Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 128 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow DEMOGRAFIA 12 arrow Abortowa­ne dzieci: "Niskokaloryczne i smaczne"
Thursday 22 April 2021 15:10:16.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Abortowa­ne dzieci: "Niskokaloryczne i smaczne" Drukuj Email
Wpisał: Pepsi­Co   
09.05.2012.

Abortowa­ne dzieci: "Niskokalorycznie i smacznie"

 

„Zawsze wierni”, maj 2012, str. 12

 

[Por. artykuł sprzed roku:  PepsiCo wykorzystuje komórki poddanych aborcji dzieci do ulepszania produktów

 

Amerykańskie środowiska pro­-life wzywają do bojkotu produk­tów spożywczego giganta Pepsi­Co ze względu na jego współpra­cę z koncernem Senomyx - firmą zajmującą się biotechnologią i wy­korzystującą komórki abortowa­nych dzieci do badań i tworzenia syntetycznych polepszaczy smako­wych. Jak informują organizacje sprzeciwiające się aborcji, firma Senomyx wykorzystuje komórki nerek zabijanych dzieci do opraco­wywania wzmacniaczy smaku sto­sowanych w wielu napojach kon­cernu PepsiCo.

        Senomyx nie odżegnuje się od tego procederu. "Wykorzystując izolowane ludzkie receptory sma­kowe - jak można przeczytać na stronie internetowej tego kon­cernu - stworzyliśmy systemy receptorów właściwości smako­wych, które zapewniają bioche­miczny lub elektroniczny odczyt, gdy składnik smakowy oddziału­je na receptor". Jak twierdzi De­bora Vinnedege z organizacji Chil­dren of God for Life (CGL, 'Dzie­ci Boże na Rzecz Życia'), PepsiCo nie poinformowało opinii publicz­nej, że do produkcji polepszaczy smaku wykorzystano ludzkie ko­mórki.

        I choć materiał biologiczny nie stal się bezpośrednim składni­kiem artykułów spożywczych tej marki, to wykorzystywanie go do badań nad podobnymi substancja­mi jest skandaliczne samo w so­bie, a także dlatego, że - jak udo­wadnia Vinnedage - "istnieje wie­le innych możliwości wzmacniania smaku zamiast posługiwania się komórkami poronionych czy zabi­tych ludzkich płodów".

Członkowie CGL starają się na­dać sprawie rozgłos i kontynuo­wać bojkot produktów PepsiCo. Wystosowali również list do zarzą­du firmy, w którym apelują o re­zygnację ze współpracy z Senomy­ksem. Obrońcom życia udało się

już wpłynąć na Campbell Soup ­ producenta popularnych zup i kon­centratów - którego zarząd zde­cydował o zerwaniu współpracy z Senomyksem. PepsiCo kontynu­uje jednak swoje relacje biznesowe z tą firmą, a w odpowiedzi na za­rzuty jej służby prasowe ogłosiły, że "współpraca ta jest ściśle ogra­niczona do opracowywania nisko­kalorycznych i smacznych napojów dla konsumentów"

(źródło: www.cogfor­life.org , 11 kwietnia 2012).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.