Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Kapitan Nemo arrow Konferencja prasowa Jerzego Urbana
Wednesday 03 June 2020 14:14:22.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Konferencja prasowa Jerzego Urbana Drukuj Email
Wpisał: Kapitan Nemo   
28.01.2012.

Konferencja prasowa Jerzego Urbana

Na wczorajszej konferencji prasowej, zamiast dotychczasowego rzecznika rządu Pawła Grasia wystąpił były rzecznik rządu Jerzy Urban. Na wstępie konferencji, Jerzy Urban wyjaśnił, że w związku z koniecznością pilnego wyjazdu Pawła Grasia do Niemieckiej Republiki Federalnej, na wezwanie właściciela zabytkowego pałacyku w Zabierzowie Paula Roglera - którego rzecznik Graś był utrzymankiem: „Premier Tusk zwrócił się do mnie o pomoc… Ponieważ premierowi się nie odmawia, od dzisiaj ja będę prowadzić cotygodniowe konferencje dla dziennikarzy zagranicznych” – stwierdził rzecznik rządu Jerzy Urban.

Na pytanie dziennikarza Süddeutsche Zeitung, czy jest prawdą, że Paweł Graś został nagle wezwany do RFN w związku ze stwierdzoną kradzieżą łopat oraz grabi w zabytkowym pałacyku w Zabierzowie – Jerzy Urban stwierdził, że są to „wymysły wrogich nam ośrodków, którym w niesmak są ostatnie sukcesy rządu Donalda Tuska”. W tym miejscu rzecznik rządu podał kilka liczb, między innymi: 16, 48, 112 oraz osiem

W związku z zapytaniem dziennikarza „Le Monde”, czy rząd polski ugnie się przed demonstracjami przeciwników umowy ACTA, Jerzy Urban odpowiedział, że właśnie w tej chwili odbywa się posiedzenie klubu Platformy Obywatelskiej w podwarszawskiej Jachrance, gdzie zapaść mają ważne decyzje w sprawie przywrócenia ładu i porządku na ulicach polskich miast. Spotkanie odbywa się pod hasłem "Będziemy jak jedna pięść" , a ostatecznym celem spotkania będzie zademonstrowanie ekstremalnym siłom, nieugiętej potęgi rządu Donalda Tuska.

Na pytanie redaktora belgijskiego dziennika "Le Soir", czy to prawda, że w Jachrance zapadną decyzje o powołaniu Zmotoryzowanych Oddziałów Platformy Obywatelskiej, w celu unieszkodliwienia przeciwników umowy ACTA? – rzecznik rządu Jerzy Urban stwierdził, że jest to prywatna inicjatywa posła Niesiołowskiego, która znalazła poparcie większości członków klubu Platformy Obywatelskiej.

W związku z licznymi pytaniami na ten temat, m.in. z agencji Associated Press, Jerzy Urban wyjaśnił, że „powołanie Zmotoryzowanych Oddziałów Platformy Obywatelskiej nie wpłynie negatywnie na zatwierdzony właśnie budżet państwa, gdyż pojazdy dla ZOPO zostaną zarekwirowane od przeciwników legalnie wybranej Platformy Obywatelskiej....  Z kolei załoga przedsiębiorstwa Bumar zobowiązała się w czynie społecznym doposażyć zarekwirowane pojazdy w miotacze gazu, w cekaemy oraz szyby pancerne. Ponadto, nasza partia dysponuje odpowiednią liczbą ochotników, którzy gotowi są walczyć do ostatniej kropli krwi, w obronie legalnie wybranego rządu Donalda Tuska” – podsumował tę część konferencji rzecznik rządu Jerzy Urban.

Dziennikarze włoskiej prasy, tj. "Corriere della Sera" oraz „La Stampa” dopytywali się o termin wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w Internecie, w związku z zapowiedzią ministra Kozieja z kancelarii Prezydenta Komorowskiego. Rzecznik Urban potwierdził, że istotnie - od dłuższego czasu trwają przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego w Internecie w III RP, w związku z nieodpowiedzialnymi działaniami anty-systemowej ekstremy, której zadaniem jest paraliż cudów Donalda Tuska. „Nie jest jednak prawdą, że działania te prowadzi wyłącznie kancelaria prezydenta III RP, gdyż w tym celu premier powołał Obywatelską Radę Ocalenia Narodowego (ORON), stając na jej czele. Jest oczywiste, że ogłoszenie stanu wojennego w Internecie zaskoczy naszych przeciwników, którym wydaje się, że ręka podniesiona na legalnie wybraną władzę Donalda Tuska nie zostanie odcięta” – stwierdził rzecznik rządu.

Na pytanie HORYZLASU NAMAZAKI  z agencji Kyodo w sprawie przewidywanej przez rząd liczby internowanych internautów – Jerzy Urban odpowiedział, że są to „kolejne wymysły wiadomych nam sił,  których zamiarem jest podważenie autorytetu  Donalda Tuska – jakim się cieszy na całym świecie. Wszystkim  jest wiadomo, że u Donalda Tuska demokracja jest na pierwszym miejscu. A ponadto – nie jest możliwe internowanie 800 tysięcy osób, gdyż fizycznie nie posiadamy tylu ośrodków odosobnienia” – stwierdził rzecznik rządu.

Na pytanie dziennikarza praskiej gazety "Hospodarzske noviny" w sprawie negocjacji ministra spraw zagranicznych III RP z Aleksandrem Łukaszenka w sprawie dzierżawy przez Polskę kolonii karnych na Białorusi - rzecznik rządu Jerzy Urban odpowiedział: - „Rozważaliśmy ofertę Białorusi, jednak w związku z żądaniem ujawnienia kont bankowych kolejnych opozycjonistów białoruskich – zerwaliśmy rozmowy z Mińskiem”.


Na tym konferencję zakończono.

Zmieniony ( 28.01.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.