Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 116 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow EDF skazany za szpiegowanie Greenpeace'u
Tuesday 07 April 2020 11:34:01.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
EDF skazany za szpiegowanie Greenpeace'u Drukuj Email
Wpisał: Dariusz Ciepiela   
12.11.2011.

EDF skazany za szpiegowanie Greenpeace'u

 Musi być bardzo źle, jeśli się tego chwytają...

Dariusz Ciepiela - 10-11-2011 http://www.wnp.pl/wiadomosci/155147.html

 

Decyzją sądu, koncern energetyczny EDF (Electricité de France) został 9 listopada br. skazany za szpiegowanie Greenpeace oraz ukrywanie wykradzionych z organizacji dokumentów. Firma została ukarana grzywną w wysokości 1,5 mln euro, dodatkowo sąd nakazał EDF wypłatę 500 tys. euro odszkodowania na rzecz Greenpeace.

W 2006 roku, firma EDF wynajęła hackera, który monitorował działalność francuskiego oddziału Greenpeace. Działo się to w związku z prowadzoną przez ekologów kampanią przeciwko planom budowy nowych elektrowni atomowych przez EDF. W wyniku tych działań z komputera dyrektora Greenpeace Francja, zostało wykradzionych ponad 1400 dokumentów.

- Grzywna jaka została zasądzona EDF oraz zadośćuczynienie na rzecz Greenpeace to wyraźny sygnał dla lobby atomowego, że nie znajduje się ono ponad prawem. Przemysł atomowy odchodzi do lamusa i dlatego podejmuje tak desperackie działania jak szpiegowanie i wykradanie dokumentów organizacjom ekologicznym. Cieszymy się że sprawiedliwości stało się zadość i jednocześnie zapewniamy że nasza kampania na rzecz wycofania się z energetyki jądrowej będzie kontynuowana – mówi Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska.

Greenpeace od lat prowadzi kampanię przeciwko projektom jądrowym EDF. Obecnie ponad trzy czwarte energii elektrycznej we Francji pochodzi z elektrowni atomowych. Greenpeace powołuje się na badanie opinii publicznej we Francji, które pokazało, że 60 proc. Francuzów chce stopniowego wycofania się z energetyki nuklearnej.

- Historia z francuskim EDF daje przedsmak tego, z czym będziemy mieli do czynienia w przypadku rozwoju programu atomowego w Polsce. Energia atomowa nie jest nam potrzebna – pieniądze na jej promocję i budowę mogą i powinny zasilić rozwój energii odnawialnej, która daje bezpieczeństwo i miejsca pracy dodaje Maciej Muskat.

Zmieniony ( 12.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.