Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Cztery nitki - starczy na pętlę?
Sunday 25 October 2020 04:06:41.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Cztery nitki - starczy na pętlę? Drukuj Email
Wpisał: Waldemar Maszewski   
25.02.2012.

Cztery nitki - starczy na pętlę?

Jeszcze dwie nitki

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120225&typ=sw&id=sw13.txt

Waldemar Maszewski, Hamburg

Niemiecko-rosyjskie konsorcjum Nord Stream obok już leżących na dnie Bałtyku dwóch rur gazociągu położy dwie następne - dowiedział się "Nasz Dziennik". Gazprom zapewnia, że w roku 2030 zwiększy wydobycie gazu o ponad połowę.

Władze spółki Nord Stream planują rozbudowę Gazociągu Północnego do czterech nitek. Już podczas ubiegłorocznych niemiecko-rosyjskich konsultacji rządowych wysuwany był pomysł dobudowania trzeciej nitki. Teraz rzecznik prasowy konsorcjum oficjalnie potwierdza, że te plany opracowują właśnie zatrudnieni w tym celu eksperci. Co więcej, już nie mówi się o trzech, lecz o czterech nowych nitkach inwestycji. - Oczywiście jeszcze nie rozpoczęliśmy budowy dodatkowych nitek, ale już wkrótce zakończymy badawcze prace przygotowawcze, których zadaniem jest ustalenie, jakie są perspektywy rozszerzenia gazociągu Nord Stream - mówi Steffen Ebert "Naszemu Dziennikowi". Dodaje, że te możliwości sondowane są "bardzo poważnie". Dołożenie dwóch nowych rur oznaczałoby podwojenie mocy przesyłowej całej sieci. Zarówno strona niemiecka, jak i rosyjska uważają to za znakomite rozwiązanie w sytuacjach kryzysowych, gdy rośnie zapotrzebowanie na gaz w Europie.

W odpowiedzi na obawy, że Rosji zacznie w przyszłości brakować gazu, Gazprom poinformował, iż do 2030 r. zamierza zwiększyć wydobycie o ponad połowę, z obecnych 510 mld m sześc. do 750 mld m sześc. gazu, więc potrzebne będą dodatkowe drogi przesyłowe. Część niemieckiej prasy fachowej nie podziela tego optymizmu, przypominając, że Gazprom zbyt mało inwestuje w infrastrukturę i nie bierze wystarczająco pod uwagę rosnącej pod nosem konkurencji w postaci transferu gazu skroplonego czy perspektywy wydobycia gazu łupkowego.
Steffen Ebert zapewnia, że prace nad kładzeniem drugiej nitki Gazociągu Północnego przebiegają bez zakłóceń i szybciej, niż zakładano. - Pozostało nam do położenia jedynie sto kilkadziesiąt kilometrów drugiej nitki - mówi. Ową rurą gaz ma popłynąć jeszcze tej jesieni.
Jeżeli Nord Stream położy dodatkowe dwie nitki, to już chyba nawet najwięksi optymiści nie ośmielą się twierdzić, że w razie potrzeby cały gazociąg, czyli cztery rury napełnione gazem pod ciśnieniem, po prostu się zakopie albo przesunie, aby nie blokować rozwoju polskiego portu w Świnoujściu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.