Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 105 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow relacje z "wojny" i podziemia arrow Kto wie, kto widział?- akcja
Friday 22 October 2021 17:39:07.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kto wie, kto widział?- akcja Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
21.07.2008.

 „Kto wie, kto widział?”-  akcja

            Słyszymy często ciekawe wiadomości. Ale.. głównie w postaci plotek. Bez udokumentowania. Warto byłoby takie plotki sprawdzić. Nie jest w tej sprawie istotne, czy piszący da odpowiedź za czy przeciw jakiejś tezie. Ważne, że będziemy pewniej wiedzieć. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie, ale na piśmie, z podpisem. Jeśli się ktoś boi, to proszę na piśmie, choć ze wskazaniem takiego, który się nie boi...
Dla przykładu:

            Są w Trójmieście ludzie, którzy wiedzą i mówią, że młody Wałęsa już w wojsku był przez kolegów uznawany za donosiciela. I przed nim ludzi ostrzegano. Czy to nieprawda czy prawda?

            Są też ludzie, którzy ostrzegali w połowie lat 80-tych przed kapowaniem Michała Boniego. Wola, MRKS? Wiedzą też, że obecnie kłamie mówiąc, iż nie znał adresów drukarni podziemnych. Czy to nieprawda czy prawda? Proszę o pisemne relacje.

            Czy niejaki Donek w wieku 28-30 ćpał amfetaminę i czy są udokumentowane jego/ich orgie? Czy to nieprawda czy prawda?

            Czy „środowisko KOR-u” przeprowadzało pod koniec lat 70-tych szkolenia dla kandydatów wybranych na działaczy z robotników? Czy na takie szkolenia przyjeżdżał Wałęsa? Chwalono go za uległość. Ania Walentynowicz została usunięta – jak mówił prywatnie jeden ze szkolących: „głupia owca – nie podatna na sugestie”?

            W Paryżu lat 60-tych ostrzegano, że dyrektor Ośrodka Polskiego, niejaki tow. Geremek ma zespół ( z odpowiednią, nowoczesną wtedy techniką) podsłuchujący naukowców mieszkających w Ośrodku na rue Lauriston i donoszący na nich do Informacji Wojskowej PRL-u.  Czy to nieprawda czy prawda?

            Po 68-mym dużo się mówiło o sypaniu -  i to swoich (!!) przez Janka Grossa. Czy to prawda czy nieprawda? Czemu jemu to wybaczono i wykreowano go na historyka? Wyjechał z rodzicami po 68-mym na Zachód, czego nam zabraniano...

            W Krakowie lat 60-tych i 70-tych ostrzegano seminarzystów Seminarium Diecezjalnego przed gorszącą rolą wykładowców - pederastów. Podobno jawnie byli też duszą klubów zboczeńców. Podobne są relacje z Pelplina i Płocka. Czy to nieprawda czy prawda?

            Czy pedofilia znanego reżysera (znana Policji) jest ukrywana tylko ze względu na jego koneksje? Czy to nieprawda czy prawda?

            Czy ks. Andrzej ?., chwalący się często, że żyje ze swą siostrzenicą, jest kandydatem na biskupa? Czy to nieprawda czy prawda?

            Kto wyjaśni, jak to możliwe, że Jacek Kuroń swobodnie telefonował za granicę, np. w sierpniu 1980, gdy myśmy wszyscy byli tej możliwości pozbawieni?

Nasze wspomnienia mogą być niepełne, może niespójne, ale razem zebrane mogą się ułożyć w zrozumiałą całość. Piszmy, przysyłajcie materiały do mnie! 

             Proszę też o dalsze wątpliwości czy pytania. Tylko prawda nas wyzwoli.

Zmieniony ( 21.07.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.