Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 151 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow POLSKA po "wyborach" arrow Exposé premiera. Grabież przed bankructwem?
Wednesday 16 June 2021 14:07:30.33.
W Y S Z U K I W A R K A
Exposé premiera. Grabież przed bankructwem? Drukuj Email
Wpisał: Tomasz Sommer   
22.11.2011.

Exposé premiera. Grabież przed bankructwem?

Tomasz Sommer 21/11/2011 http://nczas.home.pl/wazne/expose-premiera-grabiez-przed-bankructwem

Wydawałoby się, że bankructwo Grecji i kłopoty Włoch powinny Donalda Tuska czegoś nauczyć. Ale nie – nauka poszła w las i jak widać z exposé polskiego premiera, w zasadzie nie ma on zamiaru ograniczać wydatków budżetowych, nie chce zmniejszać skali ingerencji państwa w gospodarkę i w ogóle w życie obywateli, by uratować nasz kraj przed krachem. Wręcz przeciwnie – chce podnieść podatki, dodusić przedsiębiorców oraz sprawić, by emerytury należały się każdemu dopiero tuż przed śmiercią.

W dodatku chce wrzucić rolników, którzy dotąd nie musieli wypełniać PIT-ów, w urzędniczo-skarbowy kierat. By każdy rolnik, któremu jak wiadomo samo rośnie, wreszcie zajął się czymś pożytecznym - czyli sprawozdawczością, wypełnianiem formularzy i wysyłaniem ich kilka razy w miesiącu do urzędów skarbowych.

Nie wiem, czy geniusze z Platformy i PSL o tym wiedzą, ale to chyba najlepsza ścieżka do totalnego bankructwa polskiego państwa.

Jestem zszokowany nawet nie tyle tym, że w obliczu takich zachowań i planów Polacy jeszcze Tuska i jego sforę w ogóle znoszą – w końcu gdzieś pisałem, że przykład Auschwitz przekonuje, iż ludzie przed śmiercią są w stanie znieść dość spokojnie właściwie wszelkie możliwe okrucieństwa – co tym, że zaraz po exposé natknąłem się na kilku fanatycznych zwolenników PO, którzy wbrew oczywistym faktom twierdzili, iż plany Tuska są prawdziwie zbawienne i doprowadzą nas do jakiegoś wyśnionego euroraju.

Cóż, jak mawiali Rzymianie, sapienti sat…

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.