Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rozbijanie polskości arrow Destrukcja prawa naturalnego pomysłem na spadające sondaże PO
Friday 22 November 2019 21:56:46.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
Destrukcja prawa naturalnego pomysłem na spadające sondaże PO Drukuj Email
Wpisał: PCh24   
05.04.2012.

Destrukcja prawa naturalnego pomysłem na spadające sondaże PO

 

2012-04-05

http://www.pch24.pl/destrukcja-prawa-naturalnego-pomyslem-na-spadajace-sondaze,1454,i.html#ixzz1r9KQLMPA

 

Skarbnica pomysłów PO, jak odwrócić uwagę opinii publicznej od coraz trudniej akceptowanych społecznie zmian - takich jak reforma emerytalna - właśnie się otworzyła.  Partia rządząca pokazuje ponownie swoje lewicowe oblicze. Wkrótce ma się rozpocząć ideologiczna ofensywa. Do laski marszałkowskiej trafią projekty ustawy o in vitro i związkach partnerskich. Ta druga ma zrównać w prawach małżeństwo ze związkami homoseksualnymi.

Projekty te trafić mają po zakończeniu prac nad reformą emerytalną, trzeba zapewne poczekać ile punktów procentowych w sondażach będzie ona kosztowała Platformę. Głęboko zideologizowane pomysły nie zyskują jednak dostatecznego poparcia w klubie PO, zwłaszcza propozycja legalizacji związków homoseksualnych. Nieprzypadkowo więc te projekty będą zaprezentowane posłom Platformy w pakiecie.

 Kidawa-Błońska przyznaje, że oba projekty: o in vitro i związkach partnerskich, będą przedstawione na najbliższym posiedzeniu władz klubu. Zastrzega jednak, że nie ma większego znaczenia, czy zostaną razem złożone w Sejmie. – One idą swoimi torami – mówi „Rzeczpospolitej".

 Projekt ustawy o związkach partnerskich par hetero- i homoseksualnych, które mogłyby zawrzeć związek w urzędzie stanu cywilnego  lub u notariusza. Przewidziana jest wspólnota majątkowa na zasadach małżeńskich z możliwością ściągania z niej długów zaciągniętych przez każde z partnerów, a także prawo dziedziczenia. Nie przewiduje się za to adopcji dzieci, a także wspólnego opodatkowania.

 Rządzące ugrupowanie zamierza wykonać głęboki ukłon w stronę lewacko nastawionych wyborców. Można spodziewać się poparcia tych planów przez Ruch Palikota i dalsze postępujące zbliżenie między tymi partiami, gdyż koalicjant może nie poprzeć sprzeciwiających się prawu naturalnemu projektów PO.

 Żródło: rp.pl   luk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.