Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK 12 arrow Skąd Sikorski [R.] wiedział, że zawinili piloci?
Sunday 31 May 2020 06:03:08.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Skąd Sikorski [R.] wiedział, że zawinili piloci? Drukuj Email
Wpisał: Piotr Jakucki   
30.03.2012.

Skąd Sikorski [R.] wiedział, że zawinili piloci?

 

jak zwykle, kłamstwo  ma krótkie nogi

 

29/03/2012 Piotr Jakucki  http://jakuccy.pl/skad-sikorski-wiedzial-ze-zawinili-piloci

Radosław Sikorski zaatakował w środę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, za to że ten śmiał spytać skąd szef MSZ tuż po katastrofie smoleńskiej (na boku pozostawiam temat, czy katastrofa w ogóle była na Siewiernym; przyjmijmy, że tak) wiedział, że nikt nie przeżył.

Sikorski powołał się na swoją rozmowę z ambasadorem Bahrem na ten temat. Licząc zapewne na krótką pamięć ludzi, gdyż sam Bahr (o czym przypomina poseł Adam Hofman z PiS) twierdzi, że owszem z Sikorskim tuż po katastrofie rozmawiał, ale ten już o katastrofie wiedział od Jarosława Bratkiewicza z departamentu polityki wschodniej MSZ. No to jak to?

Rzecznik MSZ, Marcin Bosacki, by uwiarygodnić wersję swojego szefa,  dodatkowo przekonywał w oficjalnym oświadczeniu, że ”zapis wszystkich rozmów telefonicznych jest standardem w Centrum Operacyjnym MSZ”.

Tymczasem, jak zwykle, kłamstwo  ma krótkie nogi, o czym przekonuje dzisiejszy komunikat MSZ, iż resort nie dysponuje nagraniem rozmowy Sikorskiego z Bahrem:

„29.03. Warszawa (PAP) – MSZ poinformowało, że nie dysponuje nagraniem rozmowy szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z ambasadorem Jerzym Bahrem, która miała miejsce tuż po katastrofie smoleńskiej. Wyjaśniono, że nagrywane są tylko rozmowy z udziałem Centrum Operacyjnego MSZ.

„W związku z wczorajszą publikacją treści rozmowy z 10 kwietnia 2010 r. pomiędzy ambasadorem RP Jerzym Bahrem a pracownikiem Centrum Operacyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informujemy, że nie dysponujemy nagraniem rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z ambasadorem, którą połączył pracownik CO” – czytamy w oświadczeniu przesłanym w czwartek PAP.

Biuro zaznacza, że resort nagrywa rozmowy Centrum Operacyjnego, ale nie rozmowy prowadzone przez służbowe telefony komórkowe. „Ambasador Bahr powtórzył ministrowi Sikorskiemu te informacje, które przekazał CO” – czytamy.

W środę, w reakcji na zapytanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – skąd Sikorski tuż po rozbiciu się samolotu wiedział, że wszyscy zginęli – MSZ opublikowało zapis rozmowy Centrum Operacyjnego z ambasadorem Bahrem, przeprowadzonej tuż po katastrofie.

Jak wynika z opublikowanej rozmowy, na pytanie pracownika Centrum Operacyjnego MSZ „Coś wiemy więcej w tej chwili?”, ambasador Bahr odpowiedział: „No w tej chwili ja stoję, samolot jest całkowicie rozbity, stoimy w odległości 150 metrów, nie ma żadnego śladu życia, ugasili pożar, który był w przedniej części i to jest wszystko. Otoczone to jest już przez straż pożarną (…)”. (PAP)”

Stąd też aktualne pozostaje pytanie: Skąd Sikorski czerpał wiedzę o tym, że wszyscy zginęli? Dlaczego utrzymuje, że od Bahra, skoro ten mówi, że nie od niego?

Ale jeszcze bardziej aktualne pozostaje pytanie: Skąd Sikorski wiedział, że winę za katastrofę ponosi załoga tupolewa?

Tego Bahr na pewno nie wiedział. To od razu powiedzieli Rosjanie…

tekst opublikowany na portalu salon24.pl

Artykuły powiązane:

  1. Gibraltar i Smoleńsk. Dwie tragedie, jeden mechanizm?
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.