Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 96 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow A słup..., ech... arrow akcja "jak jeździć oszczędniej" - RUSZA... BRRR
Thursday 09 April 2020 18:24:37.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
Laudetur Iesus Christus!  Chcą uderzyć w Wielki Czwartek, bo zauważyli, że nie ma oporu:  Ani MODLITWY.

Konieczne egzorcyzmy, bo to ewidentnie sprawa Złego. Jeden biskup je dziś [Wielka Środa] odprawia w intencji otrzeźwienia rządu i parlamentu. I będzie kontynuował w następnych dniach. Parę sekretariatów kurii metropolitalnych  ma wyłączone telefony z powodu wirusa [!!!] W innych – nie odbierają telefonów. Módlmy się. 

Wielki Czwartek, 14-ta: To jednak ośmielili się uderzyć w Pana Boga: zakazują Mszy, nawet na ledwo 50 osób, w Wielkanoc! Na Sądzie będzie im to policzone, a zapewne - i wcześniej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
akcja "jak jeździć oszczędniej" - RUSZA... BRRR Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
02.06.2008.

akcja „jak jeździć oszczędniej" - Rusza... BRRR

            Jakieś bezczelne głupole lansują akcję, wyjaśniającą w 11 punktach, jak jeździć oszczędniej... Zaoszczędzisz 1%, może 1.5%... Akcja chyba na świecie, nie tylko w Poronii.

 A tymczasem:

            A. Ceny ropy wzrosły w ciągu ok. 10-ciu lat przeszło dziesięciokrotnie. Za baryłkę płaciło się $12, a teraz przeszło $130. Nie ma powodów merytorycznych dla takiej podwyżki.

            B. Dodatkowo: My w Polsce płacimy ogromny VAT (22%) i ogromną akcyzę. Te „podatki” (w cudzysłowie, bo naprawdę to rabunek przez państwo) :

            1) Nalicza się procentowo, więc państwo zyskuje na wzroście cen netto. Dlatego władzuni zależy na utrzymaniu wysokich cen – i tych procentów. Któryś (premier? coś takiego..) powiedział, że zastanowią się nad zmniejszeniem podatków, ale.. to trudne, bo.. obniżyłoby dochody Budżetu. Czy to sama bezczelność, czy zmieszana ze skrajna głupotą? Sądzą, że ludzie nie skojarzą powyższych oczywistości?

            2) Naliczanie podatku VAT również od podatku zwanego akcyzą – to rabunek do kwadratu. Usuń to, a będzie nam lżej.

             Wystarczyłoby, Panie Rządowy Rabusiu, ustalić VAT kwotowo, np. 22% od ceny baryłki $12. I akcyzę kwotowo, np. też od ceny baryłki $12. Netto! Bez podatku od podatku! Wtedy „dochody” rządu będą stałe, przewidywalne, a my będziemy mogli trochę lżej odetchnąć.

Przybliżone wyliczenia „zysków” (rabunków)

Przyjmijmy, że akcyza wynosi ok. 50% kosztu. VAT zaś 22% od (kosztu plus akcyza). Przed ok. 12 laty baryłka kosztowała $12. Teraz - załóżmy, że tylko $120. Wtedy 1$=4 zł, teraz 1$=2.4 zł To przybliżenia! Dla prostoty nie dodałem zarobku sprzedających

$ za baryłkę

$ akcyza 50%

$ VAT 22%

Suma w $

Cena 1 litra zł

12

6

4

22

0.55

120

60

40

220

3.3

Zamiast $10 „państwo” zdziera $100.  Widzimy tu liczbowo ten „podatek od podatku”.

         Jasne?

A oto przykład oficjalnej bredni:

resort byłby skłonny obniżyć akcyzę maksymalnie o 15 groszy na litrze, gdyby zapadła taka decyzja polityczna, co uszczupliłoby budżet państwa o dwa miliardy złotych. Ale Ministerstwo Finansów jeszcze dziś ma temu oficjalnie zaprzeczyć. Bo właśnie niedobory budżetu są największą przeszkodą w obniżce akcyzy. 31 maja 08

            Kiedy ludzie tak się wściekną, że obalą, rozbiją Koryto z Kłamcami?

Zmieniony ( 24.06.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.