Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 go¶ci
S T A R T arrow PUBLICY¦CI arrow Łukasz Kołak arrow Być może ostatni pocałunek. Wywiad z Judaszem Iskariot±
Wednesday 21 October 2020 09:14:09.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Być może ostatni pocałunek. Wywiad z Judaszem Iskariot± Drukuj Email
Wpisał: Łukasz Kołak   
06.04.2012.

„Być może ostatni pocałunek”. Wywiad z Judaszem Iskariot±

 

Łukasz Kołak

 

http://www.wolnapolska.pl/index.php/Artykuły/by-moe-ostatni-pocaunek-wywiad-z-judaszem-iskariot.html

 

Thomas Lies: Witam Państwa serdecznie! To jest program Thomas Lies Live na kanale Konserwatywna Judea!

(Burzliwe oklaski publicznoci w studio)

Thomas Lies (TL): Parę dni temu wiele kontrowersji i dyskusji wzbudził wyemitowany na kanale publicznym film pt. "Apostoł apostata", będ±cy swoist±, kontrowersyjn± biografi± polityczn± Judasza Iskarioty. Sam bohater tej produkcji napisał list protestacyjny, w którym w ostrych słowach skrytykował autorów filmu za "kłamstwa, uproszczenia i manipulacje", których mieli się dopucić. Dzi bohater tego filmu jest naszym gociem witamy serdecznie, Rabbi!

(Burzliwe oklaski publicznoci w studio)

Judasz Iskariota: Witam!

TL: Drugim gociem jest profesor Plikowski z Instytutu Pamięci Powszechnej. Witamy Profesorze!

(Mniej burzliwe, ale intensywne oklaski publicznoci w studio, w momencie wymawiania nazwy instytutu subtelne buczenie osób z tylnych miejsc)

TL: Rabbi, dlaczego film "Apostoł apostata" został przez Pana skrytykowany w tak mocnych słowach?

Judasz Iskariota (JI): Drogi Panie Redaktorze! Cieszę się ogromnie, że zostałem zaproszony do pańskiego programu, który tak cenię. Uważam Pana za arystokratę wród dziennikarzy i mimo, że jestem rabinem rewolucjonist± i arystokratów zasadniczo nie cierpię, to...

TL: Rabbi! Stawia mnie Pan w niezręcznej sytuacji...Wróćmy do tematu naszego spotkania...

JI: Oczywicie! Już wyjaniam. Trudno omówić wszystkie problemy w tak krótkim czasie jakim dysponuje ten program, ja w ogóle uważam, że zaprasza się mnie do telewizji stanowczo za mało. Ale film, który rzekomo ma opowiadać o mojej drodze społeczno-politycznej, jest po prostu kłamliwy. Autorzy w ogóle nie niuansuj± problemów o jakich chc± opowiadać, opieraj± się na niedoskonałej, delikatnie mówi±c, "wiedzy" z Instytutu Pamięci Powszechnej a co najgorsze - głównym ekspertem tego filmu jest niejaki Paweł z Tarsu, który kreuje się w nim na wielkiego chrzecijanina, mojego osobistego wroga, a w rzeczywistoci jest zwykłym renegatem.

TL: To bardzo mocne słowa, Rabbi. Jak to, Paweł z Tarsu jest renegatem? Wyjanijmy to naszym widzom.

JI: Dzisiaj nazywa się Paweł, ale jeszcze nie tak dawno był zwykłym Szawłem, którego ojciec kupił sobie obywatelstwo rzymskie, wzbogaciwszy się na handlu... Nie pamiętam, dywanami czy jako tak? W każdym razie był Szawłem, gorliwym wyznawc± judaizmu, szczerze nienawidz±cym nauki Jezusa z Nazaretu i co najgorsze wzi±ł czynny udział w ukamienowaniu jednego z pierwszych chrzecijan Szczepana, zwanego dzi więtym.

TL: Rabbi! Znów wytacza Pan najcięższe armaty...

JI: Ale taka jest niestety smutna prawda redaktorze.

TL: Oddajmy głos profesorowi. Co Pan na te zarzuty?

Profesor Plikowski (PP): Ja przyznaję jedno film, o którym mówimy nie jest doskonał± biografi±. Gdybym to ja był reżyserem, nakręciłbym zdecydowanie lepszy. Ale cóż, mamy to, co mamy i musimy się jako ustosunkować do tego. Nie chcę komentować słów rabbiego Iskarioty, byłem wiadkiem jak Pawła z Tarsu usiłowano zniszczyć za jego prochrzecijańsk± postawę. A przeciw Judaszowi Iskariocie przemawiaj± po prostu fakty. Owego wieczora, działaj±c wspólnie i w porozumieniu z Sanhedrynem Żydowskim, wydał władzom

rzymskim Jezusa z Nazaretu, wzi±wszy wczeniej za tę "usługę" 30 srebrników choć muszę lojalnie przyznać, że w archiwach naszego Instytutu nie ma żadnego ladu pokwitowania przez Judasza tej kwoty. Wiemy, że doszło do tej transakcji z opublikowanej niedawno notatki sekretarza prokuratora Piłata.

JI: Panie redaktorze, muszę zaprotestować! Notatka, o której wspomina Pan profesor, jest niewiarygodna! Z tymi rzymskimi Ľródłami to w ogóle jest tak, że IPP wybiera i podaje tylko te, które s± mu wygodne a inne, które przecz± jego koncepcji dziejowej, bagatelizuje. Nie brałem żadnych pieniędzy od Sanhedrynu ani od Rzymian. Nie byłem "rzymskim lokajem" jak nazwał mnie w filmie Szaweł vel Paweł z Tarsu. Decyzja, któr± podj±łem a która zaprowadziła mnie owego wieczoru do ogrodu oliwnego, była po prostu wyborem mniejszego zła.

Wspomnienia członków Sanhedrynu potwierdzaj±, że mój wybór był słuszny. Działalno¶ć Jezusa z Nazaretu groziła nam, żydom, straszliwymi konsekwencjami rozlew naszej krwi wisiał na włosku. Gdybymy nie powstrzymali Jezusa Rzymianie wkroczyliby do Jerozolimy i innych miast. Dokonano by okrutnej rzezi pamiętajmy, że terroryci, bo tak trzeba ich nazwać, od Barabasza czekali z broni± u nogi. Czekali na sygnał...Sytuacja była maksymalnie napięta.

TL: Ale tak tłumaczy się Pan od zawsze, czy naprawdę nie było innej możliwoci tylko wydanie Jezusa na mierć? Jak Pan się czuł podejmuj±c tak± decyzję?

JI: Było mi ciężko. Proszę mi wierzyć...Kilka dni przed wspomnian± akcj± w ogrodzie, sporz±dziłem sobie sznur... Wisiał na moim progu. Kład±c się spać, zawsze na niego spogl±dałem...

TL: Mylał Pan o samobójstwie?

JI: Tak...To były straszne dni. Ale lepiej aby jeden człowiek zginał za cały naród niż...

PP: Ale nie zgin±ł jeden!! Przecież zabijano póĽniej następnych wspomniany przez Pana Szczepan...A co z antychrzecijańskimi czystkami w aparacie administracyjnym Judei?! Ile karier urzędniczych złamano tylko dlatego, że wykorzystywano nagonkę antychrzecijańsk±, przeprowadzan±, również za Pańsk± inspiracj±. A wiemy, że za wszystkim stali Rzymianie...

JI: To kolejny mit! Nigdy nie brałem udziału w żadnej nagonce! To ten Paweł vel Szaweł rzucał kamieniami w Szczepana!

TL: Ale podobno nie rzucał, tylko pilnował szat tych, którzy rzucali...

JI: Wszystko jedno panie redaktorze! Ten człowiek usiłuje mnie opluć! A sam jest zaplutym karłem reakcji!!! Decyzja o wydaniu Jezusa na s±d była trudna, ale słuszna! Podj±łem j± suwerennie w poczuciu odpowiedzialnoci za mój naród. Zawsze byłem realist± politycznym i nim pozostałem, choć w młodoci zdarzyło mi się doł±czyć do grupy zelotów (miech) i biegać po ulicach z pałk±. Szybko jednak wywiało mi z głowy te niepoważne idee.

TL: Ale jednak doł±czył Pan do szkoły Jezusa z Nazaretu. To też były niepoważne idee?

JI: Z przykroci± stwierdzam, że tak! Miło¶ć bliĽniego? Wybaczanie krzywd nieprzyjaciołom? Przyjęcie cierpienia jako cnoty uszlachetniaj±cej duszę? Prawda? Straszne, nieodpowiedzialne, nierealistyczne!!! Po prostu głupie! Dziecinada! Odnalazłem prawdę w socjalizmie.

TL: Rabbi, musimy kończyć. Na pocieszenie mogę dodać, że Poncjusz Piłat, były prokurator Judei, obecnie mieszkaj±cy w Brytanii, którego nazwisko pada w filmie w niekorzystnym dla Pana kontekcie (rzekomo miał nazwać Pana zdrajc±), postanowił wytoczyć proces s±dowy jego twórcom.

JI: ¦wietnie! Przyjdę na ten proces! A teraz chciałbym Panu i Państwu zarekomendować moj± najnowsz± ksi±żkę: "Być może ostatni pocałunek", w której opisuję prawdziwe dzieje mych relacji z Jezusem.

TL: A zatem zapraszamy do księgarń! Dziękuje Państwu za uwagę! Do zobaczenia!

(Burzliwe brawa publicznoci w studio)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.