Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 141 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Gazprom ograniczył dostawy gazu do Polski
Monday 30 March 2020 18:54:45.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Gazprom ograniczył dostawy gazu do Polski Drukuj Email
Wpisał: Włodek Kuliński   
02.02.2012.

Gazprom ograniczył dostawy gazu do Polski

http://wirtualnapolonia.com/2012/02/02/gazprom-ograniczyl-dostawy-gazu-do-polski

 

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-02-02

Gazprom ograniczył dostawy gazu do Polski, Włoch i na Słowację w związku ze srogą zimą w Rosji i tym samym większym zapotrzebowaniem na surowiec. Takie informacje przekazała Komisja Europejska.

Dostawy zostały zmniejszone od 8 do 10 procent – powiedziała Polskiemu Radiu rzeczniczka Komisji Marlene Holzner. Gazprom poinformował wcześniej zarówno te trzy kraje, jak i Brukselę o ograniczeniach, które mogą być jeszcze większe za kilka dni, jeśli mróz nie ustąpi.

Rzeczniczka zastrzegła, że nie ma na razie sytuacji kryzysowej, bo unijne kraje są przygotowane na ewentualne problemy. Zgodnie z przepisami, muszą mieć zbiorniki wypełnione gazem, by przez miesiąc z nich korzystać na wypadek całkowitego wstrzymania dostaw. Polska, Włochy i Słowacja poinformowały Komisję Europejską, że postanowiły uruchomić zapasy.

Jednak ograniczenia, które teraz dotknęły Włochy, Polskę i Słowację, przypominają o słabych stronach zależności unijnych krajów od dostaw rosyjskiego gazu. Najdotkliwiej Wspólnota odczuła to w 2009 roku podczas kryzysu gazowego. Spór Moskwy z Kijowem o cenę gazu spowodował, że Rosja zakręciła kurki i błękitne paliwo przestało płynąć przez Ukrainę do Europy. Część unijnych krajów została wtedy odcięta na kilkanaście dni od dostaw rosyjskiego gazu.

IAR

Zmieniony ( 02.02.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.