Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 169 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Czeka nas gazowa katastrofa cenowa
Monday 30 March 2020 18:39:58.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Czeka nas gazowa katastrofa cenowa Drukuj Email
Wpisał: Gapol   
09.12.2011.

Czeka nas gazowa katastrofa cenowa

http://www.gazetapolska.pl/11840-czeka-nas-gazowa-katastrofa-cenowa

Ceny gazu na świecie będą spadać w wyniku nadpodaży tego surowca. Niestety ten trend nie obejmie Polski. Do 2022 roku nasz kraj musi wywiązać się z umowy z Rosją - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Na spadek cen wpływa zmiana sposobu jego dostarczania. Transport rurociągami do Europy zmniejszył się w ciągu ostatnich dwóch lat. Tymczasem import LNG wzrósł w 2010 roku o 18 mld sześciennych. To wynik niskich cen LNG spowodowanych nadpodażą gazu ziemnego - czytamy w "DGP"

Nadpodaż gazu na świecie jeszcze wzrośnie, gdy Stany Zjednoczone uruchomią terminale skraplające gaz wydobywany z łupków. Cena gazu z łupków w USA waha się pomiędzy 110 a 150 dol. za 1000 metrów sześciennych.

W Polsce PGNIG kupuje od Gazpromu 1000m. sześc. za
około 400 dol. Rosjanie zapowiadają kolejne podwyżki nawet do 500 dol. - podaje "DGP".

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.