Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 53 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Oszustwa wyborcze partyjniackie- przepisy arrow Sąd Najwyższy: Wybory są ważne bo PKW jest bezkarne
Friday 29 May 2020 08:20:16.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Sąd Najwyższy: Wybory są ważne bo PKW jest bezkarne Drukuj Email
Wpisał: Łażący Łazarz   
15.12.2011.

Sąd Najwyższy: Wybory są ważne bo PKW jest bezkarne

Sąd Najwyższy w dniu dzisiejszym stwierdził ważność wyborów. W uzasadnieniu postanowienia jakie otrzymał Nowy Ekran stoi jak wół, że PKW z mocy prawa bezkarnie może dokonywać wszelkich nadużyć. NE idzie do Strasburga!

Na str. 18 Postanowienia z dnia 22 listopada 2011 Sygn. akt III SW 86/11 Sąd najwyższy w składzie: SSN Jerzy Kuźniar (przewodniczący SSN Bogusław Cudowski, SSN Romualda Spyt (sprawozdawca) napisał co następuje (literówki poprawione):

Posługując się pewnym uproszczeniem, można zatem stwierdzić, że ocenie Sądu Najwyższego podlegają wadliwości procedur wyborczych od dnia wyborów do dnia ogłoszenia wyników. Zauważyć należy, że w przypadku odmowy rejestracji list kandydatów do Sejmu i kandydatów do Senatu ustawodawca nie przewidział drogi odwołania do sądu powszechnego lub Sądu Najwyższego. Kwestia ta jednak nie może być rozważana w niniejszym postępowaniu, gdyż przedmiotem protestu może być naruszanie przepisów Kodeksu wyborczego, nie zaś ocena przyjętych w nim regulacji prawnych. Z tych względów przedmiotem protestu wyborczego nie mogą być zarzuty dotyczące rejestracji komitetów wyborczych, zbierania podpisów pod listami poparcia kandydatów, zgłaszanie tych list w okręgowych komisjach wyborczych i odmowa ich rejestracji przez organy wyborcze.

Dowód:

[w oryginale pismo , wstrząsające w swej bezczelności czy bezsilności, Sądu Najwyższego. Poczytaj, Polaku! MD]

Lepszego podsumowania "ważności i praworządności" tych wyborów chyba nie trzeba.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.