Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow DEMOGRAFIA 12 arrow Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski: WYBIERZ ŚMIERĆ!
Thursday 22 April 2021 15:16:51.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski: WYBIERZ ŚMIERĆ! Drukuj Email
Wpisał: Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski   
24.04.2012.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski: WYBIERZ ŚMIERĆ!

 

Wystawa „Wybierz życie” usunięta ze Starego Rynku w Bydgoszczy

 

2012-04-23  http://www.pch24.pl/wystawa-wybierz-zycie-usunieta-ze-starego-rynku-w-bydgoszczy,1979,i.html

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nakazał usunąć ze Starego Rynku wystawę „Wybierz życie”. Jedenaście plakatów antyaborcyjnych przed godziną 17 usunęli pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Organizatorem wystawy była Fundacja Pro – Prawo do życia.

 „U podstaw decyzji prezydenta leży wyłącznie troska o mimowolnych odbiorców wystawy, w szczególności najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Drastyczność form wyrazu jest bezdyskusyjna, a miejsce i sposób ekspozycji nie daje możliwości wyboru bycia adresatem treści bądź nie. Sprzeciw wzbudza także wykorzystanie wizerunku Adolfa Hitlera w miejscu martyrologii bydgoszczan w trakcie II wojny światowej” – czytamy w nadesłanym komunikacie Piotra Kurka, rzecznika prezydenta Bydgoszczy.

 Prezydent Bruski zobowiązał podległe mu służby do zmiany procedury wydawania pozwoleń na organizacje tego typy przedsięwzięć. „Wprowadzamy obowiązek egzekwowania od zgłaszających podmiotów szczegółowej i czytelnej dokumentacji graficznej przedstawianych motywów” – czytamy dalej w komunikacie.

 – Zarząd dróg miejskich wydzierżawił Fundacji Pro – Prawo do życia teren na Starym Rynku w Bydgoszczy do zorganizowania wystawy „Wybierz Życie” w dniach 22-28 kwietnia – wyjaśnia Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji, który udał się dziś do Bydgoszczy. – Funkcjonariusze miejscy przywłaszczyli sobie plakaty bez wiedzy organizatorów i zniszczyli ekspozycję. Fundacja zdecydowanie protestuje przeciwko temu, to działanie bezprawne, będziemy domagali się naprawienia szkody, przedłużenia ekspozycji i zadośćuczynienia za utrudnienia w przeprowadzeniu wystawy – dodaje.

 Jeżeli wystawy nie uda się przywrócić w tym samym miejscu – jak zapowiadają organizatorzy – będzie ona prezentowana w bydgoskich parafiach.

 Przypomnijmy, że wystawa „Wybierz Życie” stanęła na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy w niedzielę. Od razu zaatakowana została przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”. Jeszcze tego samego dnia na portalu gazeta.pl pojawił się tekst pt. „Wstrząsające zdjęcia o aborcji. Bydgoszczanie oburzeni”. Autor artykułu żądał usunięcia „drastycznych zdjęć”...

 Jak podkreślają organizatorzy, zadaniem wystawy jest ukazanie prawdy o aborcji, wzbudzenie refleksji nad jej problemem oraz impuls do zmiany postaw u osób popierających dotychczas takie działania.

 „W 1966 roku władze komunistyczne uwięziły kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, by przeciwstawić się tzw. ofensywie dewocjonalnej, która ponoć wyrażała się w „publicznym demonstrowaniu sfanatyzowania religijnego". Widocznie niewiele się od tamtego czasu zmieniło, skoro dziś "więzi" się wystawę, która demonstruje tylko (lub aż?) prawdę” - czytamy na stronie www.stopaborcji.pl.

 Źródło: stopaborcji.pl

pam

Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/wystawa-wybierz-zycie-usunieta-ze-starego-rynku-w-bydgoszczy,1979,i.html#ixzz1swPGGlqG

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.