Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 43 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow bieżące arrow Zamiast Orła - piłkoptak - za ILE
Tuesday 18 February 2020 20:31:15.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zamiast Orła - piłkoptak - za ILE Drukuj Email
Wpisał: dziennik   
12.11.2011.

Zamiast Orła - „piłkoptak” - za ILE

Zobacz, za ile PZPN sprzedał godło narodowe

...pensja prezesa PZPN Grzegorza Lato rocznie pochłania 600 tys. złotych. Kręcina zgarnia blisko 450 tys. zł...

 

2011-11-12 http://wiadomosci.dziennik.pl/sport/pilka-nozna/artykuly/366240,zobacz-za-ile-pzpn-sprzedal-godlo-narodowe.html

Najpierw PZPN mydlił wszystkim oczy, że tym bohomazem na piersi piłkarzy chce wypromować nowy wizerunek reprezentacji Polski. Później już działacze przyznali, że w tym wszystkim chodzi o pieniądze. Za koszulkę z logo PZPN trzeba będzie zapłacić około 200 zł.

"Kierując się względami komercyjnymi uznaliśmy, że to najlepszy moment, żeby dokonać renowacji i wprowadzić nowego, lepszego i bardziej nowoczesnego orła niż w godle" - tak Piotr Gołos, dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych PZPN, tłumaczył pomysł usunięcia ze strojów reprezentacji orła i wstawienie w jego miejsce „piłkoptaka”.

Sekretarz generalny związku Zdzisław Kręcina przyznał już bez ogródek, że PZPN chce po prostu na tym zarobić.

"Nie mamy innych dochodów poza tym logo" - powiedział. Wszystko na sprzedaż Sprzedać można wszystko. Nawet godło Polski... "Mamy kilkanaście innych reprezentacji, które musimy wyżywić, a nie mamy innych dochodów poza tym logo. A nie może kibic, osoba postronna, decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co złe" - wyjaśniał w rozmowie z TVN24 Zdzisław Kręcina.

Ile bierze Lato? Koszulki z „piłkoptakiem” mają trafić do sprzedaży 1 grudnia. Za trykot reprezentacji PZPN trzeba będzie zapłacić co najmniej 200 zł. Lwia część z tej kwoty trafi na konta Związku. A z tego konta opłacani są też działacze. Tylko pensja prezesa PZPN Grzegorza Lato rocznie pochłania 600 tys. złotych. Kręcina zgarnia blisko 450 tys. zł. Pozostali członkowie zarządu także nie mogą narzekać, co miesiąc dostają ok. 20 tys. zł - wylicza "Fakt".

Zmieniony ( 12.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.