Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Łupki nie zaszkodzą środowisku
Monday 26 October 2020 11:28:52.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Łupki nie zaszkodzą środowisku Drukuj Email
Wpisał: "Dziennik Gazeta Prawna":   
17.02.2012.

Łupki nie zaszkodzą środowisku

 [ściślej: mogą nie zaszkodzić.. MD]

 

"Dziennik Gazeta Prawna": 
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,11164350,_Dziennik_Gazeta_Prawna___Lupki_nie_zaszkodza_srodowisku.html
2012-02-17,


Wydobycie gazu łupkowego nie grozi zanieczyszczeniem wód ani nadmierną emisją do atmosfery - wynika z kompleksowego raportu dotyczącego potencjalnych konsekwencji ekologicznych związanych z wierceniami w poszukiwaniu tego surowca.

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do raportu opracowanego na polecenie ministra środowiska przez zespół kierowany przez Państwowy Instytut Geologiczny. Jest on tajny, ale gazecie udało się otrzymać część wyników.

Specjaliści zbadali wpływ na środowisko procesu szczelinowania hydraulicznego wykonanego w 2011 r. na jednym z otworów wiertniczych w miejscowości Łebień na Pomorzu. Resort środowiska zapewnia, że badanie potwierdziło tezę o minimalnym i niegroźnym wpływie prac poszukiwawczych złóż niekonwencjonalnych na środowisko. Zdaniem ekspertów, jedynym niekorzystnym skutkiem wierceń może być większe natężenie hałasu - czytamy w gazecie.

 

Jednak naukowcy z Uniwersytetu Cornell w USA ostrzegają, że wiercenia mogą wzmocnić efekt globalnego ocieplenia.

 [Ale ten „efekt” jest humbugiem.. Ten fakt (ten argument..) osłabia powyższe wnioski. MD]

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Źródło: PAP

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.