Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 39 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK 12 arrow Ambasada rosyjska jak forteca
Sunday 31 May 2020 08:32:53.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Ambasada rosyjska jak forteca Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
06.04.2012.

Ambasada rosyjska jak forteca

 

http://niezalezna.pl/26428-ambasada-rosyjska-jak-forteca

 

Na pięć dni przed rocznicą Smoleńska ambasada rosyjska w Warszawie wygląda jak forteca. Ze wszystkich stron otoczona jest murem metalowych barierek. Początek manifestacji pod ambasadą 9 kwietnia, czyli w świąteczny poniedziałek o 19-tej


- W związku z tym, że będzie to duża demonstracja już dziś szykujemy dodatkowe środki bezpieczeństwa – tak zaskakująco wczesne ufortyfikowanie ambasady wyjaśnił w TVN 24 Robert Opas ze stołecznej policji.

- Apeluję do policji, by zgodnie z prawem o zgromadzeniach swoją aktywność skupiła na ochronie legalnej manifestacji – odpowiada Piotr Lisiewicz z Akcji Alternatywnej Naszość, która obok Młodzieżowego Klubu Gazety Polskiej jest organizatorem protestu. – Niepokój rosyjskiej ambasady jest uzasadniony o tyle, że myślący Polacy faktycznie czują wściekłość na Rosję. Ale jako organizatorzy obiecujemy pokojowy przebieg manifestacji.

Manifestacja pod ambasadą budzi zaniepokojenie także w prorządowych mediach. Prof. Michał Komar w radiu TOK FM zagroził, że Rosja może stać się przez nią „niechętna Polsce”. - Będziemy zbierali owoce głupiej manifestacji. Uczczenie ofiar Smoleńska jest możebne na rozmaite szlachetniejsze formy niż robienie tego na ulicy Belwederskiej – stwierdził.

- Dla takich ludzi jak pan Komar oraz prorządowych mediów były pułkownik KGB i kat setek tysięcy cywilnych mieszkańców Czeczenii jest wiarygodnym nadzorcą śledztwa, któremu można powierzyć np. badanie wraku samolotu, w którym doszło do dwóch wybuchów. Ale oprócz lokajów Kremla w Polsce żyją też wolni Polacy, dla których Putin i całe śledztwo w sprawie Smoleńska jest skrajnie niewiarygodne odpowiada Lisiewicz. Jak mówi, będzie to protest przeciwko putinizacji Polski – kłamstwu smoleńskiemu, ale także ograniczaniu wolności mediów i internetu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.