Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 137 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow o ZBOCZEŃCACH II część arrow Uczcili eutanazję szklaneczką martini
Sunday 18 April 2021 22:22:46.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Uczcili eutanazję szklaneczką martini Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
01.12.2011.

Uczcili eutanazję szklaneczką martini

...depresja jest chorobą uleczalną w 80 procentach, a leczenie zawsze przynosi ulgę

 

Piotr Kowalczuk 01-12-2011  http://www.rp.pl/artykul/33,762744-Uczcili-eutanazje-szklaneczka-Martini.html

Znany pisarz [komu znany? MD] , dziennikarz i deputowany Lucio Magri został na własne życzenie uśmiercony w szwajcarskiej klinice. Lewica się burzy, że nie mógł tego zrobić w kraju

Magri poddał się eutanazji w świadczącej takie usługi klinice Dignitas [te nazwy – odwracanie kota ogonem – i ucinanie mu łba... MD] w Pfafficon koło Zurychu. Miał 79 lat. Był 30-tym Włochem, który w taki sposób pożegnał się z życiem w Szwajcarii, 19 zrobiło to w Dignitas. Żaden nie był jednak tak znaną osobistością życia publicznego jak Magri, dlatego wiadomość tak bardzo zbulwersowała Włochów.

Magri był zbuntowanym komunistą, zachwyconym studencką rewoltą 1968 roku. Wyrzucony z Włoskiej Partii Komunistycznej za krytykę założył lewicowy miesięcznik "Il Manifesto" wychodzący teraz jako dziennik.

Trzy lata temu zmarła mu żona Mara i popadł w depresję. Uznał, że jego dalsze życie nie ma sensu, a jako że we Włoszech eutanazja jest wyjęta spod prawa, postanowił udać się do szwajcarskiej kliniki oferującej słodką śmierć. Dignitas od początku swego istnienia (od 1998 roku) do końca ubiegłego roku uśmierciła już 1138 pacjentów (koszt od 3 do 8 tys. euro, czas zabiegu – pięć minut). [wychodzi - te droższe – 96 tys. euro za godzinę „pracy” md].  Na podstawie własnego kodeksu deontologicznego klinika kwalifikuje 40 procent zgłaszających się pacjentów. Z tej grupy 40 procent rezygnuje ze śmierci w ostatniej chwili.

Radykałowie, część polityków i ideologów włoskiej lewicy uważają, że dramatyczny gest Magriego był aktem niezwykłej odwagi. Lewicowa "La Repubblica" zamieściła reportaż z rzymskiego mieszkania Magriego, gdzie zgromadzili się jego przyjaciele i krewni. Gdy ze Szwajcarii nadeszła wiadomość, że Magri nie żyje, wszyscy wznieśli toast (martini) za zwycięstwo nad opresyjnym państwem włoskim, które nie zezwala na takie praktyki. Z kolei katolicy i politycy prawicy przekonują, że to tchórzliwa ucieczka od problemów.

Najwięcej zastrzeżeń budzi to, że Dignitas, która rzekomo oferuje usługi wyłącznie osobom nieuleczalnie chorym, zdecydowała się, i to nie pierwszy raz, uśmiercić człowieka cierpiącego na depresję. Zdaniem cytowanych przez prasę autorytetów, m.in. profesora psychopatologii Antonia Tundo, depresja jest chorobą uleczalną w 80 procentach, a leczenie zawsze przynosi ulgę.

Rzeczpospolita

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.