Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 85 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Nad francuskimi elektrowniami atomowymi chłopcy latają na lotniach
Friday 23 October 2020 23:43:32.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nad francuskimi elektrowniami atomowymi chłopcy latają na lotniach Drukuj Email
Wpisał: Greenpeace   
02.05.2012.

 

Nad francuskimi elektrowniami atomowymi chłopcy latają na lotniach

 

Francuskie elektrownie atomowe mają luki w zabezpieczeniach

 

pmaj 02-05-2012, http://www.rp.pl/artykul/32,869045-Francja--Dzialacz-Greenpeace-u-wlecial-na-teren-elektrowni-atomowej.html

 

W oryginale: Piękne zdjęcie: Działacz Greenpeace'u lata sobie swobodnie nad elektrownią

 

Działacz Greenpeace'u wleciał rano na paralotni na teren francuskiej elektrowni atomowej w regionie Bugey

Ekolog z Greenpeace'u przyleciał na paralotni ok. godz. 7.40. Latał nad elektrownią, rozpylił tam dym, a następnie wylądował na terenie centrali, gdzie został zatrzymany - podała żandarmeria departamentu Ain.

Przedstawicielka organizacji ekologicznej Sophia Majnoni wyjaśniła, że celem akcji był zwrócenie uwagi kandydatów w niedzielnych wyborach prezydenckich Nicolasa Sarkozy'ego i Francois Hollande'a, "którzy negują zagrożenie wynikające z energetyki atomowej". - Chcieliśmy w ten sposób zilustrować zagrożenie zewnętrzne - dodała Majnoni, która we francuskiej gałęzi Greenpeace'u odpowiada za sprawy nuklearne.

Rzeczniczka operatora elektrowni, firmy EDF, potwierdziła zdarzenie.

W grudniu 2011 roku działacze Greenpeace'u dostali się na teren elektrowni w Nogent-sur-Seine, w północno-wschodniej Francji, i w Cruas na południowym wschodzie. Chcieli oni zwrócić uwagę na luki w systemie bezpieczeństwa elektrowni.

75 proc. energii we Francji pochodzi z elektrowni atomowych.

[To oficjalnie, bo gdy np. w zimie, zabraknie wody w rzekach potrzebnej do chłodzenia – to takie elektrownie wyłączają... MD]

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.