Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 132 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Intronizacja Chystusa Króla Polski 15 arrow MESJASZ KRÓLEM NARODÓW
Sunday 29 March 2020 11:35:49.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
MESJASZ KRÓLEM NARODÓW Drukuj Email
Wpisał: Psalmista   
06.04.2012.

MESJASZ KRÓLEM NARODÓW

 

[Tłum. Ks. Jakub Wujek,1593 r.,  uwspółcz. Ks. Stanisław Styś, 1936 r]

 

KSIĘGA PSALMÓW

 

 Psalm 2.

Czemu się wzburzyły narody, a ludy wymyślały próżne rzeczy? Stanęli razem królowie ziemi, a ksią­żęta zeszli się w gromadę przeciw Panu i przeciw Chrystusowi jego: "Po­targajmy więzy ich i zrzućmy z siebie jarzmo ich!" - Pan, który mieszka w niebiosach, wyśmieje się z nich, i Pan szydzić z nich będzie. Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim i w zapalczywości swej potrwoży ich.

"A ja jestem ustanowiony królem od niego nad Syjonem górą świętą jego, bym głosił przykazanie jego."

Pan rzekł do mnie: "Tyś jest synem moim, jam ciebie dziś zrodził. Żądaj ode mnie, a dam ci narody w twe dziedzictwo, a w posiadłość twą krań­ce ziemi. Będziesz nimi rządził laską żelazną, a jak naczynie garncarskie. I pokruszysz ich."

- A teraz, królowie, zrozumiejcie! uczcie się wy, którzy sądzicie ziemię. Służcie Panu w bo­jaźni, a radujcie się mu ze drżeniem. Chwyćcie się nauki, by się przypad­kiem nie rozgniewał Pan i byście nie zginęli z drogi sprawiedliwej, gdy się wkrótce zapali gniew jego. Błogosła­wieni wszyscy, którzy w nim ufają!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.