Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 134 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeź niewiniątek arrow Finansowy wymiar katastrofy demograficznej w Polsce
Tuesday 19 October 2021 13:35:23.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Finansowy wymiar katastrofy demograficznej w Polsce Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
17.07.2008.

Finansowy wymiar katastrofy demograficznej w Polsce

Cezary Mech:
W 2030 roku czeka nas 120 mld zł deficytu budżetowego: 80 mld zł więcej będziemy musieli przeznaczyć z państwowej kasy na emerytury i 40 mld zł na służbę zdrowia - taki jest finansowy wymiar katastrofy demograficznej w Polsce.
Dyskutujemy w kraju o deficycie, o "kotwicy budżetowej" w wysokości 30 mld, i o tym, że zgodnie z zobowiązaniami europejskimi musimy je obniżyć do poziomu 1 proc. PKB. A tu w nieodległej przyszłości grozi nam 10 proc. PKB dodatkowych wydatków! I na dodatek - finansowanie części usług medycznych z własnej kieszeni. To jest finansowy wymiar katastrofy demograficznej w Polsce. Na tym tle dyskusja o eutanazji stanowi w istocie przemyślaną odpowiedź. Tylko czy takiej właśnie odpowiedzi oczekujemy?
Całość:  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080717&id=po02.txt

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.