Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 141 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow DEMOGRAFIA 12 arrow Dzieci trojga rodziców
Thursday 22 April 2021 15:31:08.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dzieci trojga rodziców Drukuj Email
Wpisał: konservat   
31.01.2012.

Dzieci trojga rodziców

  29 stycznia 2012  http://www.konservat.pl//index.php?sp=art&art=1539&path=arty2012#nc


            Dzieci pochodzące od trójki biologicznych rodziców będą mogły przyjść na świat w ciągu kilku najbliższych lat, po ewentualnej zmianie prawa w Wielkiej Brytanii. Rząd w tym tygodniu ma rozpocząć konsultacje społeczne w sprawie zmiany zasad embriologii.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje wprawdzie zakaz klonowania, ale rząd przekonuje, że kontrowersyjne techniki mogą pomóc uniknąć niektórych chorób genetycznych, przekazywanych z matki na dziecko. Krytycy z kolei uważają, że istnieją poważne przeszkody etyczne a eksperymenty mogą mieć szkodliwe i niezamierzone konsekwencje. 

 W 2008 roku parlament uchwalił ustawę, która dała ministerstwu zdrowia możliwość wprowadzenia regulacji pozwalającej na "tworzenie" dzieci trójki rodziców. Według ministra szkolnictwa wyższego i nauki, Davida Willettsa, Wielka Brytania jest światowym liderem w dziedzinie badań medycznych a nowe metody mają dać naukowcom możliwość ratowania życia poprzez zapobieganie chorobom mitochondrialnym.

Odpowiadając na to, Josephine Quintavalle z organizacji pro-life ostrzega, że choć choroby te są poważne i niepokojące, nie zasługują na eksperymenty na ludziach, niezgodne w dodatku z prawami natury. Technika, która ma sprawiać, że na świat będą przychodzić zdrowe dzieci ma jednak jedną poważną wadę.

Aby móc ją stosować trzeba zabijać inne dzieci. W dużym uproszczeniu polega ona bowiem na to, że powołuje się do życia dziecko. W pierwszym dniu jego życia zarodkowego usuwane jest z niego (co oznacza jego śmierć) DNA jego jądra, i przenoszone do kolejnej komórki jajowej, której własne jądro zostało odrzucone. W efekcie powstaje dziecko, które pochodzi od trójki rodziców.

za Yhe Christian Institut
konserwa

Zmieniony ( 31.01.2012. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.