Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 12 (ze szpadlem w tle) arrow Kopacz (na metr w głąb): Każą płacić nawet umierającym
Tuesday 12 November 2019 01:59:58.28.
migawki

Na ekrany polskich kin wszedł film "Nieplanowane" i rozległo się... wycie

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi modlitwę różańcową na początku Marszu Niepodległości

W głównym wyd. Wiadomości TVP ani słowa o jutrzejszej wielkiej manifestacji patriotycznej - Marszu Niepodległości. Wstyd, Prezesie. Mały przywódca. Więc i mali ludzie.

======================

Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kopacz (na metr w głąb): Każą płacić nawet umierającym Drukuj Email
Wpisał: Niezależna   
28.02.2012.

Kopacz (na metr w głąb): Każą płacić nawet umierającym

http://niezalezna.pl/24261-kaza-placic-nawet-umierajacym

 

Pakiet zdrowotny Ewy Kopacz zawiera wiele niepokojących pomysłów. Teraz wyszło na jaw, że za pobyt w hospicjach prawdopodobnie trzeba będzie płacić.

Chodzi o to, że nowe przepisy nakazują organizacjom non profit zmienić się w przedsiębiorstwa. Spośród 113 hospicjów prowadzonych przez stowarzyszenia i fundacje 73 mają kontrakty z NFZ. Pozostałe finansują pomoc umierającym z tego, co uzbierają. Boją się jednak, że od lipca nie będą mogły już korzystać z jednego procentu i darowizn. Bo nowa ustawa o lecznictwie zakłada, że każda organizacja non profit świadcząca usługi medyczne musi formalnie być przedsiębiorstwem. A to zamyka drogę do korzystania z pieniędzy z jednego procentu czy zbiórek publicznych – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Ustawa o lecznictwie należy do tzw. pakietu zdrowotnego byłej minister Ewy Kopacz. Według ustawy każdy, kto wykonuje jakiekolwiek usługi lecznicze, musi mieć status przedsiębiorcy.

Forum Hospicjów wysłało do Ministerstwa Zdrowia pismo z propozycją nowelizacji ustawy. Resort dopiero odkrywa problem. – Ministrowie zdrowia oraz pracy i polityki społecznej prowadzą rozmowy dotyczące sytuacji hospicjów, a także zakładów opieki zdrowotnej prowadzonych przez organizacje pożytku publicznego. Analizowane są propozycje i uwagi zgłaszane przez te podmioty, informuje Aleksandra Smolińska z biura prasowego MZ.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.