Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Czeka nas gazowa katastrofa cenowa
Saturday 24 October 2020 19:48:08.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czeka nas gazowa katastrofa cenowa Drukuj Email
Wpisał: Gapol   
09.12.2011.

Czeka nas gazowa katastrofa cenowa

http://www.gazetapolska.pl/11840-czeka-nas-gazowa-katastrofa-cenowa

Ceny gazu na świecie będą spadać w wyniku nadpodaży tego surowca. Niestety ten trend nie obejmie Polski. Do 2022 roku nasz kraj musi wywiązać się z umowy z Rosją - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Na spadek cen wpływa zmiana sposobu jego dostarczania. Transport rurociągami do Europy zmniejszył się w ciągu ostatnich dwóch lat. Tymczasem import LNG wzrósł w 2010 roku o 18 mld sześciennych. To wynik niskich cen LNG spowodowanych nadpodażą gazu ziemnego - czytamy w "DGP"

Nadpodaż gazu na świecie jeszcze wzrośnie, gdy Stany Zjednoczone uruchomią terminale skraplające gaz wydobywany z łupków. Cena gazu z łupków w USA waha się pomiędzy 110 a 150 dol. za 1000 metrów sześciennych.

W Polsce PGNIG kupuje od Gazpromu 1000m. sześc. za
około 400 dol. Rosjanie zapowiadają kolejne podwyżki nawet do 500 dol. - podaje "DGP".

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.