Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 111 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK po 10.IV.11 arrow Wypominki smoleńskie 2011
Saturday 05 December 2020 16:16:20.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wypominki smoleńskie 2011 Drukuj Email
Wpisał: Nessun Dorma   
01.11.2011.

Wypominki smoleńskie 2011

Pochowani w zbiorowej mogile zalutowanych trumien, polegli pod Smoleńskiem już nigdy nie pójdą na groby swoich bliskich.

To ich domniemane szczątki będą odwiedzać rodziny, przyjaciele i wszyscy, którym Polska nie jest obojętna. Gdziekolwiek są, niech odpoczywają w pokoju, choć nam pozostałym trudno przejść spokojnie nad tą tragedią ludzi i Ojczyzny.

Polski rząd zatroszczył się jedynie o piękne pogrzeby, ale wylewając krokodyle łzy na rosyjskiej piersi, przytakując kłamstwom i gorliwie uczestnicząc w parodii śledztwa pokazał, że zupełnie nie jest zainteresowany poznaniem prawdy o smoleńskiej katastrofie.

Zadbano, by ślady zostały zatarte: usunięto najbardziej uderzające dowody, wycięto nawet drzewa, które widziały wszystko, zaorano grunt, który pewnie nadal kryje bezimienne szczątki ofiar.

Rozstąpi się jednak mgła nad Smoleńskiem; odpowiedzialni za zbrodnię nie pozostaną bezpieczni, nie zmrużą oka, będą oglądać się za siebie, bo zło, które zadali innym, dyszy już za ich plecami.

Pojawią się świadkowie, odsłonią szczegóły; jeżeli ludzie będą milczeć - przemówi niema ziemia i kamienie.

Kłamstwa zaświadczą same, przeciwko sobie.

Poznamy tajemnicę czarnych skrzynek i telefonów komórkowych, włączonych w krytycznym momencie katastrofy.

Będziemy wiedzieć, dlaczego samolot rozerwał się na tysiące części.

Poznamy prawdę, którą próbuje się wysłać za ofiarami do grobu.
Poznamy całą prawdę. Litera, po literze. Słowo po słowie. Całą historię.

Dzisiaj możemy się tylko pomodlić za dusze:

Lecha, Marii, Ryszarda, Joanny, Ewy, Andrzeja, Krystyny, Anny Marii, Bartosza, Tadeusza, Mirona, Czesława, Leszka, Zbigniewa, Grzegorza, Katarzyny, Edwarda, Aleksandra, Janiny, Jarosława, Artura, Franciszka, Grażyny, Kazimierza, Przemysława, Bronisława, Mariusza, Romana, Pawła, Dariusza, Izabeli, Józefa, Sebastiana, Andrzeja, Mariusza, Janusza, Stanisława, Stanisława Jerzego, Pawła, Andrzeja, Zdzisława, Janusza, Janusza, Andrzeja, Bronisława, Wojciecha, Tadeusza, Barbary, Zenona, Stefana, Tomasza, Dariusza, Stanisława, Aleksandra, Janiny, Piotra, Bronisława, Jana, Adama, Katarzyny, Macieja, Tadeusza, Agnieszki, Włodzimierza, Andrzeja, Krzysztofa, Ryszarda, Arkadiusza, Wojciecha, Andrzeja Sariusza, Sławomira, Leszka, Władysława, Jacka, Aleksandra, Jerzego, Jolanty, Izabeli, Marka, Anny, Teresy, Zbigniewa, Wiesława, Edwarda, Pawła, Stanisława, Janusza, Gabrieli, Arkadiusza, Roberta, Andrzeja, Artura, Barbary, Natalii, Justyny

za skrzydła Polski, strącone w otchłań.

 

kruszyna@o2.pl, 1 listopada, 2011

Była zbrodnia ;będzie i kara ....czekamy i pamiętamy!  A dusze wszystkich co oddali życie dla Ojczyzny niech spoczywają w spokoju.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.