Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow F. Koneczny-ratunek przed GLOBALIZMEM arrow Feliks Koneczny arrow Dwie myśli - a nasza aktualność
Friday 02 October 2020 01:57:46.30.
migawki
 

Księga Rodzaju 1:27 - I stworzył Bóg człowieka na obraz swój, na obraz Boży stworzył go, mężczyzną i niewiastą stworzył ich.

Genesis 5:2 - Mężczyzną i niewiastą stworzył ich, i błogosławił im, i nadał imię Adam w dzień w którym zostali stworzeni.

Mateusz 19:4 - A On odpowiadając rzekł im: Nie czytaliście, że „Ten który stworzył człowieka na początku, mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. I rzekł: dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i złączy się z żoną swoją i będą dwoje w jednym ciele. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co więc Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza.

Marek 10:6 - Ale od początku stworzenia „mężczyzną i niewiastą uczynił ich Bóg”.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dwie myśli - a nasza aktualność Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.04.2008.

Za            www.wirtualnapolonia.com

Najczystsza Prawda a do niej dwa małe dodatki

Wielki myśliciel polski - wiec pomijany zupełnie przez niepolskie środki przekazu (przykazu) - prof. Feliks Koneczny w "Rozwoju Moralności" stwierdzał: "Gdzie państwowość nie jest związana CYWILIZACYJNIE i ETYCZNIE z ogółem obywateli, tam państwo stanowi przedmiot grubego i ordynarnego wyzysku ze strony kilkuset spekulantów, którzy opanowują w tym celu państwowość, wiodąc państwo do zguby, tym bardziej zagrażającej, iż ogół obywatelstwa popada w takim państwie w zobojętnienie polityczne i moralna apatie"
Czy tezy tego genialnego uczonego nie potwierdza to co dzieje się teraz w Polsce, Hiszpanii, USA i innych krajach?
A Kardynał Wyszyński powiedział:
"Państwo nie jest zjawiskiem stałym na przestrzeni tysiąclecia dziejów Narodu Polskiego. Natomiast zjawiskiem stałym jest rodzina (katolicka) i Naród. Dlatego Kościół w Polsce zawsze bazuje na rodzinie".
A dlaczego dokument Konstytucji 3 Maja jest nieakceptowalny w swoim klimacie duchowo-historycznym w obecnej Polsce? Bo pierwsze zdanie preambuły mówi: "W IMI? BOGA, W TRÓJCY ŚWI?TEJ JEDYNEGO"
I jeszcze jedno: a dlaczego książka dr.M. Chodakiewicza wyszła w Polsce w nakładzie 1000 egzemplarzy, zaś Gross szczyci sie kilkudziesięcioma tysiącami swojego paszkwilu na Polskę?
Oto do czego doprowadziły wielkie amputacje polskiej arystokracji intelektualnej w ciągu kilkudziesięciu lat.

Zmieniony ( 25.04.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.