Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow W Japonii pracuje już tylko jeden reaktor jądrowy
Thursday 29 October 2020 06:41:53.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W Japonii pracuje już tylko jeden reaktor jądrowy Drukuj Email
Wpisał: Beata Traciak   
30.03.2012.

W Japonii pracuje już tylko jeden reaktor jądrowy

Beata Traciak  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/w_japonii_pracuje_juz_tylko_jeden_reaktor_jadrowy_229092-2--1-d.html

Zgodnie z lokalnymi procedurami bezpieczeństwa, jakie panują w Japonii, wyłączonych zostanie ponad 50 pracujących tam reaktorów nuklearnych. Od kilku dni pracuje już tylko jeden, a i on niebawem zostanie odłączony od sieci krajowej.

 

W Japonii został wyłączony przedostatni reaktor jądrowy (z 54 uprzednio pracujących). Obecnie pracuje już tylko jeden (i ostatni), jeszcze sprzed tragedii reaktorów atomowych Fukushimy Daiichi. Jest to reaktor nr 6 w EA Kashiwazaki-Kariwa, którego operatorem jest, podobnie jak w przypadku Fukushimy, firma TEPCO.

Elektrownia powstała w roku 1985 r. w prefekturze Niigata (graniczącej od wschodu z prefekturą Fukushima), położonej ok. 220 km od stolicy Japonii. Ostatni pracujący reaktor jądrowy w EA Tomari ma zostać odłączony od krajowej sieci energetycznej z początkiem maja. Teoretycznie japońskie EA, zwane międzynarodowo N-plantami (Nuclear Plant), nie pracują ze względu na konieczność przeprowadzenia testów odpornościowych.

W Japonii każdy z reaktorów musiał być wyłączany i kontrolowany co 13 miesięcy, zgodnie z krajową normą bezpieczeństwa - informuje hosted2.ap.org Fukushima Daiichi podlegała tej samej procedurze, co absolutnie nie zapobiegło katastrofie.

W 1. rocznicę tragedii Fukushimy w Kraju Kwitnącej Wiśni przeprowadzono sondaże, które jednoznacznie wskazują na odrzucenie przez Japończyków energetyki jądrowej. 80 proc. mieszkańców Nipponu twierdzi, iż żadne środki bezpieczeństwa nie zapobiegną kolejnym katastrofom wobec położenia Wysp Japońskich w strefie sejsmicznej. Za przyłączeniem skontrolowanych reaktorów do sieci jest rząd w Tokio. Przeciwne mu są dotychczas wszystkie samorządy, w których zbudowano N-planty. Prefekci obawiają się zamieszek i twardo bronią decyzji o "czasowym bezrobociu" reaktorów jądrowych. Do tej pory istniejące na Wyspach Japońskich stare elektrownie węglowe i olejowe dostarczają wystarczających ilości energii.

Świadczy to o tym, iż EA budowano tam na wyrost, bez nagłej konieczności - głównie w celach militarnych -
czytamy na hosted2.ap.org

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.