Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 88 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Izabeli Falzmannowej - '08 arrow Polacy, Polaki i honorowi obywatele
Monday 30 November 2020 09:25:41.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polacy, Polaki i honorowi obywatele Drukuj Email
Wpisał: Izabela Brodacka-Falzmann   
18.05.2008.

Polacy, Polaki  i honorowi obywatele

            Jak niedawno doniosła Rzeczpospolita (5. 05. 08) Ali Agca , niedoszły zabójca Jana Pawła II złożył wniosek o przyznanie mu polskiego obywatelstwa. Chciałby w polskim więzieniu odsiedzieć resztę kary za zabójstwo tureckiego dziennikarza. Choć Papież wybaczył swemu oprawcy, Agca nigdy nie przeprosił - w każdym razie publicznie- za swój czyn. Wręcz przeciwnie: grzeje się, jak się wydaje, w blasku szlachetnego postępku i osoby Papieża i czuje się żywą relikwią. „Chroń nas Boże od takiego Polaka” skomentował znawca pontyfikatu Jana Pawła II, Grzegorz Polak.

            Z tego samego numeru Rzeczpospolitej dowiadujemy się, że znany teolog ksiądz Tomasz Węcławski zmienił nazwisko i od 30 kwietnia nazywa się Tomasz Polak (lepiej byłoby chyba: Tomasz Niewierny). Tego wydarzenia Grzegorz Polak o ile wiem nie skomentował.

            W tym samym numerze Rzeczpospolita żegna zmarłego niedawno Hrabiego Wojciecha Dzieduszyckiego. Wojciech Dzieduszycki przyznał się do współpracy z SB tuż przed opublikowaniem materiałów na ten temat w miesięczniku Odra. Hrabia Dzieduszycki nazwiska nie zmienił, natomiast uniósł się honorem i zrzekł się honorowego obywatelstwa miasta Wrocławia.

            Dobre i to, bo na przykład Günter Grass bynajmniej nie zamierza zrzec się honorowego obywatelstwa miasta Gdańsk- może zresztą i słusznie, biorąc pod uwagę fakt, że dzieli je z Adolfem Hitlerem. Rozpaczliwie i chyba jak dotąd bezskutecznie usiłuje wypisać się z tego doborowego towarzystwa Ania Walentynowicz.

            W swym brawurowym wystąpieniu przed budynkiem sejmu (szkoda, że nie przed Sejmem) Redaktor Michalkiewicz przypomniał niedawno, że marszałek sejmu rozbiorowego Adam Poniński został skazany w 1790 roku na banicję i zmuszony do zmiany nazwiska na Adam Człowiek. Pozostaje cieszyć się, że Adam Poniński nie został Adamem Polakiem i że nie jest honorowym obywatelem Warszawy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.