Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd arrow Burak salonowy
Saturday 24 October 2020 05:03:36.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Burak salonowy Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
21.04.2012.

Burak salonowy

Dnia 21-04-2012 o godz. 12:07 Małgorzata Todd napisał(a):

 Szanowni Państwo!  

    Burak salonowy jest odmianą stosunkowo nową. Pochodzi od buraka pastewnego, chociaż czerwonego zarazem, przywleczonego przez armię radziecką. Zadomowił się i rozplenił między Bugiem a Odrą. Od początku ostro zwalczał przejawy jakiegokolwiek życia pozaustrojowego, czyli antykomunistycznego. Kiedy komunizm skompromitował się do cna, burak uwłaszczył się i przyjął rolę salonowca, którą pełni do dziś z dużym powodzeniem wobec nieświadomej niczego gawiedzi.

 

     W imię tolerancji nie toleruje żadnej opozycji, do czego przywykł jako potomek buraków radzieckich. Nie można jednak powiedzieć żeby był całkiem pozbawiony uczuć wyższych. Czci na przykład i odnawia pomniki takie, jak „Czterech śpiących” i nie chce słyszeć o jakiejkolwiek wysokiej zabudowie centrum Warszawy, która mogłaby przysłonić drogi jego sercu Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Burak salonowy zna się bowiem na kulturze jak mało kto. To przecież jego przodkowie tę „kulturę” próbowali wprowadzać. Bryluje więc i poucza co jest właściwe, a co nie. Wie najlepiej jak przypodobać się możnym tego świata, poniżając to co polskie.

     Kogo ma na myśli? Wielu można by wymienić z nazwiska, ale ponieważ z zasady nie używam słów nieprzyzwoitych, to się powstrzymam.

 

Wasza szczerze oddana ogrodniczka

Małgorzata Todd  www.mtodd.pl;  www.pal-twins.pl

 

P. s. Poniższe linki przeznaczone jest dla osób zainteresowanych dociekaniem prawdy. Pozostałe osoby powinny je zignorować.

 

http://vod.gazetapolska.pl/1558-blasik-wassermann-macierewicz-sasin

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GWLiyrWKaxw#

 -----------------------------------------------

 Bardzo to ładne, Pani Małgosiu, ale ...

... z tą kulturą trochę Pani przegięła. Komuna nadzwyczajnie dbała o produkcję kulturalną, którą dostarczała ludowi pracującemu miast i wsi za bezcen. Oczywiście robiła to ze względów propagandowych, zastępując klasyką literacką, tanim kinem, teatrem, koncertami - zaspokojenie innych, elementarnych potrzeb, takich jak dom, żywność, a przede wszystkim wolność jednostki. Ale robiła.

W odróżnieniu od rządzących dziś buraków salonowych, którzy nie tylko naród głodzą i wyniszczają zdrowotnie, ale i na jakąkolwiek kulturę grosza skąpią - z czego schamienie dziś już takie, jakiego NIGDY w Polszcze nie było.

   Cała nadzieja w tym, że te buraki - jak to buraki - są wystarczająco głupie, by kręcić stryczek na własną szyję. Bo całkiem bliski wydaje mi się czas, kiedy Lud (bez żadnej ironii), widząc nieskuteczność działań werbalnych wszelkiej opozycji, zacznie tych nygusów wieszać na latarniach. Z czego się oczywiście wcale nie cieszę, bo bynajmniej nie marzę o rozruchach ulicznych, przy których mogło by się dostać rykoszetem i mnie, i Pani, i milionom przyzwoitych Polaków. Ale co widzę - to widzę.

W. Kalinowski

==============

inny komentarz: 

A mnie wyglądają na tzw "bąki salonowe"... Wszyscy się czerwienią, każdy udaje że to nie on, a smród w powietrzu się unosi....
Wystarczy ostatnio zobaczyć twarze Tuska, Komorowskiego, Kalisza, Palikota, Millera itd, itd, itd... ale gdzież im tam na salony.... Tam się takich nie wpuszcza.
Piotr Z
Zmieniony ( 23.04.2012. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.