Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow o WSI i PO WSI arrow Nie żyje główny świadek w aferze marszałkowej
Monday 20 January 2020 08:25:37.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Nie żyje główny świadek w aferze marszałkowej Drukuj Email
Wpisał: Niezalezna   
14.02.2012.

Nie żyje główny świadek w aferze marszałkowej

 

http://niezalezna.pl/23453-nie-zyje-glowny-swiadek-w-aferze-marszalkowej

 

Płk Leszek Tobiasz, były oficer WSI, główny świadek oskarżenia w tzw. aferze marszałkowej, w którą zamieszany jest prezydent Bronisław Komorowski, nie żyje - dowiedział się portal Niezalezna.pl.

Płk Tobiasz ws. afery marszałkowej miał być przesłuchany przed sądem 1 marca i miało to byc jego pierwsze przesłuchania, ponieważ nie stawiał się na wcześniejsze wezwania.

W listopadzie 2007 r. Tobiasz zgłosił się do posła PO Bronisława Komorowskiego z propozycją pomocy w zdemaskowaniu rzekomej korupcji w Komisji Weryfikacyjnej. Nie do prokuratury, która jest właściwym do tego miejscem, ale do marszałka Sejmu.

Po wizycie płk. Tobiasza ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zorganizował tajne spotkanie z udziałem Tobiasza, szefa ABW Krzysztofa Bondaryka i Pawła Grasia. Po nim ABW wszczęła działania operacyjne wobec członków Komisji Weryfikacyjnej pod pretekstem rzekomej korupcji (weryfikacji żołnierzy WSI za pieniądze), czego jednak nie potwierdziło późniejsze śledztwo a sprawa okazała się prowokacja wymierzona w komisje weryfikacyjną.

Więcej w jutrzejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.