Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Nad francuskimi elektrowniami atomowymi chłopcy latają na lotniach
Tuesday 04 August 2020 07:26:52.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Nad francuskimi elektrowniami atomowymi chłopcy latają na lotniach Drukuj Email
Wpisał: Greenpeace   
02.05.2012.

 

Nad francuskimi elektrowniami atomowymi chłopcy latają na lotniach

 

Francuskie elektrownie atomowe mają luki w zabezpieczeniach

 

pmaj 02-05-2012, http://www.rp.pl/artykul/32,869045-Francja--Dzialacz-Greenpeace-u-wlecial-na-teren-elektrowni-atomowej.html

 

W oryginale: Piękne zdjęcie: Działacz Greenpeace'u lata sobie swobodnie nad elektrownią

 

Działacz Greenpeace'u wleciał rano na paralotni na teren francuskiej elektrowni atomowej w regionie Bugey

Ekolog z Greenpeace'u przyleciał na paralotni ok. godz. 7.40. Latał nad elektrownią, rozpylił tam dym, a następnie wylądował na terenie centrali, gdzie został zatrzymany - podała żandarmeria departamentu Ain.

Przedstawicielka organizacji ekologicznej Sophia Majnoni wyjaśniła, że celem akcji był zwrócenie uwagi kandydatów w niedzielnych wyborach prezydenckich Nicolasa Sarkozy'ego i Francois Hollande'a, "którzy negują zagrożenie wynikające z energetyki atomowej". - Chcieliśmy w ten sposób zilustrować zagrożenie zewnętrzne - dodała Majnoni, która we francuskiej gałęzi Greenpeace'u odpowiada za sprawy nuklearne.

Rzeczniczka operatora elektrowni, firmy EDF, potwierdziła zdarzenie.

W grudniu 2011 roku działacze Greenpeace'u dostali się na teren elektrowni w Nogent-sur-Seine, w północno-wschodniej Francji, i w Cruas na południowym wschodzie. Chcieli oni zwrócić uwagę na luki w systemie bezpieczeństwa elektrowni.

75 proc. energii we Francji pochodzi z elektrowni atomowych.

[To oficjalnie, bo gdy np. w zimie, zabraknie wody w rzekach potrzebnej do chłodzenia – to takie elektrownie wyłączają... MD]

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.