Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrowie - od 2010r. arrow 30 tys. piersi na śmietnik
Saturday 04 July 2020 07:27:21.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
30 tys. piersi na śmietnik Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
20.12.2011.

Piersi na śmietnik

ika 20-12-2011, http://www.rp.pl/artykul/669534,776036-Kobiety-musza-usunac-protezy-piersi-marki-PIP.html

Francuskie władze sanitarne do końca tego tygodnia mają zwrócić się z apelem do 30 tys. kobiet z silikonowymi implantami piersi marki PIP o usunięcie protez w związku z podejrzeniami o ich rakotwórcze działanie - pisze dziennik "Liberation".

Chodzi o protezy wypełnione żelem silikonowym, które mogą oderwać się i wywołać stan zapalny, a nawet raka - wyjaśnia dziennik.

Wśród pacjentek z takimi uszkodzonymi protezami zasygnalizowano osiem przypadków raka - podał w czwartek 15 grudnia przedstawiciel ministerstwa zdrowia profesor Jean-Yves Grall.

Pięć kobiet zachorowała na raka piersi (gruczolakorak), a kolejne - na nietypowego chłoniaka piersi (pacjentka zmarła), chłoniaka migdałków i białaczkę - wyliczył profesor Grall.

Francuski rząd potwierdził, że do końca tygodnia ogłosi plan działania w związku z protezami tego typu.

- Trzeba, by wszystkie kobiety z implantami PIP udały się na konsultacje do swoich chirurgów - powiedziała rzeczniczka rządu Valerie Pecresse, zapytana o artykuł w "Liberation".

Na pytanie, kto zapłaci, odpowiedziała: "Jeśli jest zagrożenie zdrowia oraz zdrowia publicznego, operacje będą refundowane".

Na silikonowe implanty piersi marki PIP wpłynęło do sądów ponad 2000 skarg i w związku z tym otwarto dochodzenie z podejrzenia o "nieumyślne zabójstwo i urazy".

PAP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.