Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow KIBICE, sport, igrzyska arrow Kibice okpili policję
Thursday 06 August 2020 17:34:47.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Kibice okpili policję Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
12.02.2012.

Kibice okpili policję

Pięciu przedstawicieli grupy kibicowskiej ruszyło w stronę Stadionu Narodowego w eskorcie kilku radiowozów policji.

 

http://niezalezna.pl/23309-kibice-okpili-policje#comment-594887

 

[W oryginale dobre zdjęcia md]

 

Około dwóch-trzech tysięcy sympatyków Legii Warszawa zebrało się przed stadionem przy Łazienkowskiej, aby protestować przeciwko odwołaniu meczu o Superpuchar. Policja zmobilizowała ogromne siły, a niektóre media już zapowiadały burdy w całym mieście, bo pojawić się mieli również sympatycy Wisły Kraków. Tymczasem marszu nie było, bo nikt go.. nie planował!!!

[Tusk i HGW uzbroili się, postawili w stan gotowości ok. 5 tysięcy policjantów w związku z zapowiedzianym protestem kibiców Legii i Wisły.]

Po godzinie 16-tej fani stołecznej drużyny zaczęli gromadzić się pod stadionem Legii. Według służb porządkowych przyszło ich dwa tysiące, według kibiców - około trzech. Wybuchom petard i rac świetlnych towarzyszyły antyrządowe okrzyki, nawiązujące do odwołania meczu o Superpuchar pomiędzy Legią i Wisłą.

Następnie nieformalny szef kibiców Piotr Staruchowicz ogłosił, że wszyscy fani mają się rozejść do domów, a grupa pięciu osób, wraz z nim, przejdzie ulicami miasta pod Stadion Narodowy. W ten sposób, jak mówił, fani mieli zakpić z policji, która na sobotni wieczór zgromadziła nadzwyczajne siły. Według nieoficjalnych informacji ulice miasta miało zabezpieczać pięć tysięcy funkcjonariuszy.


- Oni kpią z nas, my zakpimy z nich – mówił "Staruch".


Pięciu przedstawicieli grupy kibicowskiej ruszyło w stronę Stadionu Narodowego w eskorcie kilku radiowozów policji. Policjanci pilnowali również okolic Mostu Łazienkowskiego i Wału Miedzeszyńskiego.

Przed Stadionem Narodowym szefowie Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa (SKLW), które organizowało demonstracje, ogłosili zakończenie manifestacji.

Kibice Legii wcześniej zgłosili w ratuszu demonstrację pod hasłem "Krytyka polityki rządu w stosunku do społeczeństwa".

Planowany na sobotę 11 lutego mecz Legii Warszawa z Wisłą Kraków miał być pierwszym sportowym testem Stadionu Narodowego, otwartej oficjalnie 29 stycznia głównej polskiej arenie Euro -2012. Jednak przed wobec negatywnej opinii policja w kwestii systemu łączności na obiekcie w środę prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko zdecydował o odwołaniu imprezy
.

Zmieniony ( 12.02.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.