Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow o WSI i PO WSI arrow Jaką rolę grał płk.WSI Tobiasz?
Thursday 23 January 2020 03:42:11.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Jaką rolę grał płk.WSI Tobiasz? Drukuj Email
Wpisał: Dorota Kania   
16.02.2012.

Jaką rolę grał Tobiasz?

[Umieszczam, przypominam, bo w ME®DIACH zupełna cisza na ten temat... MD]

http://niezalezna.pl/23533-jaka-role-gral-tobiasz

 

 

Nie żyje płk Leszek Tobiasz, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej, która miała swój początek pięć lat temu w gabinecie posła PO Bronisława Komorowskiego. To właśnie do niego zgłosił się pułkownik Wojskowych Służb Informacyjnych z informacją, że w komisji weryfikacyjnej WSI ma kwitnąć korupcja, a na czarnym rynku jest do kupienia ściśle tajny aneks z raportu z weryfikacji WSI. Komorowski był zainteresowany treścią aneksu i podjął z płk. Tobiaszem rozmowy na ten temat.

Sprawa rzekomej korupcji w komisji od samego początku wyglądała na prowokację i tak w rzeczywistości było. Do dziś żadna z osób, która w niej uczestniczyła, nie poniosła najmniejszych konsekwencji. Cel prowokacji był jeden – postawić zarzuty Antoniemu Macierewiczowi, szefowi Komisji Weryfikacyjnej, i jej członkom, co ostatecznie się nie udało.

Ta sprawa pokazuje słabość państwa, które nie chciało wyjaśnić kulis prowokacji. Mało tego – posłużyło się instytucjami powołanymi do przestrzegania prawa, by ścigać przeciwników politycznych.


Komentarz Doroty Kani ukazał się w dzisiejszej [16.  II. md] "Gazecie Polskiej Codziennie"

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.