Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 113 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow O UE- bez osłonek arrow Apel do Sejmu i Senatu, a ściślej informacja dla nas, owieczek... Odrzucić ratyfikację Traktatu z Li
Sunday 28 February 2021 13:27:36.32.
migawki

28.02.2021 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

 Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Apel do Sejmu i Senatu, a ściślej informacja dla nas, owieczek... Odrzucić ratyfikację Traktatu z Li Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
27.03.2008.

Apel do Sejmu i Senatu – a ściślej informacja dla nas, owieczek...
Odrzucić ratyfikację Traktatu z Lizbony

Zwracam się z apelem do Posłów na Sejm RP i Senatorów RP o odrzucenie ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Jest to dokument prawie identyczny z odrzuconą już konstytucją Europejską. Jego główny sens to odebranie krajom członkowskim Unii Europejskiej suwerenności.

Po ratyfikacji tego dokumentu przez wszystkie kraje Unii zacznie obowiązywać nadrzędność prawa unijnego nad polskim. Nie będzie odwołania od decyzji sądów unijnych.

Należy zaznaczyć, że zmiana w artykule 48 Traktatu o Unii Europejskiej (artykułem 1, punkt 56, podpunkt 6 Traktatu z Lizbony) czyni bardzo łatwym dokonywanie przez Radę Unii Europejskiej zmian (oczywiście przy zasadzie kwalifikowanej większości, od r. 2012 tzw. podwójnej większości) czego tylko zechce w najważniejszych artykułach Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (to nowa nazwa Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską). Jest tam następujący zapis:

Artykuł 1 ...

56) Artykuł 48 otrzymuje brzmienie:

„Artykuł 48, ... punkt 6

... Rada Europejska może przyjąć decyzję zmieniającą wszystkie lub część postanowień części trzeciej Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Oznacza to koniec wymogu jednomyślności dla artykułów 23-181 Traktatu ustanawiającego Unię Europejską. Zostawiono tylko wyjątek dla spraw monetarnych (np. wejście do strefy euro).

Wiedza o tym zapisie jest bardzo ograniczona, bo trudno go znaleźć, nie ma bowiem skonsolidowanej wersji Traktatu z Lizbony i ma go nie być aż do zakończenia ratyfikacji. Apeluję by przed ratyfikacją posłowie i senatorowie wymusili na rządzie przygotowanie wersji skonsolidowanej tak jak to czynią obecnie rządy Irlandii, Szwecji i Danii, aby mogli się zapoznać z tym, co mają ratyfikować.

Prof. dr hab. Maciej Giertych
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Strasburg 11 marca 2008 r.

Zmieniony ( 28.03.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.