Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 140 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - odkłamywanie arrow Katyń Mogiła IV - Niech wbrew rodzimym kanaliom wrócą do Polski
Wednesday 21 April 2021 15:51:49.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Katyń Mogiła IV - Niech wbrew rodzimym kanaliom wrócą do Polski Drukuj Email
Wpisał: Tomasz Parol   
13.01.2012.

Katyń Mogiła IV - Wiemy gdzie leżą nasi Bohaterowie. Niech wbrew rodzimym kanaliom wrócą do Polski

 

Tomasz Parol http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/47845,katyn-mogila-iv-wiemy-gdzie-leza-nasi-bohaterowie-niech-wbrew-rodzimym-kanaliom-wroca-do-polski  13.01.2012

 

Witomiła Wołk-Jezierska od kilkudziesięciu lat stara się o sprowadzenie szczątków Ojca do Polski. Walczy o to w Strasburgu. Ma drodze jej stanęła Rosja, Prezydent Polski oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

 

Nowy Ekran jako pierwszy publikuje opis faktów oraz szczegółowe opracowanie jednej z mogił. Już wiadomo kto tam leży. Przeczytajcie uważnie i spójrzcie na listę. Może rozpoznacie tam także swoich bliskich. Czas najwyższy pomóc Pani Witomile i doprowadzić do sprowadzenia szczątków naszych Bohaterów do ich ojczyzny. Nie powinni tam leżeć. Ich Mogiła to nie atrakcja turystyczna. I pomimo, że Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Przewoźnik i banda hien cmentarnych kręcąca sie wokół tej sprawy (pisaliśmy o pokątnym handlu ich czaszkami, pamiątkami katyńskimi i złotymi mostkami - łącznie 15 kg czystego złota) uznali, iż to bardzo wygodne zostawić rodaków na pastwę postsowieckiego aparatu, gdzie zalewane są fekaliami z toalet (tak tak) to teraz chyba już czas najwyższy zachować się honorowo i zmusić polskie władze oraz rosyjską wierchuszkę do ekshumacji i pochowania ich w Ziemi Ojczystej. Ci Oficerowie mają prawo w niej leżeć, a my mamy obowiązek zmazać rodzimą hańbę ostatnich 20 lat. Rosjanie zabili - mówi Witomiła Wołk-Jezierska - ale to Polacy o nich zapomnieli i ich zbezcześcili.

 

Przeczytajcie, zobaczcie (bardzo ważne linki na końcu):

 

Starania o pochowanie w Polsce szczątków Ofiar zbrodni nad zbrodniami – „zbrodni katyńskiej”.

Rząd niemiecki opublikował oficjalny raport z przebiegu ekshumacji przeprowadzonej w Katyniu w roku 1943 pt. AMTLICHES MATERIAL ZUM MASSENMORD VON KATYN

 

 

BERLIN 1943;Gedruckt im Deutschen Verlag, Berlin; stron 331.

 

Opracowanie  to powstało z polecenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wydało Biuro Informacji w oparciu o materiał dowodowy. Raport zawiera kilka rozdziałów. „Ubersicht” - rozpoczyna raport, zawiera omówienie postawy USA i Wielkiej Brytanii wobec mordu. „Dokumente” - to relacja sekretarza niemieckiej żandarmerii wojskowej popr. Ludwiga Vossa, sporządzona w obecności sędziego niemieckiego dr Jurisa Conrada 10.6.1943 r., z prac ekshumacyjnych i prac komisji ekspertów międzynarodowych z protokołem podpisanym przez tych ekspertów, doktorów - Speleersa, Markowa, Tramsena, Saxena, Palmieri, de Burlet, Hajka, Birkle, Naville, Subika i Orsos. Obecni byli również dr. Costedoat i Buhtz, który do Wrocławia przywiózł czaszkę por. Janiny Lewandowskiej. Znajduje się w tym miejscu również opis badania, które przeprowadził dr Helge Tramsen przy zwłokach kpt. Ludwika Szymańskiego, którego czaszkę wywiózł z Katynia do Danii.

Raport wspomina świadków rosyjskich - Parfenija Kozłowa, Iwana Kriwoziercewa (Michał Łoboda) i stwierdza, że bezpośrednich świadków masakry nie było. „Verzeichnis der bis zum 7. Juni 1943 identifizierten 4143 Leichen” -ilość ekshumowanych podana w opracowaniu -  4143. Rozpoznano faktycznie 2730 (Niemcy podali 2815)

 

Wobec, od roku 1943 poprzez 1997 rok prowadzonych, a obecnie ponowionych, Wnioskiem złożonym Ministrowi Spraw Zagranicznych, starań o pochowanie w Polsce mojego śp. Ojca por. art. Wincentego Wołka, („2564. Wolk, Winzenty, Obltn. Postkarte,Brief, 3 Abzeichen”  AM str. 235), podjęłam się ustalenia nazwisk Ofiar pochowanych w roku 1943 w bratniej „Mogile VI”, w której mój Ojciec został pochowany przez Komisję Techniczną Polskiego Czerwonego Krzyża.

Załącznik do sprawozdania Komisji opisujący „Mogiłę IV” wskazuje na kolejność po ekshumacyjnego grzebania zwłok z podaniem, w każdej „Mogile”, a jest ich sześć, ilości warstw i szeregów, sposobu umieszczania kolejnych zwłok, ich numery ekshumacyjne, określenie czasu chowania zwłok, ilości pochowanych w poszczególnych „Mogiłach”. Załącznik podpisał J. Wodzinowski.

 

Podczas opracowywania szczegółowego „Mogiły IV” okazało się, że pochowani są w niej dwaj kapelani Wojska Polskiego – ks ppłk Fedorenko Szymon kapelan wyznania prawosławnego nr 2713, ks. mjr Ilkiw Mikołaj kapelan wyznania greko-katolickiego nr 2455. Olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie por. Aleksander Marek Kowalski nr 2129 – odszukany przez córki Ewę Osiecką i Hankę Kowalską-Grzebuła. Prawnicy – sędziowie, adwokaci i wice prokuratorzy RP – Dembicki-Jaxa Józef, Wencel Marian, Armata Władysław, Rymaszewski Antoni, Baszkowski Edmund, Zajączkowski Władysław, Augustynowicz Mieczysław, Merkel Zygmunt – odszukał Ich w tej „Mogile IV” Andrzej Jacek Zajączkowski – syn wice prokuratora Sądu Okręgowego w Warszawie śp. Władysława Zajączkowskiego.

 

Z kolei ja, odnalazłam Kolegów mojego Ojca – wykładowców Wołyńskiej i Mazowieckiej Szkół Podchorążych Rezerwy Artylerii – kpt. Jana Anasiewicza. kpt. Wenelczyka Antoniego, por. Józefa Gąsieckiego, kpt. Jana Mykietyna, kpt. Władysława Zakrzewskiego, kpt. Władysława Jabłońskiego, kpt. Bolesława Kossobudzkiego - kawalera VM, por. Bolesława Łąckiego. Pani Maria Szklarzewska wskazała Swojego śp. Ojca por. Zygmunta Szklarzewskiego. Swojego Kuzyna – por. Henryka Żgolla odnalazł p. Stefan Skrzypczak.

 

Wszyscy Oni w tej „Mogile IV” i pozostałych są Bohaterami, obowiązkiem jest upominać się o Nich, aby nie popełnić grzechu zaniechania szczątków tak bestialsko wymordowanych bo współdziałanie polsko – rosyjskie w sprawie tworzenia tzw. „Memoriałów” jest ciężkim przestępstwem. Tym cięższym, że opartym na kłamstwach.

Chroniąca się przed osądem zbrodni katyńskiej Rosja podjęła wiele decyzji ukierunkowanych na wykreślenie faktu zbrodni katyńskiej z historii świata. Bardzo ciekawym jest fakt, że o działaniach katyńskich podejmowanych sukcesywnie przez Rosję mówią nie Polacy tylko Rosjanie, którzy podjęli się ogromnej pracy, aby zbrodnię katyńską dokładnie rozszyfrować i prawnie określić. Rosjanie, którzy odkryli w tajnych archiwach ZSRR akta tej zbrodni.

 

Intensywne starania ukrywania szczątków, a zarazem zbrodni odnotowuje decyzja z roku 1988 o „zbudowaniu w Lesie Katyńskim kompleksu memorialnego”, który miał uczcić „wydarzenie”, jakim dla Rosji był i jest fakt masakry katyńskiej.(vide’ Jażborowska, Jabłokow „Katyń zbrodnia chroniona tajemnicą państwową” str.353)Na miejscu w Katyniu pojawił się kamień z takim informacyjnym tekstem. Oglądałam go 5 kwietnia 1989 roku, nie wiedząc co on oznacza i o jakim „kompleksie memorialnym” informuje.

 

19 października 1996 r. Rząd Federacji Rosyjskiej podjął następną nakazową uchwałę - „O stworzeniu zespołów memorialnych w miejscach pochówku obywateli radzieckich i polskich – ofiar represji totalitarnych w Katyniu i Miednoje” z nakazem wydzielenia w tych miejscach „polskich cmentarzy wojskowych”. Przyznając tym Zespołom polityczny „status instytucji państwowych”.(vide’ W. Abarinow „Oprawcy z Katynia” str. 320; Jażborowska, Jabłokow „Katyń zbrodnia chroniona tajemnicą państwową” str.353 )

 

Dla wykonania tego zamierzenia zaakceptowanego w roku 1998 przez polskiego prezydenta(vide’ W. Abarinow „Oprawcy z Katynia” str. 321) wydano, w roku 1999, Radzie Ochronny Pamięci Walk i Męczeństwa specjalne „Zezwolenie nr 40-05/12 na prowadzenie prac remontowo restauracyjnych przy pomniku historii i kultury w Katyniu i Miednoje.”(vde’ Biuletyn ROPWiM, foto załącznik)

„Pomniki Historii i Kultury” – to nazwa miejsc masakry sowieckiej dokonanej na bezbronnych jeńcach wojennych, które dla informacji medialnej nazwane zostały - „Memoriały”. Regulowała to specjalna „Instrukcja w sprawie porządku ewidencjonowania, zabezpieczenia i odbudowy stałych pomników historii i kultury sowieckiej”. .”(vde’ Biuletyn ROPWiM, foto załącznik)

 

Pomimo nakazów Konwencji Genewskiej nakazującej godne traktowanie zwłok własnych żołnierzy nasze Państwo nie zapobiegło ani pozostawienia szczątków w „Pomnikach Historii i Kultury Rosji”, ani też nawet aktom profanacji takim jak - rozbijanie czaszek, wyrywanie z nich złotych koronek, innym ekscesom, które miały miejsce podczas działań związanych z „pracami archeologicznymi” pod nazwą „ prac remontowo restauracyjnych” wykonywanymi w myśl „Zezwolenia nr 40-05/12” przez państwową instytucję Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa..

 

Obowiązkiem Państwa jest również pełna kontrola nad sposobem postępowania ze szczątkami własnych wojskowych, którzy złożyli przysięgę wierności. Nikt nie ma wątpliwości, że schowek pod „Pomnikami Historii i Kultury Rosji” ufundowany zamordowanym Polakom to nie jest dla Ofiar masakry katyńskiej odpowiednie miejsce. Dla mojego Ojca to profanacja i afront.

 

Inną sprawą jest obojętność i wygodnictwo społeczne – „zaopiekowanie się” Katyniem zaoferowane i skutecznie nagłaśniane w mediach przez ROPWiM jako budowa „cmentarzy wojennych” dawało Polakom niebywały luksus – wierzono w to, że „nie potrzeba wysilać się, aby cokolwiek prawego w kwestii pochówku załatwić dla bliskiego, czy choćby  Rodaka, bo zrobi to doskonała instytucja państwowa, powołana w celu takiej ochrony w odległym 1947 roku.”

Zlekceważonym przez tą instytucję obowiązkiem było uzyskanie pisemnej zgody rodzin Ofiar Katynia dla działań wykonywanych na zlecenie FR. Obowiązek ten nakłada na ROPWiM specjalna, obowiązująca polska Ustawa.

 

Uśpienie czujności społeczeństwa było majstersztykiem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, za co jej sekretarz generalny został najwyżej doceniony i odznaczony w roku 2001 przez FR. „Rosyjskim Orderem Przyjaźni za Katyń”. Bez tak cennej, owocnej współpracy sekretarza generalnego ROPWiM z FR. nie byłoby „Memoriałów” – powiedział rosyjski ambasador.

 

Marzeniem FR. było zamknięcie wszelkich spraw katyńskich nałożoną pieczęcią „:Memoriałów”. Największym jednak marzeniem było, aby nikt nie upominał się o honor Polaków oplutych fałszywymi oskarżeniami zawartymi w „decyzji z 5 marca 1940 roku” i żeby nikt się nie upominał o stwierdzenie bezprawia mordu na Nich dokonanego. Nawet teraz odzywają się w Polsce głosy negujące potrzebę walki o honor Ofiar Katynia.

 

71 lat od momentu nakazanego wymierzenia 22. Tysiącom Polaków -  jeńców wojennych najwyższego wymiaru KARY (!) – rozstrzelania - wice minister sprawiedliwości FR. G. Matiuszkin, na podstawie wszystkich działań rosyjskich, potrafił stwierdzić przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka Ich przedziwne -  „zaginięcie”...

 

Zastanawia beznamiętna, wieloletnia obojętność wszystkich „władz” polskich, poczynając  od roku 1989, w stosunku do Ofiar zbrodni katyńskiej gdy obecnie absolutnie każdy Polak, który w obcej ziemi umrze, zginie w wypadku czy straci życie w misji wojskowej jest z najwyższymi honorami sprowadzany do pochowania w Ojczyźnie. Jedynie Ofiary zbrodni katyńskiej na taki szacunek własnej Ojczyzny nie zasłużyły, chociaż trudno znaleźć Polaków równie zasłużonych dla Ojczyzny, a Polska jest strażnikiem praw i zwyczajów międzynarodowych.

 

„Dogadane” ustalenia o „pomnikach historii i kultury” nadal obowiązują i to obowiązują Polskę, której ROPWiM właśnie zaczyna tworzyć następny „Memoriał”, ale już tym razem na Ukrainie! Oto jak trwałe są sympatyczne polsko-rosyjskie współdziałania.

 

 

W tym miejscu podaję do wiadomości, z nazwiskami i numerami ekshumacyjnymi z roku 1943, jedną z sześciu bratnich „Mogiła” z Katynia, możliwe, że Czytelnicy odjadą w niej również Swoich Bliskich.

 

 Witomiła Wołk-Jezierska

 

 

 Opracowanie – Witomiła Wołk-Jezierska na podstawie Sprawozdania dr. Mariana Wodzińskiego

i „Amtliches Material zum Massenmord von KATYN” – Berlin 1943

 

„Sprawozdanie Komisji Technicznej o przebiegu prac w Katyniu”:

„Teren z dwóch stron bratnich mogił jest niski i mokry, lecz same mogiły położone są na miejscu wygórowanym, suchym i piaszczystym. Wielkość i głębokość poszczególnych mogił nie jest jednakowa, ze względu na warunki terenowe i trudności techniczne powstałe podczas pracy.

Dna wszystkich mogił są zupełnie suche i każda mogiła zawiera po kilka szeregów zwłok, każdy szereg po kilka warstw.

Górne warstwy układane były co najmniej na głębokości jednego metra poniżej terenu. Mogiły numerowane w kolejności ich powstawania, celem utrzymania kolejności numerów grzebalnych zwłok.

Zwłoki są ułożone głowami ku wschodowi, jedne obok drugich, głowy nieco wyżej, a ręce skrzyżowane na piersiach.

Każdą ułożoną warstwę zwłok przysypano ziemią na wysokość od 20 do 30 centymetrów.

W mogiłach I, II, III i IV zwłoki były układane poczynając od prawej strony, a to z powodu wnoszenia ich do mogiły od strony lewej.

Spis numerów zwłok pogrzebanych w każdej mogile jest załączony do niniejszego sprawozdania,

 jak również plan sytuacyjny mogił.”

 

BRATNIA MOGIŁA IV

Dr Wodziński – rok 1943

 

Rozpoczęto chować dn. 14 V 43 – zakończono dn. 24 V 43 r.

Pochowano 1220 zwłok

 

Od nr. 541 - 559 i od nr 1940 do nr 3100 włącznie

Wchodzono do mogiły od strony lewej, a układano zwłoki od prawej strony

 

I szereg                      – 6 warstw

II szereg                     – 6 warstw

III szereg                    – 7 warstw

IV szereg                   – 6 warstw

V szereg                    – 8 warstw

VI szereg                   – 8 warstw

VII szereg                  – 7 warstw

 

Dopełnienia: I, II i III rzędu od lewej strony. Układano zwłoki od prawej strony.

 

I szereg – 6 warstw

 

I warstwa             541 – 559 (18’)                   (541 Kozakiewicz Józef) (542 Wykipicz Sranisław) (543 Sierszeński Wandalin) (544 ppor Barabasz Józef) (545 por. Morawiński Tadeusz) (546 NN) (547 NN) (548 Pawelec Wiktor) (549 NN) ( 550 Glegier Tadeusz) (551 Hartman Kazimierz) (552 NN) (553 Zalasik Mieczysław) (554 NN) (555 NN) ( 556 Rogalski Julian) (557 NN) (558 Pruszyński Feliks) (559 Cieplak Witalis)

 

dopełnienie          2976 – 2980(5’)                 (2976Małaczyński Kazimierz) (2977 NN) (2978 Brzawa Kazimierz) (2979 NN) (2980 Czajka Stefan)

 

II warstwa            1940 – 1958 (18’)                              (1940 Kupcz Ludwik) (1941 Dąbiuński Florentyn) (1942 kpt. Anasiewicz Jan*) (1943 Moszczyński Edward) (1944 Dworakowski Jerzy) (1945 Szokalo Antoni) (1946 Grossman Aleksander) (1947 NN) (1948 Wojnowski) (1949 por Brojewski Mieczysław) (1950 Wielich Stanisław) (1951 Piasecki Józef) (1952 Mroz Konstanty) (1953 Głogowski Wacław) (1954 Kordasiewicz Bronisław) (1955 NN) (1956 Wojcieszczak Kazimierz) (1957 NN) (1958 Babiński Zbigniew)

 

dopełnienie          2981 – 2986 (6’)                                (2981 Szczepaniuk Roman) (2982 Dzierżanowski Ludwik) (2983 Wyszomirski Zygmunt) (2984 Białogrodzki Kazimierz) (2985 Nadzeński Michał) (2986 Zworowski Władysław)

 

 

III warstwa          1995 – 2012 (17’)               (1995 Strzałecki Tadeusz) (1996 Łopato Edward) (1997 ppor Andrzejewski Bogdan) (1998 Krabowski Kazimierz) (1999 Dręcki Edmunt) (2000 Nowicki Franciszek) (2001 NN) (2002 Górski Franciszek) (2003 Reiterowski Hieronim) (2004NN) (2005 NN) (2006 Nodzyński Marian) (2007 NN) (2008 ) (2009 wice prok. Dembicki-Jaxa Józef**) (2010 NN) (2011 NN) (2012 Skolimowski Mieczysław)

 

dopełnienie          2987 – 2993(6’ )                               (2987 Raszke Marian) (2988 NN) (2989 Furmański Roman) (2990 Staniewicz Jan) (2991 NN) (2992 Mantel Stanisław) (2993 Janusz Jan)

 

IV warstwa          2051 – 2070 (19’)                              (2051 NN) (2052 Wojtowicz Zygmunt) (2053 Bicz Aleksander) (2054 prok. Wencel Marian**) (2055 prawnik Armata Władysław**) (2056 NN) (2057 Binder Stanisław) (2058 Madejski Stanisław) (2059 wice prok. Rymaszewski Antoni **) (2060 wice prok. Baszkowski Edmund**) (2061 adwokat wice prok. Sądu Okręg. W-wa, w mundurze, Zajączkowski Władysław**)(2062 Orłowski Kazimierz) (2063 NN) (2064 Doroszewski Edward) (2065 Walczak Paweł) (2066 NN) (2067 Mieszeyński) (2068 NN) (2069 Hawallo) (2070 NN)

 

dopełnienie          2994 – 3000(6’)                                (2994 Jakubiec Adam) (2995 Andrzejewski Stanisław) (2996 Budin Józef) (2997 Lepiarski Marian) (2998 Grodzki Edmund) (2999 Finkelkraut Jerzy) (3000 NN)

 

V warstwa           2090 – 2108 (18’)                              (2090 Miecznik Leonard)(2091 NN) (2092 Kiełbasiński Adam)(2093 NN) (2094 NN) (2095 Kasprzak Józef) (2096 Peiser Ryszard) (2097 Augustowski Karol) (2098 Kuźmiar Zygmunt) (2099 NN) (2100 Mellerowicz Tadeusz) (2101 Wróblewski Marian) (2102 Wieczorek Marian) (2103 Malukiewicz Stanisław) (2104 Koralczyk Jan) (2105 Kosmalski Zdzisław) (2106 Długosz Mieczysław)  (2107 Krajewski Jan) (2108 Konaszewski Czesław)

 

dopełnienie          3028 – 3034(6’)                 (3028 Wilk Piotr) (3029 Rybus Mieczysław) (3030 Garduła Kazimierz) (3031 NN) (3032 Kręckowski Stanisław) (3033 Pillich Adam) (3034 NN)

 

VI warstwa          2128 – 2143 (15’)                              (2128 Duracz) (2129 Kowalski Aleksander Marek olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie***)(2130 Kossecki Józef)(2131 Liskiewicz Leon) (2132 Majewski Czesław) (2133 Wilecki Bertold) (2134 Witkowski) (2135 Biegański Tadeusz) (2136 Bieszyński Andrzej) (2137 Hirschtritt Israel) (2138 NN) (2139 Gałecki-Junosza Stanisław) (2140 Czernik Masymilian) (2141 Smoleński Tadeusz) (2142 NN) (2143 Irzyński Aleksander)

 

dopełnienie         3035 – 3042(7’)                                 (3035 NN) (3036 NN) (3037 NN) (3038 NN) (3039 Staszewski Tadeusz) (3040 NN) (3041 Orłowski Stefan) (3042 Krakowski Mieczysław)

 

II szereg – 6 warstw

 

I warstwa             1901 – 1920 (19’)                              (1901NN) (1902 Eggers Bolesław) (1903 Kowalik Eugeniusz) (1904 Bątorek Jan) (1905 sędzia Augustynowicz Mieczysław**) (1906 Bugajski Zygmunt) (1907 NN) (1908 NN) (1909 NN) (1910 NN) (1911 NN) (1912 Dulęba Jan) (1913 Mackiewicz Wacław) (1914 Skąpski Bolesław**) (1915 NN) (1916 Waszkiewicz Zdzisław) (1917 Borysławski Mikołaj) (1918 sędzia Merkel Zygmunt**) (1919 Gawarski Jan) (1920 NN)

 

dopełnienie          3001 – 3006 (5’)                 (3001 Pilarczyk Zygmunt) (3002 Skowroński Henryk) (3003 Gwóźdź Czesław) (3004 Świerkowski Kazimierz) (3005 Felkowski Paweł ) (3006 NN)

 

II warstwa            1959 – 1976 (17’)                              (1959 Grzywiński Jan) (1960 Wojzny Ignacy) (1961 Berzowski Teofil) (1962 Anufriew Jerzy) (1963 Fucik Wiktor) (1964 Nierenberg Abraham) (1965 NN) (1966 Matejczyk Jan) (1967 Winsze Ryszard) (1968 Maj Stanisław) (1969 NN) (1970 Kamiński Jan) (1971 NN) (1972 Sosin Stefan) (1973 NN) (1974 Mucha Bruno) (1975 Łempicki Julian) (1976 Kulczycki Zytgmunt)

 

dopełnienie          3007 – 3013 (6’)                 (3007 Karwański Roch) (3008 Szczepanik Ryszard) (3009 Mekler Stefan) (3010 Spruch Wacław)(3011 Omeljan Wacław) (3012 Garnowski Mieczysław) (3013 Grabowski Henryk)

 

III warstwa           2013 – 2031 (18’)                              (2013 kpt. Wenelczyk Antoni*) (2014 Zaremba Władysław) (2015 Rutkowski Stanisław) (2016 NN) (2017 Konieczny Wojciech) (2018 Berylka Tadeusz) (2019 Finger Edwin) (2020 NN) (2021 Karnkowski Stanisław) (2022 Wiśniewski Marian) (2023 Wilecki Alfred) (2024 NN) (2025 NN) (2026 Tłok Zbigniew) (2027 por. Buczkowski Wacław) (2028 NN) (2029 Wanke) (2030 Kaczmarek Roman) (2031 Garlicki Władysław)

 

dopełnienie          3014 – 3020 (6 ‘)                                (3014 Bujnowski Zygmun) (3015 Hemmerling Emil) (3016 Ratajczak Ludwik) (3017 Paprota Antoni) (3018 Molędzki Kazimierz) (3019 NN) (3020 por Bielski Stanisław)

 

IV warstwa          2071 – 2089 (18’)                              (2071Gidaszewski Stanisław) (2072 Wasiluk Michał) (2073 Włażiejewski Roman) (2074 NN) (2075 NN) (2076 NN) (2077 Dembowski Jan) (2078 NN) (2079 Łuński Czesław) (2080 Korzybski Stanisław) (2081- brak numeru) (2082 NN) (2083 NN) (2084 Cyankiewicz Stanisław) (2085 Grolejewski Czesław) (2086 NN) (2087 Krupa Franciszek) (2088 NN) (2089 Sławiński Michał)

 

dopełnienie          3021 – 3027 (6’)                 (3021 NN) (3022 Krochocki Franciszek) (3023 NN) (3024 Ciesielski Tadeusz) (3025 Hoppe Edward) (3026 Hetmanek Stanisław) (3027 Lipiński Jerzy)

 

V warstwa           2109 – 2127 (18’)                              (2109 NN) (2110 Skwierczyński Witold) (2111Bulaj Aleksander) (2112 Mączka Eugeniusz)(2113 Anto Bolesław) (2114 Dąbrowski Mieczysław) (2115 Grębocki Lucjusz) (2116 Dzierzgowski Michał) (2117 Burdziński Jerzy)   (2118 Lewicki Adam) (2119 NN) (2120 Jasiukowicz Władysław) (2121 Kilarski Edward) (2122 Brzozowski Antoni) (2123 NN) (2124 NN) (2125 Baranowski Józef) (2126 Grabowski Henryk) (2127 Klimaczyk Antoni)

 

dopełnienie          3043 – 3050 (7’)     (3043 NN) (3044 Wasilewski Leon) (3045 Rzeźniczek Adolf) (3046 Maliszewski Bolesław) (3047 Perek Marian) (3048 NN) (3049 Tutschek Adolf) (3050 NN)

 

VI warstwa          2144 – 2160 (16’)      (2144 NN) (2145 Chróćielewski Stanisław) (2146 Sułkowski) (2147 NN) (2148 NN) (2149 Brzezicki Mikołaj) (2150 NN) (2151 Gantowski Adam) (2152 Leśnik Tadeusz) (2153 Zusman Zygmunt) (2154 Świderski Czesław) ( 2155 Kopaliński Franciszek) (2156 Wojtuskiewicz Jacenty) (2157 Kalpas Ryszard) (2158 Nieć Mieczysław) (2159 Bursa Wojciech) (2160 Szyszkowski Tadeusz)

 

dopełnienie          3051 – 3059 (8’)                 (3051 Czaplicki Stefan) (3052 NN) (3053 Gryko Władysław) (3054 Sikora Aleksander) (3055 Machnac Zygmunt) (3056 Santarius Karol) (3057 Chudykiewicz Wiktor) (3058 NN) (3059 Lulka Stanisław)

 

III szereg – 7 warstw

 

I warstwa             1921 – 1939(18’)     (1921Prochniewicz Antoni) (1922 NN) (1923 Dziewulski Zdzisław) (1924 Kłopotowski Stanisław) (1925 Dawidczyk Leon Dawidzcyk) (1926 NN) (1927 Wiśniewski Marian) (1928 Weiss Czesław) (1929 NN) (1930- Bugajewski Tadeusz) (1931 Kwiatkowski Edward) (1932 Wawer Stefan) (1933 NN) (1934 NN) (1935 Kowalski Wiktor) (1936 NN) (1937 Tarnawski) (1938 Wawrzycki Józef) (1939 NN)

 

dopełnienie          3060 – 3067(7’)                 (3060 NN) (3061 Szatkowski Franciszek)(3062 NN) (3063 NN) (3064 Puhaczewski Jan) (3065 NN) (3066 Kapelański Tadeusz) (3067 Tylewicz Jan)

 

II warstwa            1977 – 1994(17’)      (1977 Będzyński Tadeusz) (1978 Luranc Franciszek) (1979 NN) (1980 NN) (1981 Doczyński Bolesław) (1992 NN) (1983 Brejdgant Karol) (1984 Mossakowski Alfred) (1985 Gaworski Stanisław) (1986 Monczynski) (1987 Mazur) (1988 Linowski Włodzimierz) (1989 NN) (1990 Stojanowski Kazimierz) (1991 Miernik Józef) (1992 Blacha Wilhelm) (1993 Szablowski Stanisław) (1994 Wyrobek Kazimierz)

 

dopełnienie          3068 – 3075(7’)                 (3068 Zackiewicz Jan) (3069 Kościelak Roman) (3070 NN) (3071 Paszkowski Kazimierz) (3072 kartki do Solskiej Haliny Rembertów) (3073 NN) (3074 NN) (3075 Zawadzki Teofil))

 

III warstwa           2032 – 2050 (18’)    (2032 Brykowicz Stefan) (2033 Małecki Antoni) (2034 NN) (2035 NN) (2036 Kirschte Kazimierz) (2037 Wilamowicz Ryszard) (2038 Koenner Edward) (2039 Morawski Józef ) (2040 Brzeziński Zygmunt) (2041 Świrszczewski Marian) (2042 NN) (2043 Melta Władysław) (2044 Borowicz Lucjan) (2045 Mikołajczyk Stanisław) (2046 Kucharski Józef) (2047 Biesiadowski Konstanty) (2048 NN) (2049 Baranowski Tadeusz) (2050 NN)

                             

dopełnienie         3076 – 3084 (8’) (3076 Widdeniek Ferdynand) (3077 Piasecki Ryszard) (3078 Gadzała Stanisław) (3079 NN) (3080 NN) (3081 NN) (3082 Roszkowski Czesław) (3083 Cala Julian) (3084 Kosiński Tomasz)

 

IV warstwa         2161 – 2180(19’)   (2161 Chmieliński Witold) (2162 NN) (2163 Wilkoń Franciszek) (2164 NN) (2165 Szuszkiewicz Rafał) (2166 Komorowski Tadeusz) (2167 kpt Bartel Władysław) ( 2168 Matraszek Mieczysław) (2169 Orzeccowski Antoni) (2170 Kowalewski Witold) (2171 NN) (2172 Domaradzki Tadeusz) (2173 NN) (2174 Mijakowski Hugon) (2175 Balko Antoni) (2176 NN (2177 Niezgoda Władysław) (2178 Stahr Władysław) (2179 Rabasz Józef) (2180 Kowalski Mieczysław)

 

dopełnienie          3085 – 3093 (8’)  (3085NN) (3086 NN) (3087 Golędzinowski Czesław) (3088 NN) (3089Teichert Mieczysław) (3090 NN) (3091 Sliosberg Juliusz) (3092 Usinowski Klemens) (3093 NN)

 

V warstwa          2218 – 2236(18’)    (2218 NN) (2219 Walczak Stefan) (2220 NN) (2221 NN) (2222 Trochimczuk Tomasz) (2223Mięsowicz Tadeusz) (2224 Smoliński Eugeniusz) (2225 Leszczyki Zygmunt) ( 2226 Wichliński mWalenty) (2227 Kawka Józef) (2228 NN ) (2229 NN) (2230 Niewiadomski Czesław) (2231 Zak Jan) (2232 Strenkowski Jerzy) (2233 Kamiński Józef) (2234 Markowicz Czesław) (2235 Kowalkowski Bronisław) (2236 Książek Józef)

                              

dopełnienie          3094 – 3100(6’)    (3094 NN) (3095 Koschiński Kazimierz) (3096 Słyszewski Leon) (3097 Żyła Wilhelm) (3098 Urbanowicz Wiktor) (3099 Szedowski Bolesław) (3100 Szastak Eugeniusz)

 

VI warstwa          2237 – 2255 (18’)  (2237 Kusz Adolf) (2238 Stawin Jerzy) (2239Woźniak Marian) ( 2240 Wichtowski Tadeusz) (2241 Doroszczak Józef) (2242 NN) (2243 Gużewski Ryszard) ( 2244 Jóźwikiewicz Eugeniusz) (2245 NN) (2246 Gąsiecki Józef*) (2247 Lewartowski Jerzy) (2248 Kwieciński Jan) (2249 Wyszkowski / Wierzchowski) Wiktor) (2250 Dobak Stanisław) (2251 Ganusiewicz Marian) (2252 kpt. Mykietyn Jan*) (2253 Darzecki Ryszard) (2254 NN) (2255 ppor Adamski Józef)

 

IV szereg – 6 warstw

 

I warstwa             2181 – 2199 18’)     (2181 Kowalski Zygmunt) (2182 Marchewski Wawrzyniec) (2183 NN) (2184 NN) (2185 Garstka Kazimierz) (2186 Doboszyński Jarosław) (2187 NN) (2188 Kayzer Jan) (2189 Wołyncowicz Jerzy) (2190 Łagodny Stanisław) (2191 NN) (2192 NN) (2193 Mohl Andrzej) (2194 Normark Stefan) (2195 Kirszanek Władysław) (2196 NN) (2197 NN) (2198 Dyńko Tadeusz) (2199 Rybakiewicz Witold)

 

II warstwa            2200 – 2217(17’)   (2200 –brak numeru) ( 2201 Olszewski Kazimierz) (2202 por Adamczyk Stefan) (2203 Gielarowski Stanisław)(2204 Grabau Wacław) (2205 Drobiński Stanisław) (2206 Wesołowski Bolesław) (2207 Stankiewicz Michał) (2208 NN) (2209 ppor Baranowski Jarosław) (2210 str. Gran. Pr Bezucha Zygmunt) (2211 Kozłowski Antoni) (2212 Kruć Antoni) (2213 Bienkunski Mieczysław) (2214 Karczewski Władysław) (2215 NN) ( 2216 Bednarowicz Czesław) (2217 NN)

 

III warstwa           2256 – 2276 (20’)       (2256 NN) (2257NN) (2258 NN) (2259 Dybiec Bogusław) (2260 Kabciuk Witold) (2261 Lubinkowski Bronisław) (2262 NN) (2263 Wiącek Wojciech) (2264 Jeleński Franciszek) (2265 Górak Ksawery) (2266 Kubała Franciszek) (2267 NN) (2268 NN) (2269 Bień Stanisław) (2270 Jess Edward) (2271 NN) ( 2272 Dworecki Bolesław) (2273 Mądry Sykstus) (2274 Szlemko Sylwester) (2275 Szramski Adam) (2276 Lipka Jan)

 

IV warstwa          2277 – 2295 (18)     (2277 Majewski Franciszek) (2278 Jurasz Stanisław) (2279 NN) (2280 Goldstein Samuel) (2281 Dombrowski Ludwik) (2282 Kuryłło Tadeusz) (2283 kpt. Borkowski Piotr) (2284 NN) (2285 Bardczak Jan) (2286 Kącikowski Wiktor) (2287 NN) ( 2288 Butkiewicz Aleksander) (2289 Arcimowicz Zenon) (2290 Gąsior Leon) (2291 Fiedorowicz Tadeusz) (2292 NN) (2293 Dzenajewicz Józef) (2294 NN) (2295 NN)

 

V warstwa           2296 – 2312(16’)   (2296 Kiersnicki Jerzy) (2297 Cygański Adam) (2298 NN)(2299 Dzierzecki Zygmunt) (2300 Herold Ernest) (2301 Mścichowski Franciszek) (2302 NN) (2303 Deuberg Jerzy) (2304 Nowakowski Zdzisław) (2305 Freundt Wacław) (2306 por. Szklarzewski Zygmunt ****– Ojciec Marii Szklarzewskiej) (2307 Pawłowski Jan) (2308 Rodziński Stanisław) (2309 Fleszler Jerzy) (2310 NN) (2311 Ziółkowski Jan) (2312 NN)

 

VI warstwa          2403 – 2420 (17’)    (2403 Nikel Michał) (2404 Socha Jan) (2405 Grabowski Stanisław) (2406 Ciszkiewicz Stanisław) (2407 Naziębło Stefan) (2408 NN) (2409 Zakrzewski Wojciech) (2410 Kłopotowski Stefan) (2411 Cebo Kazimierz) (2412 Brodowski Zbigniew) (2413 Jung Konrad) (2414 Łapiński Władysław) (24 15 NN) (2416 NN) (2417 Gil Stanisław) (2418 NN 0 (2419 NN) (2420 NN)

 

V szereg – 8 warstw

 

I warstwa             2313 – 2336 (23’)      (2313 Skibiński Marian) (2314 NN) (2315 NN) (2316 Prażmowski Jerzy) (2317 Ptak Jan) (2318 NN) (2319 Kozieł Stanisław) (2320 Dewiński Henryk) (2321 NN) (2322 Szewczyk Jan) (2323 Kaube Franciszek) (2324 NN) (2325 Drozdowski Romuald) ( 2326 Garliński Stanisław) (2327 Wirszyłło Ludwik) (2328 Nałęcz-Dobrowolski Tadeusz) ( 2329 Giżycki Aleksander) (2330 NN) (2331 Marczyński Feliks) (2332 Koziorowski Jerzy) (2333 Zalewski Jan) (2334 NN) (2335 Woźniak Edmund) (2336 Rudlicki Czesław)

 

II warstwa            2337 – 2360 (23’)   (2337 Kucharski) (2338 NN) (2339 por. Bogobowicz Aleksander) (2340 NN) (2341 NN) (2342 NN) (2343 NN) (2344 Schon Adolf) (2345 NN) (2346 Piątkowski Marian) (2347 NN) (2348 NN) (2349 NN) (2350 Garbolwski Kazimierz) ( 2351 Cześnik Marian) (2352 NN) (2353 NN) (2354 Żelazowski Stefan) (2355 NN) (2356 Nazierewicz Józef) (2357 Srebrny Kazimierz) (2358 Gaik Kazimierz) (2359 Lasak Józef) (2360 Nowicki)

 

III warstwa           2500 – 2526(26’)      (2500 Chołowski Tadeusz) (2501 NN) (2502 Popiel Alfred) (2503 Kostrzewski Stefan) (2504 Heidenberg Józef) (2505 NN) (2506 Rudnicki Zygmunt) (2507 NN) (2508 NN) (2509 Walkowski Władysław) (2510 Szczęsnowicz Franciszek) (2511 Suffczyński Tadeusz) (2512 Siemiątkowski Józef) (2513 Weinbach S.) (2514 Przewalski Zygmunt) (2515 Pozwolski Jakub) (2516 Laszecki Adam) ( 2517 Wajsflajsz Szmul) (2518 Śliwiński Jan) (2519 NN) (2520 Filipowski Józef) (2521 Lewandowski Stanisław)(2522 NN)   (2523 Rześniowiecki Władysław) (2324 NN) (2325 NN) (2526 Remisiewicz)

 

IV warstwa          2581 – 2607 (26’)     (2581 Gajewski Ludwik) (2582 Lisiecki Anatol) (2583 Niewiarowicz Edward) (2584 NN) (2585 Lewinson Józef) (2586 Tomaszewski Roman) (2587 Kolczyński Mieczysław) (2588 Michalski Adam) (2589 NN) (2590 Toporowski Antoni) (2591 Grześkowiak Maksymilian) (2592 NN) (2593 Gajewski Aleksander) (2594 Zgoll Henryk – Kuzyn Stefana Skzypczaka*****)(2595 por Benesch Michał) (2596 Wysocki Zygmunt) (2597 Wawrzyniak Antoni) (2598 Perz Kazimierz) (2599 NN) (2600 Sawicki Witold) (2601 Sowa Antoni) (2602 Suzin Henryk) (2603 Dziadul Bronisław) (2604 Rajewski Franciszek) (2605 NN) (2606 NN) (2607 Romanowicz Michał)

 

V warstwa           2665 – 2692(27’)    (2665 NN) (2566 Zalewski Tadeusz) (2667 NN)(2668 Lutoborski Adam) (2669 NN) (2670 Zuckowski Ludwik) (2671 Mirosławski Maciej) (2672 Polak Franciszek) (2673 Miszczak Stanisław) (2674 Zeliński Antoni) (2675 łebkowski Stefan) (2676 Marciak Stanisław) (2677 Piekło Mieczysław) (2678 Krzaczkowski Marian) (2679 Dadobnik Józef) ( 2680 Przewoźniak Ferdynand) (2681 NN) (2682 Kronz Rudolf) (2683 Stawarz Stanisław) (2684 Podobiński Edward) (2685 Nowicki Wacław)(2686 NN) (2687 NN) (2688 NN) (2689 Edelman Bernard) (2690 Pełka Antoni) (2691 Lociszewski Lucjan) (2692 NN)

 

VI warstwa          2744 – 2769 (25’)    (2744 NN) (2745 Majewski Konstanty) (2746 Cwalin Edward) (2747 Kuczyński Stefan) (2748 Kluza Bronisław) (2749 Piotrowicz Michał) (2750 NN) (2751 Bieńkowski Adam) (2752 Walczak Florian) (2753 Bieniava-Gabryszewski Aleksander) (2754 NN) (2755 Wydra Roman) (2756 Steckiewicz Józef) (2757 NN) (2758 NN) (2759 Nowak Józef) (2760 Wroczyński Witold) (2761 Bryk Stanisław) (2762 Reinharz Adolf) (2763 NN) (2764 Wierzejski Stanisław) (2765 NN) (2766 Pietraszkiewicz Ryszard) (2767 Hofman Ferdynand)

(2768 NN) (2769 NN)

 

VII warstwa        2840 – 2867 (27’)  (2840 Kozłowski Teodor) (2841 NN) (2842Feinberg Nikodem) (2843 NN) (2844 Chutlewski Antoni) (2845 Foryś Andrzej) (2846 por Chodoń Tadeusz) (2847 Zając Stanisław) (2848 Dudyński Władysław) (2849 Kobos Eugeniusz) (2850 Juskiewicz Władysław) (2851 NN) (2852 Haschek Franciszek) (2853 Tustanowski Stanisław) (2854 Rudenko Mikołaj) (2855 Odbierzychleb Józef) (2856 NN) (2857 Jakowicz) (2858 Handy Jan) (2859 Solanko Władysław) (2860 Górka Antoni) (2861 Kurkiewicz Mieczysław) (2862 Bączkowski Witold) (2863 NN) (2864 Rosengart Aleksander) (2865 Mussel Paul0 (2866 Rynkowski Ludwik) (2867 NN)

 

VIII warstwa        2921 – 2947 (26’)  (2921 NN) (2922 Piotrowski Zygmunt) (2923 Tenczyński Wacław) (2924 Dąbrowski Zbigniew) (2925 NN) (2926 Rumich Jan) (2927 Manulak Bogdan) (2928 Groszyński Stanisław) (2929 Ospec, Ostrowski Ferdynand0 (2930 Śmigielski Zygmunt) (2931 Pekucz Teofil) (2932 Sinkiewicz) (2933 Janczakowski Władysław) (2934 Rutke Jan) (2935 Rek Jan) (2936 NN) (2937 Szwantner Józef) (2938 Orynski Eugeniusz) (2939 NN) (2940 NN) (2941 Szmurło Witold) (2942 Szalkiewicz Konrad) (2943 Chodkowski Stanisław) (2944 NN) (2945 Przetak Mieczysław) (2946 Babuła Jerzy) (2947 Sztekler Henryk)

 

VI szereg – 8 warstw

 

I warstwa             2362 – 2384(22’) (2362 NN) (2363 Popławski Franciszek) (2364 Zdeb Marcin) (2365 Kłaczyński Michał) (2366 Hotowski) (2367 Otto Aleksander) (2368 Jełowicki Stanisław) (2369 Sinicki Władysław) (2370 Rojecki) (2371 Filipiński Jan) (2372 Mistak Stefan) (2373 NN) (2374 N) (2375 Choronewski Władysław) (2376 Kręplicki Wacław) (2377 Krauze Franciszek) (2378 Milewski Władysław) (2379 NN) (2380 NN) (2381 Wróblewqski Edmund) (2382 Woliński Józef) (2383 Ułasiewicz Włodzimierz) (2384 NN)

 

II warstwa            2421 – 2444 (23’)  (2421 Pepłowski Jerzy) (2422NN) (2423 Pociej Marian) (2424 NN) (2425 Hertz Stanisław) (2426 Król Józef) (2427 ....chlewicz Jan) (2428 Wajnrib J.) (2429 NN) (2430 Zasztowt Germann)  (2431 Rieger Andrzej) (2432 NN) (2433 por. lek Ambroziewicz Włodzimierz) (2434 Schwarz Klemens) ( 2435 Harting Michał) ( 2436 Smalowski Jan) (2437 Igielski Roman) (2438 NN) (2439 NN) (2440 Maliński Roman) (2441 Pawłowski Czesław) (2442 Sylbersztajn Karol) (2443 Leszczyński Stanisław) (2344 NN)

 

III warstwa           2527 – 2553 (26’)     (2527 Piemienow Konstanty) (2528 NN) (2529 Engiel Nikodem) (2530 Kułakowski Jan) (2531 Kraus Piotr) (2532 NN) (2533 NN) (2534 NN) (2535 NN) (2536 Słowiński Józef) (2537 Biernacki Tadeusz) (2538 Konopka Stanisław) (2539 Lachowwski Adam) (2540 Majorowicz Antoni) (2541 NN) (2542 Guttman Izaak) (2543 Walecki Władysław) (2544 NN) (2545 Czerniakowski Włodzimierz) (2546 Hopensztadt Szymon) (2547 NN) ( 2548 NN) (2549 Berensztein Fajwisch) (2550 NN) (2551 NN) (2552 Szmytkowski Tadeusz) (2553 Belicki Władysław)

 

IV warstwa          2608 – 2636 (28’)       (2608 NN) (2609 Sokołowski Stefan) (2610 Hernes Tadeusz) (2611 Piotrowski Mieczysław) (2612 NN) (2613 Ciepielowski Marceli) (2614 NN) (2615 Kulikowski Michał) (2616 NN) (2617 Jankowski Mieczysław) (2618 Łazarewicz Romuald) (2619 NN) (2620 NN) (2621 Opieliński Edmund) (2622 Umiastowski Franciszek) (2623 NN) (2624 Hruby Zbigniew) (2625 NN) (2626 NN) (2627 Gąsowski K.) (2628 Seroka Edmund) (2629 NN) (2630 NN) (2631 Dormanowski Bogdan) (2632 Fuchlin Leonard) (2633 Filipiński Kazimierz) (2634 NN) (2635NN) (2636 NN)

 

V warstwa           2693 – 2718 (25’)    (2693 NN) (2694 Szymeńczyk Łazarz) (2695 Świrski Franciszek) (2696 NN) (2697 Szydłowski Jerzy) (2698 NN ) (2699 NN) (2700 Winograd Henryk) (2701 NN) (2702 NN) (2703 Liebiedz Stanisław) (2704 Domaradzki Antoni) (2705 Cybulski Aleksander) (2706 Wiszogrod Stanisław) (2707 NN) (2708 Olszyński) (2709 Danikiewicz Edward) (2710 Grodzieński Henryk)(2711 prawn. Auc Antoni**) (2712 Szewczyk Konstanty) (2713 Fiodorenko Szymon******) (2714 NN) (2715 Jeszke Tadeusz) (2716 Rosenbaum Ludwik) (2717 NN) (2718 NN)

 

VI warstwa          2770 – 2796 (26’)    (2770 Szumiała Witold) (2771 Czornik Jan) (2772 Trojanowski Sylwester) (2773 NN) (2774 Szurlej Henryk) ) (2775 NN) (2776 kpt. Zakrzewski Władysław*) (2777 kpt. Jabłoński Władysław*) (2778 Zatonski Stanisław) (2779 Lewoniecz Stanisław) (2780 Sanczak Henryk) (2781 NN) (2782 NN) (2783 Pininski Stanisław) (2784 NN) (2785 NN) (2786 NN) (2787 Niemiec Michał) (2788 Gąska Aleksander) (2789 NN) (2790 NN) (2791 Lindensstadt Juliusz) (2792 NN) ( 2793 Więckowski Władysław) (2794 Markowski Antoni) (2795 Znaidowski Wacław) (2796 Toczyski Tadeusz)

 

VII warstwa         2868 – 2894 (26’)     (2868 NN) (2869 Witkowski Marian) (2870 Krochmalski Jan) (2871 Bentle Jan) (2872 NN) (2873 Glinicki Stanisław) (2874 NN) (2875 Ciepły Józef) (2876   Budmer Władysław) (2877 Filipowicz Stanisław) (2878 NN) (2879 Jonson Edward) (2880 Jaszcz Marion) (2881 NN) (2882 NN) (2883 Przybyszewski Makary) (2884 Dudinski Władysław) (2885 Lipowski Edward) (2886 Pusch Sergiusz) (2887 Kasprzak Franciszek) (2888 Zegleski Władysław) (2889 NN) (2890 NN) (2891 Przychodzki Marian) (2892 ppor Chliński Piotr) (2893 NN) (2894 Polok Paweł)

 

VII warstwa        2948 – 2975 (27’)  (2948 Walkowiak Józef ) ( 2949 Hawranko Konrad) ( 2950 Kącki Henryk) (2951 NN) (2952 Rodz Cezary) (2953 NN) (2954 Jankiewicz) ( 2955 NN) (2956 NN) (2957 Pawłowski Edmund) (2958 Słojaczyk Bronisław) ( 2959 Lindner Jan ) 2960 NN ) (2961 Heurich Jan) (2962 Psuja Bolesa)w) (2963 Łuczak Stefan) ( 2964 Zalewski Czesław) (2965 NN) (2966 NN) (2967 Kofluk Jan) (2968 NN) (2969 Perenz Kazimierz) (2970 NN) (2971 Czysewki Jerzy) (2972 Błędski Bolesław) (2973 Paluch Józef) ( 2974 NN) (2975 Chociłowski Władysław)

 

VII szereg – 7 warstw

 

I warstwa             2445 – 2471 (26’)    (2445 NN) (2446 Zimpel Franciszek) (2447 Gorliwy Jan) (2448 Podwysocki Edward) (2449 Pitera Jan) (2450 NN) (2451 Puchalski Romuald) (2452 Franciszczak Józef)  (2453 Maksymienko Roman) (2454 Jastrzębski Władysław) (2455 Ilkiw Mikołaj******) (2456 Korocz Stefan) (2457 NN) (2458 NN) (2459 Landesberg Ludwik) (2460 Sanek Mariusz) (2461 NN) (2462 Kossobudzki Bolesław VM*) (2463 NN) (2464 NN) (2465 Dąbrowski Jan) (2466 Urbaniak Stefan) (2467 Fridson Jakub) (2468 Słowik Adolf) (2469 Choroszucha Józef) (2470 Ceimer Robert) (2471 Krabowski Ludwik)

 

II warstwa           2472 – 2499 (27’) (2472 NN) (2473 Lewinson Szymon) (2474 Kowalczyk Jan) (2475 Laufer Adolf) (2476 NN ) (2477 Redzimski Ludwik) (2478 Rosenberg Józef) (2479 NN) (2480 Gontarski Stanisław) (2481 Piekielniak Jan) (2482 Fitzik Jan) (2483 Jankowski Mieczysław) (2484 Rasiewicz Henryk) (2485 Rożniecki Henryk) (2486 NN) ( 2487 Lemisiewicz Jan) (2488 kpt. Seifert Tadeusz*) (2489 NN) (2490 Kierski Witold) (2491 Tercz Kazimierz) (2492 NN) (2493 Eiger Anton) (2494 NN) (2495 Kaczyński Anton) ( 2496 NN) (2497 Mućko Jan) (2498 Perzak Paweł) (2499 Maciszewski Mieczysław)

 

III warstwa           2554 – 2580 (26’)     (2554 Tarnowski Zygmunt) (2555 Kościukiewicz Walenty) (2556 Fąckowiak Stefan) (2557 NN) (2558 Jackowski Władysław) (2559NN) (2560 ppor Bielecki Adam) (2561 NN) (2562 NN) ( 2563 Lejnweber Stanisław) (2564 por. Wincenty Wołk* – Ojciec W. Wołk-Jezierskiej) (2565 NN) (2566 NN) (2567 Zachert Konstanty) (2568 Bajoński Jan) (2569 Korzeniowski Zbigniew) 2570 Rogalczyk Walenty) (2571 NN) (2572 Sławiński Stefan) (2573 NN) (2574 NN) (2675Lepkowski Stefan) (2576 Ziemski Józef) (2577 Sokołowski Zdzisław) (2578 NN) (2579 Birnbaum Mieczysław) (2580 Landau Mojżesz)

 

IV warstwa          2637 – 2664 (27’) (2637 Zalewski Tadeusz) (2638 Olkuśnik Marian) (2639 Rzeszotarski Antoni) (2640 Wallag Franciszek) (2641 por. Łącki Bolesław*) (2642 NN) (2643 NN) (2644 Nowik Justyn) (2645 Filipczyński Witold) (2646 NN) (2647 Kwapiszewski Andrzej) (2648 NN) (2649 por Błaszczakiewicz Władysław) (2650 Oleskiewicz Tadeusz) (2651 Garbarski Ludwik) (2652 Kukowski Tadeusz) (2653 NN) (2654 NN) (2655 Ławrynowicz Seweryn) (2656 Uzdowski Kazimierz) (2657 NN) (2658 Kręcki Edward) 92659 Grabski Józef) (2660 Stachurski Henryk) (2661 NN) (2662 Kłosowiak Jan) (2663 NN) (2664 Barański Tadeusz)

 

V warstwa           2719 – 2743 (24’)    (2719 NN) (2720 Osnos Zelman) (2721 Łapczyński Gracjan) (2722 Rachel Franciszek) (2723 kpt Bolechowski Jan) (2724 Margoński Edmund) (2725 Gradziuk Aleksander0 (2726 Szerszeń Jerzy) (2727 NN) (2728 Plewniak Wojciech) (2729 Jaskolewicz Antoni) (2730 Wojcik Józef) (2731 NN) ( 2732 Płatek Franciszek) (2733 Kolesiński Paweł) (2734 NN) (2735 Zensielewicz S.) (2736 NN) (2737 NN) (2738 NN) (2739 NN) (2740 NN) (2741 NN) ( 2742 NN) (2743 Czarnecki Feliks)

 

VI warstwa         2797 – 2822 (25’)     (2797 Życzyński Henryk) (2798 Pilch Kazimierz) (2799 Curyłło Tadeusz) (2800 Maciejewski Julian) (2801 Maciszewski Stanisław) (2802 NN) (2803 NN) (2804 Przeworski Mieczysław) (2805 Tuleja Tadeusz) (2806 NN) (2807 Misko Tadeusz) (2808 haczyński Wacław) (2809 Wolkenberg Karol) (2810 Mrozik Alisi) (2811 Kozierowski Antoni) (2812 NN) (2813 Trzepałka Maksymilian) (2814 NN) (2815 NN) (2816 Zabłocki Eugeniusz) (2817 Wieliczko Jerzy) (2818 Ratajczak Władysław) (2819 Szczotka Andrzej) (2820 Kawecki Teodor) (2821 Przeworski Mieczysław) (2822 NN)

 

VII warstwa         2895 – 2920 (25’)    (2895 NN) (2896 Koblynski Józef) (2897 Sikorski Tadeusz) (2898 Barwicz Kazimierz) (2899 Pilat Franciszek) (2900 Bubik Witold) (2901 Butkiewicz Ignacy) (2902 NN) (2903 Owczyński Bronisław) (2904 Jakubowski Bronisław) (2905 Zając Stanisław0 (2906 Jagiełło Henryk) (2907 Jachman Feliks) (2908 NN) (2909 Kłose Bernard) (2910 Pospieszałowski Wiktor) (2911 NN) (2912 Graduszewski Eugeniusz) (2913 NN) (2914 Romanowski Bolesław) (2915 Pasieka Adam) (2916 Nowik Stefan) (2917 NN) (2918 Drucki Daniel) (2919 Czubernard Jan) (2920 Romanowski Maksymilian)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oznaczenia wprowadzone obecnie:

(*) - oficerowie wykładowcy Wołyńskiej i Mazowieckiej Szkół Podchorążych Rezerwy Artylerii, wśród Nich por. art. Wincenty Wołk – córka Witomiła Wołk-Jezierska

(** - adwokaci, prokuratorzy RP/ śp. „adw. W. Zajączkowski” - syn Andrzej Jacek Zajączkowski

(***- córki - Hanna Kowalska Grzebuła, Ewa Osiecka

(****- córka - Maria Szklarzewska

(***** - kuzyn - Stefan Skrzypczak

(******) Ilkiw Mikołaj ks. mjr kapelan WP wyzn. greko-kat.poseł na sejm RP, założyciel Klubu parlamentarnego Ukraińsko-Włościańskiego; ks ppłk Fiodorenko Szymon kapelan WP wyzn. prawosławnego

(24’) - ilość zwłok w warstwie

 

 http://tylkownowymekranie.nowyekran.pl/post/42559,katyn-prezydent-oddal-rosji-ciala-naszych-oficerow

 

http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/4747,panstwowe-hieny-katynskich-mogil

 

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=17598b740a&view=att&th=1340aa486e988198&attid=0.1&disp=inline&realattid=6cdfeb149eda4c0_0.1&zw

 

http://www.ziemiamielecka.pl/?p=9994

 

 

BLOGERZY, CZYTELNICY: POLACY - CZY STAĆ NAS NA PODJĘCIE WIELKIEJ MEDIALNEJ AKCJI "ZABIERZMY NASZYCH BOHATERÓW Z NIELUDZKIEJ ZIEMI" ?!

 

Proszę wszystkie patriotyczne media, portale i środowiska o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy oraz doprowadzeniu jej do finału. Nie tylko dlatego, że jesteśmy IM to winni. Jeśli tego nie zrobimy Katyń pozostanie wieczną hańbą i wiecznym dla nas przekleństwem - takim jak na pierwszym zdjęciu.

 

Tomasz Parol

 

Ps. Muszę dodać, że to opracowanie Mogiły, które opublikowałem na Nowym Ekranie jest wyjątkowym dokumentem. Do tej pory nawet jeżeli ktoś znał imie i nazwisko zamordowanego to trudno mu było uzyskać numer ewidencyjny. Gdy natomiast miał numer ewidencyjny to wciąż nie wiedział w której mogile i gdzie dokładnie leży. Trzeba byłoby ich dopiero szukać, co bardzo utrudniało wywalczenie otwarcia dołu grobowego. Dzięki Pani Witomile Wołk-Jezierskiej Mogiła IV jest tak obecnie dopracowana dokumentacyjnie i wystarczy (sic!) teraz doprowadzić do ekshumacji by dotrzeć do szczątków konkretej osoby (dziadka, ojca, stryja czy innego bliskiego) i sprowadzić go oraz pochować w rodzinnym grobie w Polsce. Koszt też wcale nie jest tak wielki, ponieważ ekshumowane po tylu latach szczątki składa się w specjalnej maleńskiej trumience. A takich wchodzi bardzo wiele na jeden środek transportu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.