Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 115 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow Czarnobyl - gdzie podziały się pieniądze?
Tuesday 07 April 2020 11:40:03.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Czarnobyl - gdzie podziały się pieniądze? Drukuj Email
Wpisał: Eugeniusz Tuzow-Lubański,   
07.12.2011.

Czarnobyl - gdzie podziały się pieniądze?

 

...miliardy euro i dolarów amerykańskich osiadły w kieszeniach krętaczy od tragedii czarnobylskiej

Eugeniusz  Tuzow-Lubański, Kijów http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=5307

Korespondencja z Kijowa.

W sytuacji totalnej korupcji na Ukrainie Parlament Europejski (PE) ma przeprowadzić rewizję własnych pieniędzy skierowanych na pomoc w likwidacji skutków awarii na elektrowni atomowej w Czarnobylu – z takim apelem zwrócił się do PE prezes Międzynarodowej Społecznej Koordynacyjnej Rady Czarnobyla (MSKRC) prof. Jurij Bandażewśkyj.

Jego zdaniem w ciągu ostatnich 15 lat pieniądze europejskie były wykorzystywane nie na likwidację skutków wybuchu nuklearnego lecz w celu wzbogacenia odpowiednich urzędników od spraw czarnobylskich. W wywiadzie dla wpływowego tygodnika „Dzerkało Tyżnia. Ukraina” ekspert w sferze energii atomowej zaznaczył, iż posiada wiarygodną informację o tym, jak urzędnicy ukraińscy wykorzystywali pomoc finansową z Europy w projektach czarnobylskich, zwłaszcza pomoc dla miasteczka Iwanków koło Czarnobyla. Zwykli mieszkańcy Iwankowa nawet nie podejrzewają, iż Parlament Europejski pomagał w likwidacji skutków awarii w Czarnobylu, bo pieniądze były rozkradane przez władze lokalne i centralne.

 Aby nie było żadnych sporów w tej kwestii profesor Bandażewśkyj proponuje przeprowadzenie rewizji wszystkich pieniędzy europejskich. Ale faktem jest to, iż miliardy euro i dolarów amerykańskich osiadły w kieszeniach krętaczy od tragedii czarnobylskiej. A obecny reżim prezydenta Janukowycza, który niby to walczy z korupcją, patrzy na to wszystko z przymrużeniem oka.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.