Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 150 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow MASONI - już jawnie arrow UE w awangardzie cywilizacji ŚMIERCI
Thursday 22 April 2021 16:45:17.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
UE w awangardzie cywilizacji ŚMIERCI Drukuj Email
Wpisał: Łukasz Sianożęcki   
31.03.2012.

UE w awangardzie cywilizacji ŚMIERCI

 

Bruksela patologizuje

Organizacje pro-life z 21 krajów Unii Europejskiej spotkały się w Brukseli na kongresie poświęconym obronie życia. Chcą szukać skuteczniejszych form nacisku na instytucje unijne, by ograniczyć aborcyjne bezprawie

...problem nie dotyczy wyłącznie Unii Europejskiej, podobną bowiem politykę stosuje Rada Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych i powoływane przez nie trybunały, które aborcję traktują "jako jedno z praw człowieka".

Łukasz Sianożęcki http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120331&typ=sw&id=sw09.txt


Spotkanie odbyło się z inicjatywy europosłów z Polski, Niemiec, Włoch, Słowacji i Hiszpanii. Kongres wieńczący cykl debat zatytułowanych "Week for Life", który odbył się w Parlamencie Europejskim, był największą jak do tej pory próbą skupienia organizacji pro-life z różnych państw Unii Europejskiej. Wśród nich były również organizacje broniące praw rodziny. Celem spotkania była debata nad metodami skuteczniejszych nacisków na polityków unijnych w celu zwiększenia ochrony życia dzieci poczętych. - Jesteśmy przekonani, że Parlament Europejski powinien bardziej słuchać opinii społeczeństwa. Ponadto uważamy, że instytucje europejskie powinny być lepiej kontrolowane - mówi eurodeputowany Konrad Szymański (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy). - Tak się stało, że poczucie bezkarności i braku kontroli społecznej powoduje różnego rodzaju patologie w polityce UE, szczególnie w obszarze ochrony życia i poszanowania godności osoby ludzkiej. Jeden z powodów takiego zachowania to fakt, że Bruksela znajduje się daleko i kontrola nad nią jest iluzoryczna - wyjaśnia polski deputowany.
Ale zmiana unijnej polityki wydaje się zadaniem karkołomnym. - Polityka komisarzy zmierza obecnie w zupełnie odwrotnym kierunku niż poszanowanie życia nienarodzonych. Jednak naszym obowiązkiem jest naciskać na Brukselę i zadawać trudne pytania. To, co dzisiaj robi KE, dając swoje polityczne poparcie aborcji na świecie, a także finansowe wsparcie dla tego procederu, jest nadużyciem, zarówno pod kątem traktatowym, jak i pod kątem lojalnej współpracy państw członkowskich. To, co się dzieje w tym obszarze, jest jednym z najbardziej skandalicznych przykładów tego, jak niekontrolowana jest polityka Komisji i jak niekontrolowane są jej wydatki - wyjaśnia Szymański. Przypomina, że dziś władze w Brukseli w obliczu kryzysu mówią o konieczności większej kontroli nad budżetem, a tymczasem w kwestii finansowania aborcji nie ma praktycznie żadnego nadzoru.
Jak zaznaczali prelegenci, celem spotkania nie było skłonienie UE do ujednolicenia standardów w ochronie życia, ale doprowadzenie do tego, żeby Bruksela nie ingerowała w to, jak te kwestie regulują parlamenty krajowe. Jak wyjaśnia poseł Szymański, problem nie dotyczy wyłącznie Unii Europejskiej, podobną bowiem politykę stosuje Rada Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych i powoływane przez nie trybunały, które aborcję traktują "jako jedno z praw człowieka". - Przypomnę, że Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, kiedy był powoływany, był oparty na jednoznacznie sformułowanym prawie do życia zawartym w Konwencji Praw Człowieka i wówczas uznawano aborcję za akt kryminalny. Dziś obserwujemy, jak daleko trybunał odszedł od swych fundamentów, jak oderwany jest od zasad założycielskich i działa na rzecz poszerzenia dostępności aborcji - zauważa eurodeputowany.
Uczestnicy kongresu planują utworzenie ogólnoeuropejskiej organizacji, która mogłaby skuteczniej współdziałać na arenie międzynarodowej w celu ochrony życia dzieci poczętych
.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.