Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 151 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow klimaty... arrow Petycja 31 tysięcy naukowców przeciwko propagandzie "globalnego ocieplenia"
Tuesday 19 October 2021 14:11:06.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Petycja 31 tysięcy naukowców przeciwko propagandzie "globalnego ocieplenia" Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
28.07.2008.

Petycja 31 tysięcy naukowców przeciwko propagandzie "globalnego ocieplenia" 

Ponad 31 tysięcy naukowców amerykańskich, w tym ponad 9 tysięcy z tytułami doktorskimi w takich dziedzinach jak klimatologia, meteorologia czy badań środowiska, podpisało petycję odrzucającą powszechnie propagowany mit "globalnego ocieplenia" będący jakoby konsekwencją efektem działalności człowieka na Ziemi mającego wytwarzać zgubne "gazy cieplarniane".

"Nie ma żadnych przekonujących wyników badań wskazujących na korelację pomiędzy wytwarzanymi przez człowieka gazami takimi jak dwutlenek węgla czy metan, które mają powodować w przyszłości katastrofę ocieplenia ziemskiej atmosfery i zaburzenia klimatu Ziemi" - stwierdza petycja i podkreśla, że "Wręcz przeciwnie: istnieją silne materiały badań naukowych wskazujące na to, że wzrost ilości dwutlenku węgla w atmosferze powoduje pozytywne skutki dla środowiska fauny i flory na Ziemi."

Akcja zbierania podpisów The Petition Project rozpoczęła się 10 lat temu i wzmogła się w latach 1999-2007 kiedy to podpisało się pod nią dziesiątki tysięcy naukowców. Akcja zbierania podpisów jest tym cenniejsza, że miała miejsce podczas presji na środowisko naukowe ze strony mediów prowadzących intensywną kampanię propagandową "efektu cieplarnianego" oraz władz centralnych rozporządzających funduszami na projekty naukowe.

Akcja zbierania podpisów jest w pewnym sensie odpowiedzią na lansowanie katastrofalnej wizji propagowanej m.in. przez Ala Gore - laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 roku "na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu". Jak stwierdził Art Robinson, profesor chemii i współzałożyciel naukowego instytutu Linus Pauling Institute of Science and Medicine: "Film Ala Gore'a [chodzi o film pt. 'An Inconvenient Truth' propagowany w mediach i używany w szkołach w procesie prania mózgów dzieci i młodzieży] twierdzi jakoby istnieje 'konsens' i 'naukowa zgoda" w sprawie powodowanego działalnością człowieka globalnego ocieplenia. Niestety, film Gore'a zawiera wiele poważnych nieprawidłowości, z którymi żaden uczciwy, znający się na rzeczy naukowiec nie może się zgodzić."

Lista sygnatariuszy dostępna jest na stronie internetowej The Petition Project.
źródło:http://www.worldnetdaily.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=64734...

Wziąłem (MD) z : http://www.bibula.com/new/display.php?textid=02314

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.