Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow bieżące arrow Szlachetna Paczka, Banki Żywności a SENS
Wednesday 26 February 2020 07:45:34.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Szlachetna Paczka, Banki Żywności a SENS Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
08.12.2011.

„Szlachetna Paczka”, „Banki Żywności” a SENS

 

Mirosław Dakowski

 

Szczególnie przed Bożym Narodzeniem różne inicjatywy charytatywne kuszą naszą szczodrobliwość. I chęć pomocy biedniejszym. Przy wyjściach z niektórych dużych sklepów mili ludzie zachęcają do złożenia daru rzeczowego. Zrozumiałe jest, że gorąco popierają te inicjatywy dyrekcje sklepów: Zwiększają ich dochody. Powinniśmy sobie uświadomić, że każdym takim, szczerym sercem przekazanym podarunkiem, dajemy też co najmniej 20-30% na dochód sieci sklepów, a 23% od całości to podarek dla firmy p. Vincenta R. (VAT) . Ta firma, widzimy codziennie, potrafi zećpać i zmarnować każdą sumę.

 

         Czy tak nam leżą na sercu ich dochody?

 

Możemy przecież przekazać dar pieniężny do Caritasu. Oni kupują hurtem, więc narzutów mniej. A na pewno wiedzą też, co jest najpotrzebniejsze. Potrafią też znaleźć okazje, gdy jakaś firma gotowa jest oddać - z różnych względów - towary za pół, a czasem za jedną trzecią ceny hurtowej. Ale do takich okazji potrzebna jest żywa gotówka!

 

Oczywiście, część ludzi woli tanio zaspokoić swą potrzebę pomocy. Paczka cukru, i dla dzieci cukrowy karzeł w czerwonej polewie przy wyjściu ze sklepu i fertig! Sumienie spokojne. Ale realna korzyść dla ubogich - malutka.

Urządzajmy więc raczej zbiórki na Caritas, oni narzutów nie biorą. Konta są w internecie.

Skutek -  co najmniej dwa, może trzy razy większy, niż przy wrzuceniu do kosza paczki, choćby szlachetnej. I satysfakcja, że nie karmimy rabusiów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.