Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK 12 arrow A. Seremet; zawiadomienie o popełnieniu zabójstwa w 97 przypadkach
Thursday 28 May 2020 09:45:38.29.
W Y S Z U K I W A R K A
A. Seremet; zawiadomienie o popełnieniu zabójstwa w 97 przypadkach Drukuj Email
Wpisał: Joanna Mieszko-Wiórkiewicz   
26.03.2012.

A. Seremet; zawiadomienie o popełnieniu zabójstwa w 97 przypadkach

 http://niemcy.salon24.pl/402683,a-seremet-zawiadomienie-o-popelnieniu-zabojstwa-w-97-przypadkach

26.03.2012  Joanna Mieszko-Wiórkiewicz

 

Drodzy Czytelnicy,

Szanowni Państwo

pismo poniższej treści zaopatrzone w moje dane kontaktowe wysłałam właśnie do prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta i apeluję, aby każdy z Państwa zrobił to samo. Pismo wysłać można listem poleconym, faxem lub nawet emailem. Każdy obywatel RP, niezależnie od miejsca zamieszkania jest do takiego działania wręcz zobowiązany zgodnie z art. 240 kpk.

Możemy nadać sprawie wyjaśniania naszej Tragedii z 10 Kwietnia nowy bieg!

______________________________________________________________________________

                                                                                                     Imię i nazwisko

                                        Adres zameldowania

                                        Adres do korespondencji                                             (jeśli inny)

 

                                         Miejscowość; data

 Pan

Andrzej Seremet

Prokurator Generalny RP

ul. Barska 28/30

02-315 Warszawa

Listem poleconym lub

Fax nr:+4822 3189801

lub

email: pk.skargi@ms.gov.pl

 

Dot.: Zawiadomienie o przestępstwie uśmiercenia członków oficjalnej polskiej delegacji do Katynia w dn. 10.04.2010 i wniosek o ściganie karne

 

 Niniejszym,

 wychodząc z dyspozycji art. 240 § 1 kk i nawiązując do treści informacji w mediach od lekarzy biegłych medycyny sądowej powołanych przez Prokuraturę w sprawie dokonania oględzin i sekcji sądowo-medycznej ciał ofiar zdarzenia z dnia 10.04.2010 r., którzy uznali dokonując w toku zleconych czynności oceny stanu i rodzaju obrażeń narządów wewnętrznych ekshumowanych ciał śp. J. Kurtyki i śp. P. Gosiewskiego, iż nie można określić zarówno czasu zdarzenia, okoliczności określających przebieg zdarzenia, jak również przyczyn śmierci osób na przykładzie badanych ciał, występuję z zawiadomieniem o uzasadnionym podejrzeniu zaistnienia w dniu 10.04.2010 r. przestępstwa pozbawienia życia 97 osób, członków oficjalnej delegacji reprezentujących Państwo Polskie, udających się na uroczystości państwowe w celu upamiętnienia rocznicy zbrodni w Katyniu k. Smoleńska.

 

Składając na ręce Prokuratora Generalnego RP zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu zaistnienia przestępstwa z art. 134 kk, art. 148 § 2 pkt 3 kk w zw. z art. 258 § 1 i § 3 kk w stosunku do co najmniej 97 osób, wnoszę o podjęcie niezwłocznie czynności procesowych umożliwiających ściganie karne i doprowadzenie do skazania osób, wobec których uzasadnionym może okazać się zarzut działania przestępczego o cechach opisanych w przywołanych przepisach karnych.

 Uzasadnienie

 W artykułach zamieszczonych w polskich mediach (prasa, radio, telewizja) w dn. 22.03.2012 r. i potem, na podstawie informacji od biegłych lekarzy z zakresu medycyny sądowej, powołanych postanowieniem Prokuratury Wojskowej w Warszawie w uzgodnieniu z Naczelnym Prokuratorem Wojskowym i Prokuratorem Generalnym RP podkreślono, iż w świetle materiału dowodowego, który wraz z ciałami ofiar udostępniono biegłym na czas dokonania oględzin ciał i przeprowadzenia sekcji sądowo-medycznej, nie można ustalić przyczyn śmierci co najmniej w dwóch przypadkach ofiar zdarzenia z dnia 10.04.2010 r., jak również nie można ustalić przebiegu samego zdarzenia, wskazania czasu wystąpienia i cech charakterystycznych prowadzących bezpośrednio do utraty życia wskutek katastrofy samolotowej, a zatem nie można jednoznacznie wykluczyć podejrzenia zaistnienia przestępstwa i to w postaci kwalifikowanej przez przepisy ustawy Kodeks Karny w rozumieniu art. 134 kk i art. 148 kk.

W tym stanie rzeczy, uznając, iż przysługuje mi prawo odwołania się do delegacji zawartej w przepisie art. 240 § 1 kk, wobec wystąpienia uzasadnionych wątpliwości co do przyjmowanej do tej pory wersji w odniesieniu do przyczyn i przebiegu zaistnienia zdarzenia z dnia 10.04.2010 r., które nie są wynikiem ustaleń dokonywanych w myśl przepisu art. 2 § 2  ustawy kpk, a którego treść zobowiązuje wszystkie organy procesowe i reprezentujące Państwo do podejmowania rozstrzygnięć wyłącznie na podstawie prawdziwych ustaleń faktycznych, uważam, że wystąpienie z zawiadomieniem o możliwości zaistnienia przestępstwa i z żądaniem podjęcia ścigania karnego osób, które mogły dopuścić się wskazanych wyżej czynów, jest moim obywatelskim obowiązkiem.

      

Proszę o potwierdzenie daty wpływu tego zawiadomienia wraz z numerem dziennika korespondencji.

 Z poważaniem

 

=====================================

Kilka komentarzy:

 

Powyższy wniosek powinny wysłać rodziny ofiar. Poza tym powinny skończyć słodką współpracę z nieudolnymi pełnomocnikami, którzy jak widać mało skutecznie podpowiadają jak należy działać z naszą prokuraturą.

Tylko forma pisemna z prokuraturą może przynosić efekty, gdyż każdy podpis prokuratora prowadzącego będzie składany w odpowiedzi po licznych konsultacjach celem uniknięcia w przyszłości problemów związanych z błędami prowadzenia śledztwa.

W przypadku dopuszczenia Badena do udziału w sekcji zwłok należało powołać się na ekspertyzy związane z negatywnym wpływem czasu na możliwości badania ciał i dojścia do wyjaśnienia absolutnie wszelkimi możliwymi środkami do prawdy. Wszelkie pisma i korespondencja z prokuraturą posłużyłaby jako gotowa dokumentacja do złożenia wniosku do Strasburga. Niestety, jacyś Judasze każą składać rodzinom idiotyczne wnioski, na które prokuratura ma prawo odpowiadać sobie jak chce, bez jakichkolwiek potencjalnie przyszłych skutków. Łaskotanie rodzin judaszową kasiorką i słodkim opowiadaniem o złych prokuratorach rosyjskich nie doprowadzi do żadnych konkluzji, to czyste zacieranie śladów pod wpływem czasu bez badania meritum sprawy.

Rodziny powinny wiedzieć rzecz podstawową, struktura śledztwa od samego początku jest zła i nic z tego działania nie wyniknie.


POLACZOK1023880 | 26.03.2012 14:31

JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

---------------------

To pełnomocnicy w imieniu rodzin ofiar nie złożyli analogicznego zawiadomienia?

SWALLOW

 

===================

[Proszę śledzić dyskusję u  Joanny MW oraz u Swallow: http://swallow.salon24.pl  .

Ważna i pouczająca – ilu trolli zatrudnili ZBRODNIARZE. MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.