Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow EDF skazany za szpiegowanie Greenpeace'u
Wednesday 08 July 2020 06:06:05.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Powiadomiono mnie, że część zwolenników Konfederacji, proponuje "skreślenie obu kandydatów". Jest to wyjątkowo egoistyczna głupota, bo promuje faceta ewidentnie poddanego rozkazom sił zła, kłamstwa. Zapytajcie go: „Kto spalił Jolantę Brzeską”.

 
W Y S Z U K I W A R K A
EDF skazany za szpiegowanie Greenpeace'u Drukuj Email
Wpisał: Dariusz Ciepiela   
12.11.2011.

EDF skazany za szpiegowanie Greenpeace'u

 Musi być bardzo źle, jeśli się tego chwytają...

Dariusz Ciepiela - 10-11-2011 http://www.wnp.pl/wiadomosci/155147.html

 

Decyzją sądu, koncern energetyczny EDF (Electricité de France) został 9 listopada br. skazany za szpiegowanie Greenpeace oraz ukrywanie wykradzionych z organizacji dokumentów. Firma została ukarana grzywną w wysokości 1,5 mln euro, dodatkowo sąd nakazał EDF wypłatę 500 tys. euro odszkodowania na rzecz Greenpeace.

W 2006 roku, firma EDF wynajęła hackera, który monitorował działalność francuskiego oddziału Greenpeace. Działo się to w związku z prowadzoną przez ekologów kampanią przeciwko planom budowy nowych elektrowni atomowych przez EDF. W wyniku tych działań z komputera dyrektora Greenpeace Francja, zostało wykradzionych ponad 1400 dokumentów.

- Grzywna jaka została zasądzona EDF oraz zadośćuczynienie na rzecz Greenpeace to wyraźny sygnał dla lobby atomowego, że nie znajduje się ono ponad prawem. Przemysł atomowy odchodzi do lamusa i dlatego podejmuje tak desperackie działania jak szpiegowanie i wykradanie dokumentów organizacjom ekologicznym. Cieszymy się że sprawiedliwości stało się zadość i jednocześnie zapewniamy że nasza kampania na rzecz wycofania się z energetyki jądrowej będzie kontynuowana – mówi Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska.

Greenpeace od lat prowadzi kampanię przeciwko projektom jądrowym EDF. Obecnie ponad trzy czwarte energii elektrycznej we Francji pochodzi z elektrowni atomowych. Greenpeace powołuje się na badanie opinii publicznej we Francji, które pokazało, że 60 proc. Francuzów chce stopniowego wycofania się z energetyki nuklearnej.

- Historia z francuskim EDF daje przedsmak tego, z czym będziemy mieli do czynienia w przypadku rozwoju programu atomowego w Polsce. Energia atomowa nie jest nam potrzebna – pieniądze na jej promocję i budowę mogą i powinny zasilić rozwój energii odnawialnej, która daje bezpieczeństwo i miejsca pracy dodaje Maciej Muskat.

Zmieniony ( 12.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.