapytana, po cholerę nam rząd, który za nic nie odpowiada szybko wyszła ze sklepu. Gdy w piątek na warszawskim Dworcu Centralnym (podobno remontowanym) usłyszałem komunikat, że na pociąg jeszcze sobie poczekam, najbardziej wściekły byłem nie na ogólny burdel, zwany "Polską w budowie", a na współpasażerów. Tak samo jak ja przeklinających pod nosem, ale nie dostrzegających faktu, że swoim stadnym głosowaniem za Platformą udzielili cichej zgody na status quo. Na to, że Polska jest w budowie i za cztery lata też będzie - jak powiedział w parodii orędzia Robert Górski. Będzie, dokładnie w tym samym miejscu, co teraz.

Cóż, urzędnicy w warszawskim Ratuszu mają chyba pierwszy spektakularny sukces na swoim koncie.

http://hgw-watch.pl/2011/10/to-ostatnia-notka-za...
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,hgw-wa...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.