Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow POLSKA po "wyborach" arrow Czy to zdrada? Doradca Komorowskiego oraz szef polskiej dyplomacji
Wednesday 26 February 2020 23:02:32.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Czy to zdrada? Doradca Komorowskiego oraz szef polskiej dyplomacji Drukuj Email
Wpisał: NCz!   
01.12.2011.

Czy to zdrada? Doradca Komorowskiego oraz szef polskiej dyplomacji przeciwko niepodległości

 

 

[Powyższy znak zapytania - to kurtuazja czy szyderstwo? MD]

 

29/11/2011 autor NCZ »

 

Zupełnie niesłychanych wypowiedzi udzielił w porannym programie TVP Info doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. zagranicznych, Roman Kuźniar. Stwierdził on dosłownie, że Polska powinna zrezygnować z suwerenności na rzecz Niemiec. Natomiast przywództwa Niemiec w Europie nie tyle nie należy się obawiać co należy o nie prosić i zachęcać Niemcy by podjęły się roli przywódczej.

To nie jedyne skandaliczne słowa przedstawiciela urzędu, który wg konstytucji stoi na straży suwerenności. Kilka minut wcześniej w tym samym, programie przyznał, że Polska zrzekła się już suwerenności w wiele sferach i, jak zaznaczył „to bardzo dobrze”. Przekonywał, że sama idea suwerenności (należy się domyślać, że Polski) jest przestarzała.

To kolejny głos ze sfer rządowych, po wczorajszym wystąpieniu Radosława Sikorskiego, przeciwko niepodległości Polski. Przypomnijmy, że w wywiadzie, którego szef polskiej dyplomacji udzielił publicystom “Rzeczpospolitej” padła jednoznaczna deklaracja gotowości budowania Unii jako “super państwa” opartego na federacji! Zdaniem Sikorskiego “korzyścią dla Polski będzie przetrwanie i rozwój federacji, przez członkostwo w której zrealizujemy nasze potrzeby bezpieczeństwa i dobrobytu”. Polska nie zamierza “wyszarpywać jakichś prerogatyw po to, żeby z nimi uciec na peryferie”. Tym samym Sikorski odciął się od planów Wielkiej Brytanii, która w razie próby przeforsowania przez Brukselę kolejnego traktatu będzie domagać się gwarancji dla swojej suwerenności. Nasz minister spraw zagranicznych widzi rolę Polski inaczej niż Wyspiarze bo “w Unii czujemy się komfortowo”. Ponieważ jest ona “projektem politycznym” to “powinna być raczej bardziej spójna niż mniej”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.